• Forum
 • Son Mesaj
 • Konu / Yorum
 • Alt Forumlar Google Adwords (ADS)
Gösteriliş Ayarları

Toplam 19191 adet konudan sayfa başı 1 ile 28 arası kadar konu gösteriliyor

Kategori Moderatörleri
Yeni Mesaj Yok
Yeni Mesaj Var
Kilitli
Tüm Zamanlar GMT +3 Olarak Ayarlanmış. Şuanki Zaman: 21:18:22.
[SIZE=\"5\"]Google Adwords[/SIZE]


Google, dünya genelinde en fazla kullanılan ve sürekli yenilikler sunan arama motorlarından birisidir. Google Adwords uygulamasını geliştirerek metin bazlı reklam modeli hizmetinden faydalanılmasını sağlamıştır. Google Adwords ile ilgili çeşitli bilgilere R10.net üzerinden her zaman ulaşabilirsiniz.

Google reklam hizmetleri hakkında detaylı bilgilere ulaşabilmek için forum bölümündeki soru - cevapları inceleyebilirsiniz. R10.net üzerinden paylaşımlar yapan Google Ads uzmanı olan kişilerin bilgi paylaşımlarına zaman kaybetmeden ulaşabilirsiniz.

Adwords hakkında bilgi sahibi olmak istiyor ancak kendinize zaman ayıramıyorsanız, r10.net sayesinde en kısa zamanda en doğru bilgilere ulaşabilirsiniz.

Google Adwords Nedir?

Google Adwords nedir tanımlamasını yaparak ne işe yaradığını görebilirsiniz. Google Adwords dijital reklam işlemlerinin geliştirilmesi için kullanılmaya başlamış olan metin bazlı reklam modeli olarak kullanılmaya başlanmıştır. Google Adwords hizmetleri ile reklam vermeye başladıktan sonra ücret ödeme işlemlerini reklamlarınız farklı kişiler tarafından tıklanmaya başladığında yapıyorsunuz.

Google Adwords Reklam Ücreti

Google Adwords giriş işlemleri tamamlandıktan sonra reklam vermeye başlayabilirsiniz. Google Adwords reklam fiyatları, tıklanma başına hesaplanıyor. Kullanıcılar istedikleri oranlarda reklam verebiliyor ve verdikleri reklamlara yapılan tıklanma sayısı ödenecek ücretini belirler.

Google Adwords reklam ücreti tıklama başına ortalama 7 kuruş ile 4 TL arasında değişebiliyor. Reklam ücreti hesaplamaları yapılırken, ürün satış hasılatına göre hesaplama yapılmalıdır. Satış hasılatının %2 ile %10 oranı arasında reklam ücreti hesaplaması yapılmalıdır.

Google Adwords Nasıl Kullanılır?

Günümüzde uluslararası ürün pazarlamak ve etkili reklam yapmak isteyen firmalar, Google Adwords reklam aracını kullanmaya başlamıştır.

Web sitesi olan ve ürün pazarlamak isteyen herkes Google Adwords hesabı oluşturarak kullanmaya başlayabiliyor. Google Adwords anahtar kelime planlayıcı uygulaması ile en iyi analizleri yapabilir ve metin bazlı reklam modelini kullanabilirsiniz.

Nasıl kullanılacağı hakkındaki bilgilere r10.net üzerinden ulaşabiliyorsunuz. Google Adwords aracını kullanmaya başlayanlar sektörlerinde daha başarılı olmaya başlamıştır. Uygulama ile reklamlar hedef kitlelere daha kolay ulaştırılabiliyor.

Google Adwords Nasıl Çalışır?

Google Adwords eğitimi ile sistemin nasıl çalıştığı ve hesap oluşturma işlemleri hakkında bilgi sahibi olunabilir. Google Adwords aracının nasıl çalıştığını anlamak için anahtar kelime, reklam sıralaması, yerleşim ve teklifler hakkında bilgi sahibi olmak gerekiyor. Google aramalarında üst sıralarda yer alabilmek ve daha fazla kişinin reklamları görebilmesi için doğru Seo tekniklerinin uygulanması önemlidir.

 • Hedef Dili Belirleyin.
 • Hedef Bölge Seçin.
 • Hedef Kitlenizi Tanıyın.
 • Rakiplerinizi Analiz Edin.
 • Doğru Anahtar Kelimeleri Seçin.
 • Site içi ve Site Dışı SEO çalışmalarınıza yatırım yapın.

Google Adwords, anahtar kelime analizleri ve gerekli sıralamalar yapıldıktan sonra reklamların görüntülenmesi ve sıralaması yapılır.

Google Adwords Nasıl Öğrenilir?

Google Adwords öğrenmek isteyenler R10.net üzerinden aradıkları birçok bilgiye ulaşabiliyor. Google Adwords iletişim seçenekleri ile öğrenmek için nasıl tecrübe kazanılacağı ve kullanılacak yöntemler öğrenilir.

