• 29-03-2024, 20:15:08
  #1
  Herkese hayırlı iftarlar. Birkaç saat önce forumda gezinirken daha önce hizmet aldığım fakat "iletişim" konusunda biraz sorun yaşadığım bir üyenin aynı hizmette konu açtığını gördüm. Bende konuya o şahısla yaşadığımız durumu, hizmetinin iyi olduğunu fakat iletişim konusunda sorun yaşadığımı kısaca başımdan geçenleri anlattım. Ne bir karalama, ne de sattığı ürüne tek bir laf bile demedim. İsteyen olursa konuya attığım yorumu da iletirim sorun değil.

  Garibime giden ise şu oldu, attığım yorum aradan 10 dk geçmeden silindi ve tarafıma uyarı yapıldı "konu baltalamak kurallara aykırı" diye. Merak ettiğim şey, aynı olay normal bir üyenin konusuna yapılsa cidden aynı tepkiyi verebilecek misiniz? Onlarca konu gördüm normal üyelerin satış yaptığı ve forumda sizde göre görebilirsiniz "ticari" konu olmasına rağmen tartışmalar, alelen sattığı ürünü, hizmeti karalayan yorumlar var. Burada bir işlem yapılmıyor. Ama konu premium üye olunca 10 dk da mesaj siliniyor.

  Yanlış anlamayın burada bizden büyüklerde var, küçüklerde herkes ekmeğinin peşinde ama tüm samimiyetimle söylüyorum attığım yorum kişinin karakterine, malına veya hizmetine yönelik bir karalama değildi sadece başımdan geçen olayı kısaca anlatmak istedim. Bunu da yapamayacaksak, her konunun altına gerçeği yansıtmayacak şekilde kusursuz yorumlar, hizmetin/ürünün çok iyi olduğunu söyleyerek pohpohlarsak, bunu alacak kişi başından geleceklere habersizce hizmeti/ürünü aldıktan sonra bir sorun yaşadığında ne olacak? Şikayet mi? Savcılık mı? Bu süreçte mağdur olan kişinin harcanan zamanını kim ödeyecek?

  Son olarak konu baltalamak aynı sektörde olan kişilerin genelde birbirlerini fişlediği, hizmetini/ürününü kötülediği yorumlardır bunlar haksız rekabet doğurur o yüzden kurallarla bir problemim yok kesinlikle olması gereken bir kural ama hizmeti alan kişi, kötü bir deneyim yaşadığını karşı tarafın malını/hizmetini kötülemeden izah etmesi yasak mı?

  Forum yetkililerine soruyorum gerçekten samimiyseniz bu konuyu silmek yerine en azından biriniz başlıkta sorduğum soruya yanıt verir.
 • 29-03-2024, 20:16:39
  #2
  Ban geliyor
 • 29-03-2024, 20:18:36
  #3
  bayek adlı üyeden alıntı: mesajı görüntüle
  Ban geliyor
  Olsun, ben içimdekileri tutmayı seven biri değilim hocam haksızlığa gelemiyorum. Ceza veriyorlarsa da versinler başım gözüm üstüne sorun değil.
 • 29-03-2024, 20:19:20
  #4
  Ahahah aynısı bir kaç defa %100 haklı olmama rağmen benim de başıma geldi. Dert etme. Kendi davanda kesinlikle haklısın. Sana bu konuda ölümüne destek veririm. Ama suçlu az sonra sen olacaksın. "*Çünkü ekmek yediğin kaba pisleyemezsin. Bu forumda yerin yok.*"
 • 29-03-2024, 20:19:27
  #5
  Premium üyeliğe modlar hızlı işlem yapıyorsa bile bunda absürd bi durum yok. Sonuçta kişi premium ve özel hizmeti hak ediyor
 • 29-03-2024, 20:20:00
  #6
  Premiumile alakası yok normal üye de olsaydı kaldırılırdı yorumun
 • 29-03-2024, 20:20:25
  #7
  Forum da öğrendiğim şu bazen seslenmeyeceksin he diyip geçeceksin. Bazen kafaya takmayıp önemsememek daha mantıklı oluyor
 • 29-03-2024, 20:20:31
  #8
  whiteweb adlı üyeden alıntı: mesajı görüntüle
  Olsun, ben içimdekileri tutmayı seven biri değilim hocam haksızlığa gelemiyorum. Ceza veriyorlarsa da versinler başım gözüm üstüne sorun değil.
  Haksızlık yok hocam, forumda üye ayrımı yapılmıyor. Normal üye de olsa, kurumsal üyede olsa ticari konulara gereksiz mesajlar yazmak yasak. Sizin mesajınız arkadaşın işini etkilemiş. Bu nedenle silindi. Bu kadar basit.
 • 29-03-2024, 20:21:58
  #9
  Fazla kafaya takmamak gerek.