• Forum
  • Son Mesaj
  • Konu / Yorum
  • Alt Forumlar Twitter
Gösteriliş Ayarları

Toplam 24729 adet konudan sayfa başı 1 ile 28 arası kadar konu gösteriliyor

Kategori Moderatörleri
Yeni Mesaj Yok
Yeni Mesaj Var
Kilitli
Tüm Zamanlar GMT +3 Olarak Ayarlanmış. Şuanki Zaman: 20:33:54.

Twitter


Teknolojinin gelişmesi ve mobil cihaz kullanımının artması ile birlikte tüm sosyal ağlar daha popüler olmaya başlamıştır. Bunların başında Twitter geliyor. Dünya genelinde kullanılan ve insanların önemli bildirimler paylaştığı sosyal medya ağı olan Twitter hakkında çeşitli bilgilere soru – cevaplar şeklinde R10.net üzerinden ulaşabiliyorsunuz.

Birçok kullanıcı Twitter hakkında detaylı bilgi araştırması için zamanım yok dediğinde R10.net üzerinden aradıkları bilgileri bulabiliyorlar.

Twitter Nedir?


Twitter, 2006 yılında sms servisi olarak tasarlanmış ve mesajlarda 140 karakter sınırlaması bulunan bir mesajlaşma uygulamasıdır. Dünya genelinde kullanılmaya başlayan mikro blog ve sosyal ağ olarak milyonlarca kullanıcıya hizmet veriyor.

Kullanıcıları, siyasetçiler, bürokratlar, gazeteciler ve iş insanları gibi çeşitli kesimlerden oluşuyor. Twitter kullanıcıları paylaştıkları mesajları herkesin ya da belirli kişilerin görebilmesi için sınırlandırma özelliklerini kullanabiliyor.

Twitter Hesabı Nasıl Açılır?


Sosyal medya hesaplarından Twitter uygulamasını kullanmak isteyenler, http://twitter.com üzerinden kaydol butonunu seçerek hesap açabiliyor. Hesap açma işlemlerinde, e-posta ya da telefon numarası bilgileri kullanılıyor. Her kullanıcı kendi şifresini oluşturur ve her defasında güvenli giriş yapabilir. Twitter hesabı açılırken kullanıcı adı olarak kendinizi tanıtacak en uygun kullanıcı bilgisinin kullanılması önemlidir.

Twitter Hesabı Nasıl Silinir?


Twitter hesabınızda önceden paylaşımlar yaptıysanız hesabınızı silmeden önce istediğiniz verileri arşivleyebilirsiniz. Twitter hesabını silmek ve bir daha kullanmak istemeyenler, Ayarlar ve gizlilik bölümünden işlem yapabiliyor. Hesabım ögesi seçilir ve hesabı devre dışı bırak sekmesi seçilir. Bu yöntemi kullananlar istedikleri zaman şifreleri ile tekrar giriş yapabilirler. Twitter kalıcı silme işlemi yapanlar, hesaplarını geri alamazlar.

Twitter Nasıl Kullanılır?


Twitter hesap oluşturma ve profil düzenleme işlemlerinden sonra Twitter kullanılmaya başlanabilir. Twitter hesabına giriş yapanlar, sağ üst bölümde yer alan mavi tüy simgesini seçerek paylaşmak istediği Twitter mesajını oluşturabilir.

Mesajlarınızı genel olarak herkesin görebileceği şekilde ya da kişi ismini bularak direk kişiye özel gönderebilirsiniz. İsteyenler başkalarının paylaşımlarını retweet yaparak kendi hesaplarında tekrar paylaşabilirler.

Uzun Süre Kullanılmayan Twitter Hesabı Kapanır mı?


Popüler sosyal medya platformu olan Twitter, 6 ay ve daha uzun süreli aktif olarak kullanılmayan hesapları kapatmaya başladı. Kullanıcılar hesaplarının kapatılmaması için en az 6 ay içerisinde birkaç defa giriş yapmaları gerekiyor.

Oluşturulan bazı hesapların unutulması ya da kullanıcının ölmesi gibi durumlarda hesap kalabalığını önlemek ve hesapların aktif olarak kullanılmasını sağlamak için uzun süre kullanılmayan Twitter hesapları kapatılıyor.

Twitter Uygulamaları Nelerdir?