Adwords uzmanı olanlar Google sistemlerini en iyi şekilde öğrenir ve Adwords kullanmaya başlarlar. En iyi öğrenme yöntemi deneyim kazanmadır. Deneyim kazanabilmek için r10.net soru cevap bölümündeki Ads uzmanları ile bilgi alışverişi yapılabilir.

Google Adwords Reklam Türleri Nelerdir?

Dijital reklam hizmetlerini kullanabilmek için Google Adwords keyword planner aracı kullanılarak reklam düzenlemeleri ve reklam türleri belirlenir. Google Ads reklamları, sektör yapısına ve hedef kitleye göre belirlenir. Tüm reklam türleri çeşitli modellerle hedef kitleye ulaşmayı amaçlar.

Alışveriş Reklamları

Firmalar, e-ticaret siteleri üzerinden ürün ve hizmet pazarlamaya çalışıyor. Google reklam uygulaması ile hedef kitlelere en hızlı şekilde ulaşmak amaçlanır. Alışveriş reklam türleri için Adwords aracını kullanmak isteyenler, Google Machant Center hesabına sahip olurlar. Google Adwords reklam hizmetleri için Marchant Center hesabında, ürünlere ait görsel, ürün özellikleri, fiyat bilgileri ve indirim oranları gibi bilgiler girilir. Bu işlemler yapılacak olan aramalarda ürünlerin gösterilmesini sağlayacaktır.

Arama Ağı Reklamları

Google Adwords reklam verme işlemlerinde hata yapılmaması için r10.net ihtiyaç duyulan bilgilere hızlı ulaşılmasını sağlar. Arama ağı reklamları için anahtar kelime belirlemesi, kullanılan e-ticaret sitesinin Google arama motorunda ilk sırada gösterilmesini sağlar. E-ticaret siteleri daha çok metin temelli reklamları kullanır.

Yeniden Pazarlama Reklamları

Dijital reklam hizmetleri ile kullanıcılara marka, ürün ve hizmet hatırlatması yapılır. Google Adwords ajansı hizmetleri ile yeniden pazarlama reklamları sistemi kullanılarak marka bilinirliği artırılır. Bu yöntem eski müşterilerle etkileşim oluşturulmasını sağlar.

Görüntülü Reklam Ağı

Google Adwords tüm seçenekleri kullandırarak reklam türlerinin yayınlanmasını sağlar. Görüntülü reklam ağı, görsel temelli reklamlarla hedef kitlenin bulunmasını sağlar. Görüntülü reklam türleri Gmail, Youtube ve web sitelerinde tüm kullanıcılara gösterilmeye çalışılır.

Youtube Reklamları

En çok kullanılan video paylaşım platformu olun Youtube paylaşımlarında reklam yayın ayarları yapılır. Reklam yayınları, video başlarken, yayın ortalarında ve sayfada video yanında gösterilir. Reklam türüne göre atlanan ya da atlanamayan formatlarda Ads reklamları oluşturuluyor.

Google Reklamları Neye Göre Çıkıyor?

Google Adwords eğitimi ücretsiz olarak R10.net üzerinden uzmanlarla iletişim kurarak alınabilir. Google reklamların gösterilme, Adwords hesabı ayarları, reklam öncelikleri, ziyaret edilen siteler ve kullanılan uygulama etkinliklerine göre değişebiliyor. Reklamlar oluşturulacak etkileşime göre çıkar.

Google Ads Reklam Verme Hedefleri Nelerdir?

İşletmeler her zaman ürün ve hizmetlerini pazarlayabilmek için hedef kitleye kısa sürede ulaşmayı hedefler. Google Adwords hesabı açma işlemleri ile reklam verme hedefleri belirlenir. Günümüzde insanlar internet üzerinde daha fazla vakit geçirdiği için ziyaret edilen sayfalarda reklamlar gösterilerek hedefler ulaşılmaya çalışılır. Kullanıcılar, pazarlama işlemlerini reklam hedeflerine göre belirler.

Google Ads aracını kullanmak isteyen işletmelerin ortak hedefi aşağıdaki gibi olabilir;

 • Marka bilinirliğini artırmak
 • Yeni üyeler ve müşteriler elde etmek
 • Satışlarını artırmak
 • Karlılığını artırmak

İşletmeler farklı hedefler belirleyerek reklam ve pazarlama faaliyetlerini yürütür. Görsel reklamlar marka bilinirliğini artırırken, diğer iletişim seçenekleri satış oranını artırmayı hedefler.

Doğru yöntemleri kullanan işletmeler pazarlama faaliyetleri çalışmalarını yaparken birden fazla amaca aynı anda ulaşabilir. Google Adwords reklam kampanyalarında birden fazla hedefe ulaşılmasını sağlıyor.

Google Adwords Anahtar Kelime Aracı Nasıl Kullanılır?

