• Forum
 • Son Mesaj
 • Konu / Yorum
 • Alt Forumlar YouTube
  1. Youtube para kazanma, Youtube kanal alım ve satımı, Youtube hesap alım ve satımı, abone, izlenme, beğeni, yorum satış ilanlarının yer aldığı alışveriş kategorisi
  2. Dün 14:47:46
  3. 15.447 127.194
  1. Youtube yeni başlayanlar için kanal nasıl açılır? Kanal açma rehberi, ipuçları, konu fikirleri, kanal değerlendirme ve Youtube paylaşımları hakkındaki bilgilerin yer aldığı paylaşım kategorisi
  2. Bugün 15:46:37
  3. 5.630 31.019
Gösteriliş Ayarları

Toplam 14816 adet konudan sayfa başı 1 ile 28 arası kadar konu gösteriliyor

Kategori Moderatörleri
Yeni Mesaj Yok
Yeni Mesaj Var
Kilitli
Tüm Zamanlar GMT +3 Olarak Ayarlanmış. Şuanki Zaman: 19:47:17.

YouTube
Dijital dünyada yaşanan gelişmeler insanların online işlemler yapmasını ve aradıkları tüm bilgilere ulaşmasını sağlıyor. YouTube, dünyanın en yaygın kullanılan video paylaşım platformudur.

YouTube ve özellikleri hakkında bilgi edinmek isteyenler için R10.net üzerinden soru – cevap seçenekleri yer alan forum konularına ulaşabiliyor. YouTube hesabı oluşturma ve hakkında bilgi edinme için zamanınız yoksa R10.net üzerinden tüm bilgileri bir arada bulabilirsiniz.

Giriş kısmında YouTube hakkında kısa bir bilgi ve R10.net üzerinden YouTube ile ilgili bilgilere, konulara, soru – cevaplara ulaşabilirsiniz. Ayrıca bilginiz ya da zamanınız olmadığında YouTube konularını R10.net üzerinden bulabilirsiniz.

YouTube Nedir?
YouTube, video içerik dosyalarının mail üzerinden gönderilememesi üzerine PayPal çalışanları tarafından 2015 Şubat tarihinde kurulmuş video paylaşım platformudur. Sosyal paylaşım platformunun merkezi Amerika Birleşik Devletleri’ndedir.

YouTube sitesine erişim yapanlar başka kullanıcıların paylaştıkları tüm videoları izleyebiliyor. Kendileri video paylaşabilmek için üyelik oluşturmak zorundadır.

YouTube hesap oluşturma işlemleri şu şekildedir;

 • YouTube'da hesap oluşturmaya girin.
 • YouTube'a gidin.
 • Sağ üstte Oturum aç'ı tıklayın.
 • Hesap Oluştur'u tıklayın.

Kendim için veya İşletmemi yönetmek için seçeneklerinden birini belirleyin.

YouTube'da Oturumu Kapatma
YouTube hesabı oluşturan kullanıcılar, yaptıkları işlerle ya da farklı konularla ilgili video paylaşımı yapabilmek için otum açarlar. Açtıkları oturum üzerinden YouTube kurallarına göre hazırladıkları video içeriklerini paylaşmaya başlarlar. Video yüklemesini yapanlar, oturumlarını kapatarak hesaplarından çıkış yapabilirler.

YouTube oturum kapatma işlemleri şu şekilde yapılır;

 • Profil resminize dokunun.
 • Üst kısımdaki hesap adınıza dokunun.
 • Hesapları yönete dokunun.
 • Cihazınızdan kaldırmak istediğiniz hesaba dokunun.
 • Hesabı kaldıra dokunun.
YouTube Nasıl Kullanılır?
YouTube, dünyanın en popüler ve dinamik video paylaşım platformu olarak tanınır. 2006 yılından bu yana milyonlarca video paylaşımı yapılmıştır. YouTube kanalı hesabını oluşturanlar, kendi hazırladıkları ya da başka kaynaklardan elde ettikleri video dosyalarını paylaşabiliyor. YouTube üzerinden 1 GB kapasiteye kadar olan videoların yüklenmesine izin veriliyor.

YouTube'un Özellikleri Nelerdir?
Sosyal medya ağlarının kendilerine özel çeşitli özellikleri vardır. YouTube, kullanıcıların istedikleri zaman video yükleme yapmasına ve yüklenen tüm videoları izlemelerini sağlıyor. Ücretsiz içerik paylaşımları için çözünürlük ayarı yapılmasına gerek kalmıyor. 16:9 boyutlu videolar için 1280x720 ve 4:3 boyutlu videolar için 640x480 çözünürlük özelliğini sunuyor.

YouTube Ne İşe Yarar?
YouTube video paylaşım platformu, kullanıcıların paylaşılan tüm video içeriklerin indirme yapmadan izlenmesini sağlıyor. YouTube bilgi iletişim aracı olmakla beraber pazarlama aracı olarak da kullanılan önemli bir uygulamadır. Video içerikleri araması yapacak olanlar YouTube arama motoru gibi kullanabiliyor ve aradıkları tüm konularla ilgili çok sayıda video içeriğine ulaşabiliyor. YouTube ile ilgili bilinmesi gerekenler şunlardır.