Amerika merkezli olarak kurulan ve dünyanın her yerinde en etkin mesajlaşma ağı olarak kullanılmaya başlayan Twitter, çeşitli uygulama eklentileri ile kullanıcılarının birçok özellikten faydalanmalarını sağlıyor. İnternet tarayıcılarına, işletim sistemlerine, internet erişimi yapılan cihazlara göre farklı uygulama seçenekleri vardır.

Twitter hesabında gruplar oluşturma, anlık takipler gibi birçok işlemin daha rahat yapılmasını sağlayan uygulamalar şunlardır;

  • Resmi Twitter Uygulaması,
  • Twitter Lite,
  • Fenix 2,
  • Owly,
  • Talon,
  • Storm It,
  • Hootsuite
Twitter ile Neler Yapılabilir?


Twitter, kişilerin sektörlerinde daha etkili olmalarını ve tanınmalarını sağlayan sosyal medya platformudur. Günümüzde anlık haber paylaşımları, etkinlik bilgileri ve çeşitli içeriklerin takibi Twitter ile çok rahat yapılabiliyor.

Önemli konumda bulunan kişiler yaptıkları Twitter paylaşımları ile dünya genelinde ya da ülke çapında gündem belirleyebiliyorlar. Birçok kişiyi takip ederek gerekli durumlarda karşılıklı diyaloglar için Twitter atılabilir.

Twitter Hesabı Ücretli midir?


Twitter uygulamasında hesap açma ve mesaj içerikleri paylaşımı yapma tamamen ücretsiz olarak sunulan bir hizmettir. Mobil cihazlarda kullanımlarında, uygulama indirme ve kullanma işlemleri operatörlerin uygulamalarına göre kullanıcıya ücretli olarak yansıtılabilir. Bu tamamen telefon operatör şirketleri ile ilgilidir. Twitter tarafından kullanıcılardan talep edilen herhangi bir ücret yoktur.

Twitter Mention Atmak Ne Demek?


Twitter’da mention, bahsetmek anlamına geliyor. Twitter paylaşımlarında bir kişiden bahsetmek ve onu etiketlemek istiyorsanız, mention atma işlemlerini yani kişinin isminin önüne @ işareti ekleyerek etiketleme yapabilirsiniz. Twitter mention atmak yapılan paylaşımların herkese açık olmasını sağlar. Bahsetmek istediğiniz kişiye Direct Mesaj (DM) atamadığınız zaman mention yöntemli ile mesajlarınızı iletebilirsiniz.

Tweetcaster Ne İşe Yarar?


En iyi Twitter uygulama seçeneklerinden birisi olan Tweetcaster, Android mobil cihazlarda Twitter uygulamasının daha etkin kullanılmasını sağlar. İleri zamanlı tweet gönderme özelliğine sahiptir ve bu özellik Twitter standart özelleri arasında yoktur. İsteyenler, cep telefonu ya da tablet versiyonunu indirerek kullanabilir. Uygulamayı indirmek isteyenler Google Play üzerinden indirme işlemlerini yapabiliyor.

Twitter Web App Ne İşe Yarar?


Twitter sosyal medya platformu tüm internet erişim cihazları üzerinden işlemler yapılmasını sağlıyor. Mobil cihazlar için geliştirilen tüm uygulamaların indirilmesi ve kullanılabilmesi için Twitter web app uygulamasını kullandırıyor.

Wep app, yetkilendirme yapan bir uygulamadır ve verilen izinler kapsamında platform üzerinden işlemelerin yapılmasını sağlar. Bu işlemler arasında, profil güncelleme, tweet okuma ve gönderme, takip edilen kişilerin görülmesi, gibi tüm işlemler yer alıyor.

Takipçiler Ne Anlama Gelir?


Twitter platformunda, takipçiler, paylaştığınız tweetleri alan ve sizi takip eden kişiler anlamına gelir. Takipçiler listesinde sizi kimlerin takip ettiğini görebilirsiniz.

Kimleri Takip Ettiğimi Nasıl Öğrenirim?


Twitter hesabınızda kimleri takip ettiğinizi öğrenebilmek için hesabınıza giriş yapmanız ve takip seçeneğini tıklayarak tüm listeyi görüntülemeniz gerekiyor. Takip etmek istemediğiniz kişileri takibi bırak seçeneği ile listeden çıkartabilirsiniz.