Google Adwords hesabını oluşturarak sistemi kullanmaya başlayanlar, reklam işlemlerini kolay yapabiliyor. Adwords hesaplarına giriş yapanlar araçlar butonunu seçerek anahtar kelime planlayıcı aracı açılır. Anahtar kelime yazılır ve sistem bazı anahtar kelime önerilerini gösterir.

Google Ads Görüntülü Reklam Nedir?

Google Ads görüntülü reklam ağı, görsel yayınların yapıldığı platformlarda görsel reklamların gösterilmesidir.

Google Ads Görüntülü Reklam Nasıl Verilir?

Google Ads görüntülü reklam vermek için görüntülü reklam ağı kampanyası oluşturulur. Görüntülü reklam ağı stratejileri ve banner reklam verme adımları takip edilerek işlemler yapılır. Görüntülü reklam için şu adımlar takip edilir.

1. Reklam Verme Amacınızı Seçin

Google Ads hesabı oluşturanlar, hesaplarını açar ve kampanyalar sekmesi ile yeni kampanyalar oluşturulur. İşlem adımlarında, reklam verme amacının belirtilmesi istenir. İşlem adımları takip edilirken görüntülü reklam ağı seçilir ve işlemler devam edilir.

Yayınlanacak reklam kampanya alt türüne göre kampanya seçeneği işaretlenerek işlemlere devam edilir.

2. Reklamlarınızın Yayınlanmasını İstediğiniz Konumu Seçin

İşletmeler Google Ads reklamlarını verirken hedef kitlelerine göre konum belirleme yaparlar. Yer seçeneği ayarları ile bölge seçimleri yapılır.

3. Dil Hedeflemenizi Ayarlayın

Reklam ayarlamaları yapılırken, Türkçe ya da İngilizce dil seçimi yapılır.

4. Teklif Stratejinizi Belirleyin

Reklam verme işlem adımları takip edilirken teklif seçeneği reklam ücret belirlemelerine göre belirlenir. Teklif analizleri ve teknikleri için Otomatik Teklif Stratejileri başlıklı yazı okunabilir. R10.net üzerinden birçok bilgiye hemen ulaşılır.

5. Bütçenizi Belirleyin

Google reklamları için tıklama sayısına göre ücret ödemesi yapıldığı için her kampanya için reklam bütçeleri belirlenir. Günlük reklam bütçesi ayarı yapılabiliyor.

6. Kampanya Ek Ayarlarını Kontrol Edin

Reklam Rotasyonu:

işletmeler birden fazla reklamı aynı boyutta göstermek isteğinde reklam rotasyon ayarları ile gösterilme sıklığı belirlenebiliyor. Reklamlarla ilgili ayarlamalar eşit sıklıkta gösterilecek şekilde yapılır.

Reklam Zaman Planlaması:

Hedef kitle etkileşiminin oluşturulabilmesi için reklamların yayınlanacağı gün ve saatlerin belirlenmesi yapılır.

Cihazlar:

Google Adwords reklamlarının tüm cihazlarda gösterilebilmesi için tüm cihaz seçeneği aktif tutulur.

Sıklık Sınırı:

Reklamların oluşturacağı etkinin arttırılabilmesi için kullanıcıya gösterilme sıklığı ve süresi belirlemesi yapılır.

İçerik Hariç Tutma:

Doğru kitlelere ulaşmak ve marka güvenirliğini artırabilmek için reklamların gösterilmesi istenmeyen siteler belirlenir ve içerik türleri seçimi yapılır.

7. Hedef Kitlenizi Belirleyin

Reklamların amacına ulaşabilmesi için bir ya da birden fazla hedef kitle belirlemesi yapılır.

8. Otomatik Hedefleme Seçeneği

Google Adsense vs Adwords hesaplarında otomatik hedefleme seçeneği kullanılır. Bu seçenek hedef kitle yapısının daha geniş olmasını sağlar. Otomatik hedefleme seçeneği her kampanyada kullanılmamalıdır. İlk reklamlarda otomatik hedefleme yok seçeneği kullanılmalıdır.

9. Reklamlarınızı Yükleyin

Google Adwords telefon iletişimleri ile hesap doğrulamaları yapıldıktan sonra reklamlar yüklenmeye başlanır. Reklam türü ve tıklamalar için ayarlar yapılır ve maksimim TBM teklifleri seçilerek reklamlar yüklenir. Yüklenen reklamlar incelenir ve kurallara uygunsa hemen yayınlanacaktır.

R10.net Google Adwords Uzmanları ve Konuları

R10.net ile Google Adwords konularına ulaşabilirsiniz. Google Adwords hesabım askıya alındı gibi çeşitle sorunlar için konu açarak çeşitli çözüm önerilerine ulaşabilirsiniz. Bilgi alabileceğiniz ve bilgilerinden faydalanabileceğiniz uzmanları r10.net üzerinden bulabilirsiniz.