Bunlar;

 • YouTuber: Standart YouTube hesabı
 • Director: Deneyimli film yapımcıları için tasarlanmıştır. Video boyutu bakımından avantaj bulunmaktadır.
 • Musician: Müzik eserleri bulunan kullanıcılar içindir.
 • Comedian: Mizahi video yapımcısı kullanıcılar içindir.
 • Guru: İlgi alanına bağlı olarak video yapan kullanıcılar içindir.
 • Reporter: Bu kanal ise uygunsuz videoları rapor eden kullanıcılar içindir.
YouTube Hakkında Bilinmesi Gerekenler
YouTube erişimleri ile video izlemeye başladığınızda, klavye kısa yollarını kullanabiliyorsunuz. Bazı videoları izlemeye başlayan kullanıcılar hızlı ilerleme sağlayabilmek için sağ ve sol yön tuşları ile videoyu 5’er saniye ileriye ya da geriye alabiliyorlar.

CTRL tuşuna ve yön tuşlarına basanlar videoyu 10 saniye ileriye alabilecektir. YouTube video indirme işlemlerini yapmak isteyenler URL bilgisi başına SS yazarak hemen indirme yapabiliyor.

YouTube Kids Nedir?
YouTube, sadece yetişkinlere ve işletmelere değil herkese hitap eden ve rahatlıkla erişilebilen bir platformdur. 2015 yılında geliştirilen YouTube kids uygulaması ile çocukların daha güvenli kullanmalarını sağlıyor. YouTube kids uygulamasın indirdikten sonra gerekli ayarlamaları yaptığınızda çocuklar uygulamayı rahatlıkla kullanabilecektir. Bu uygulama bazı uygunsuz içeriklerin çocuklara gösterilmesini engelleyecektir.

YouTube Kids Nasıl Kullanılır?
YouTube kids, çocuklar için uygun olan popüler videoları barındıran bir uygulamadır. Uygulamayı indirdikten sonra ayarlar bölümünden ebeveyn ayarları seçilir. YouTube kids ayarları tıklanır ve çocuğun izlemesini istediğiniz video içeriklerine göre içerik düzeyi ayarlarını güncelleyerek güvenli kullanılmasını sağlayabilirsiniz. Ayarlamaların yapılabilmesi için filtreleme kısmının açık konuma getirilmesi gerekiyor.

YouTube Kids Oturum Nasıl Açılır?
Bilgisayar ya da mobil cihazlara YouTube Kids uygulaması indirildikten sonra ebeveyn ayarlarının yapılması ve içerik düzeyinin belirlenmesi gerekiyor. Oturum açmak için giriş bölümünden oluşturulan kullanıcı adı ve şifresi ile giriş yapılır. İsteyenler oturum açmadan sadece video izleme işlemlerini de yapabiliyor.

YouTube Ebeveyn Kilidi Nasıl Yapılır?
YouTube uygulaması günümüzde yetişkinler kadar çocuklar tarafından da yoğun olarak kullanılıyor. Çocukların nasıl bir video içeriği ile karşılaşabileceği bilinmediği için YouTube ebeveyn kilit modu aktif hale getirilir. Bu çocukların uygunsuz içeriklerle karşılaşmamasını sağlayacaktır. YouTube kısıtlama modu etkinleştirme işlemleri olarak bilinen bu işlemler şu şekilde yapılır.

 • İçerik ayarları
 • Uygulamada herhangi bir sayfanın alt köşesindeki Kilit simgesine dokunun.
 • Çarpma sorusunu çözün veya gösterilen rakamları okuyup girin.
 • Ayarlar'ı seçin.
 • Çocuğunuzun profilini seçin ve ebeveyn hesabınızın şifresini girin.
 • Okul öncesi, Küçük, Büyük veya İçeriği kendiniz onaylayın'ı seçin.

YouTube Kids Oturum Kapatma
YouTube kids oturumu ile çocuk videoları ve çocukların erişebilecekleri içeriklere uygun videolara ulaşılır. Bu oturumda video paylaşan ya da izleyenler, hesap bölümündeki çıkış sekmesini kullanarak oturumu kapatabilir.

Yetişkinlerin farklı işlemler yapabilmesi için bu uygulamayı devre dışı bırakması gerekiyor. Bunun için şu işlem adımları takip edilir. YouTube > ayarlar > kısıtlı mod veya güvenlik modu > devre dışıyı seç.

R10.net YouTube Konuları
YouTube popülerliği sayesinde insanların bilgi iletişim ya da pazarlama aracı olarak kullanmasını sağlıyor. R10.net sitesi, YouTube ile ilgili çeşitli bilgilere yer veriyor. YouTube hakkında bilginiz yok ve bunu araştıracak zaman bulamıyorsanız, R10.net üzerinden soru cevap olarak bulabilirsiniz. https://www.R10.net/YouTube/ sayfasında, YouTube alışveriş, YouTube acemi ve YouTube reklam alım & satımı başlıkları ile açılmış forum konularını bulabilirsiniz.