Beni Kimin Takip Ettiğini Nasıl Öğrenirim?


Twitter profil sayfasında bulunan takipçiler başlığını seçtiğinizde, siti kimlerin takip ettiğini görüntüleyebilir, listede yer alan kişilerden istediklerinizi sizlerde takip etmeye başlayabilirsiniz.

Kilitli Hesaplar Takipçi Sayısını Etkileyebilir mi?


Twitter hesapları kilitli konumda kullanıldığında, takipçi sayısında azalmalara neden olabilir.

Kilitli Hesaplar Takipçi Sayısını Etkileyebilir mi?


Sizi takip eden bir Twitter hesabı kilitli konuma geçerse, sizin profilinizde görüntülenen takipçi sayısı daha az görünecektir. Kilitli hesap sizi takip ediyor olmasa bile başka kullanıcılar onu takip listesinde göremeyecek ve takipçi sayısının daha az görünmesine neden olacaktır.

Nasıl Takipçi Kazanırım? Birinden Beni Takip Etmesini İsteyebilir miyim?


Twitter’da takipçi kazanmanın çeşitli yolları vardır. Sizi takip etmesini istediğiniz kişilere istek gönderme gibi bir seçenek yoktur. Twitter takipçi kazanabilmek için gündeme ve konuya özgü kaliteli içerikler paylaşımları yapmalısınız. Kişiler sizleri yaptığınız paylaşımlara ve tanınır olma durumunuza göre takip etmeye başlayacaktır.

Beni Takip Eden Veya Güncellemelerimi Gören Kişileri Kısıtlayabilir miyim?


Twitter paylaşımlarınızı kimlerin görebileceğini takip onayı vererek sınırlayabilirsiniz. Sizin takip onayı vermediğiniz ve sizi takip eden kişiler korumalı tweetlerinizi göremeyecektir.

Takipçileri Nasıl Onaylarım?


Sizi takip eden tüm kişileri, profil sayfasındaki takipçiler bölümünden görüntüleyebilirsiniz. İstediğiniz kileri buradan onaylayabilir ve sizlerde onları takip etmeye başlayabilirsiniz.

Bir Kişiyi Takip Etmeye Başladıktan Sonra Bundan Vazgeçebilir miyim?


Twitter hesabınızda takip etmeye başladığınız kişileri istediğiniz zaman takip listesinden çıkartabilirsiniz. Takip listesinde, kişi adı üzerine gelindiğinde takipten çıkar seçeneği ile takip etmekten vazgeçebilir, daha sonra tekrar takip etmeye başlayabilirsiniz.

Belirli Bir Kişinin Beni Takip Etmesini İstemiyorum. Ne Yapmalıyım?


Sizi takip etmesini istemediğiniz kişileri engelleme yapabilirsiniz. Engelleme uygulandığında bu kişiler sizi takip edemeyecektir. Daha sonra istediğiniz zaman engeli kaldır işlemini de yapabilirsiniz.

Takip Etmek, Diğer Sosyal Ağlardaki Arkadaş Olarak Eklemekle Aynı Şey midir?


Twitter takip etme ile diğer sosyal ağlardaki arkadaş ekleme aynı şey değildir. Twitter’da takip işlemleri karşılıklı değildir ve kişiler istediklerine takip onayı verir ya da istediklerini takip ederler. Onayladığınız takipçileri, Twitter’da sizin takip etmenize gerek yoktur.

\"Takip Limitleri\" Nedir?


Dünya geneline kullanıcısı bulunan Twitter, daha düzgün çalışmak, verimli hizmetler sunmak ve kötüye kullanımın önüne geçebilmek için takip ve güncelleme limitlerini kullanıyor.

R10.net Twitter Konuları


R10.net ile Twitter hakkında birçok konuya, uygulama hakkındaki soru ve cevaplara ulaşabiliyorsunuz. Twitter uygulamaları ve özellikleri hakkında araştırma yapmaya zamanınız olmadığını düşündüğünüz zaman https://www.R10.net/twitter/ linki ile erişim yaparak güncel birçok konuya ulaşabilirsiniz. Forum sayfasında, Twitter hesap alışı – satışı başlıklı paylaşım görebilir, kendiniz yeni bir konu açabilirsiniz.