• Forum
 • Son Mesaj
 • Konu / Yorum
 • Alt Forumlar Facebook
Gösteriliş Ayarları

Toplam 37721 adet konudan sayfa başı 1 ile 28 arası kadar konu gösteriliyor

Kategori Moderatörleri
Yeni Mesaj Yok
Yeni Mesaj Var
Kilitli
Tüm Zamanlar GMT +3 Olarak Ayarlanmış. Şuanki Zaman: 19:55:10.

Facebook


Sosyal ağlar insanların iletişim aracı olarak kullandıkları en iyi araçlardır. Facebook, her yaş grubundan insanın tercih ettiği en popüler sosyal medya ağlarından birisidir ve internet erişimi olan tüm cihazlarda kullanılabiliyor. Çeşitli uygulamaları sayesinde insanlar, etkileşim ve dijital pazarlama gibi amaçlarla rahatlıkla kullanabiliyor.

Facebook hesap oluşturma ve kullanma ile ilgili ihtiyaç duyduğunuzun birçok bilgiye, R10.net üzerinden yayınlanan soru – cevapların yer aldığı forum bölümünden ulaşabilirsiniz. İhtiyaç duyacağınız her türlü bilgi burada yer aldığı için zamanınız ya da bilginiz olmadığında R10.net ziyareti yapabilirsiniz.

Facebook Nedir?


Facebook, dünya genelinde kullanılan ve en çok tercih edilen sosyal medya ağıdır. 4 Şubat 2004 tarihinde, Harvard Üniversitesi öğrencileri arası paylaşım sitesi olarak Mark Zuckerberg tarafından kurulmuştur. Daha sonra Boston çevresindeki okullardaki öğrenciler kullanmaya başlamış ve kısa sürede dünya geneline yayılmıştır. Fotoğraf, video, durum gibi çeşitli paylaşımlar yapılan bir platformdur ve insanların çevresindeki kişilerle iletişim kurmalarını sağlıyor.

Facebook Nasıl Kullanılır?


Facebook, kullanımı oldukça basittir ve isteyen herkes e-posta adresi ile hemen hesap oluşturarak kullanmaya başlayabiliyor. Günümüzde Facebook hesabı olmayan kişi sayısı çok azdır.

Hesap oluşturanlar, anlık durumları ile ilgili paylaşımlar yapabiliyor. Fotoğraf, video, müzik gibi farklı içerikleri rahatlıkla paylaşabilirsiniz. Facebook uygulamalarının neler olduğunu ve nasıl kullanıldığını r10.net üzerinden yapılan forum paylaşımları ile daha detaylı öğrenebilirsiniz.

Facebook Nasıl Kayıt Olunur?


Facebook sosyal paylaşım platformunda hesap oluşturmak isteyenler, kişisel ya da kurumsal olarak hesap açabiliyor. Facebook hesabı oluşturmadan önce bir mail adresi sahibi olunması gerekiyor. Mail adresi oluşturulduktan sonra internet erişimi yapılabilen tüm cihazlar üzerinden anında hesap oluşturulabiliyor. Farklı sosyal medya hesabı olanlar Facebook ile optimizasyonunu yaparak hesap oluşturabiliyor.

Kayıt olma işlemleri için şu adımlar takip edilir;

 • facebook.com/r.php adresine gidin.
 • Gerçek adınızı girin.
 • Doğum tarihinizi girin.
 • Cep telefonu numaranızı girin.
 • Cinsiyetinizi seçmek için Kadın, Erkek veya Özel'e dokunun.

Bir şifre belirleyin ve Kaydol'a dokunun.

Facebook Ne İşe Yarar?


Günümüzde sosyal medya ağları, insanların birbiriyle iletişim kurmalarını ve bilgi alışverişinde bulunmalarını sağlıyor. Facebook dünyanın birçok yerinde en çok kullanılan sosyal medya ağı olduğu için her türlü paylaşımın yapılmasına izin veriyor. Facebook, oyun oynayarak vakit geçirme, ürün tanıtımı yapma, pazarlama ve bilgilendirme amacıyla çok rahat kullanılabiliyor.

Facebook Sayfaları Ne İşe Yarar?


Facebook sayfaları, internet ortamında daha fazla görünür olmayı sağlar. Sizin ya da markanızın daha çok kişi tarafından bilinmesi için tercih edilen Facebook etkinliklerinden birisidir. Kişilerin farklı kişilerle daha kolay bağlantı kurmalarını sağlar. Yeni sayfa açmak, Facebook platformunda daha fazla tanınır olmanızı sağlayacaktır.

Facebook'ta Reklam Verme Nasıl Yapılır?


Facebook uygulamaları sayesinde, reklam verme işlemleri artık çok basittir. Facebook hesabı bulunanlar, hesaplarına giriş yaptıktan sonra sol taraftaki reklam oluştur sekmesini tıklayarak işlem adımlarını takip edebilirler.

İnternet üzerinden yayınlanacak reklam içeriğini oluşturmuş olanlar, reklam oluşturma sayfasında istedikleri seçenekleri kullanarak işlemlerini yapabiliyor.

 • Reklam verme amacınızı seçin.
 • Hedef kitlenizi seçin.
 • Reklamınızı nerede yayınlayacağınıza karar verin.
 • Bütçenizi belirleyin.
 • Bir format seçin.
 • Siparişinizi verin.
 • Reklamınızı ölçün ve yönetin.
Facebook Reklam Ücreti Ne Kadar?


Facebook reklam verme, marka bilinirliğini artıran ve trafik oluşturarak etkileşim kazanılmasını sağlayan bir yöntemdir. Facebook reklam ücretleri, reklam için ayrılan bütçeye göre belirlenebiliyor. Reklam ücretleri, tıklama başına maliyet ya da gösterim başına maliyet gibi farklı hesaplanıyor. Hesaplamalar dolar bazlı olarak yapılıyor ve gösterim başına günlük en az 0,50 dolar harcanmalıdır. Ayrılan bütçe bittiğinde, reklamlarda otomatik olarak duruyor.

Facebook Nasıl Dondurulur?


Facebook hesabını geçici olarak dondurmak isteyenler için hesap ayarları bölümünden işlemlerini yapabiliyor. Facebook hesabı dondurulduğunda profil bilgileriniz erişime kapatılır ve başları profilinizi göremez. Ancak önceden yapmış olduğunuz paylaşımlar görünmeye devam eder. Geçici olarak donduranlar, istedikleri zaman hesaplarına şifre ile giriş yaparak yeniden aktifleştirebilirler. Hesap dondurma işlem adımları şunlardır.

 • Aşağı inip Ayarlar'a dokunun.
 • Ekranda aşağı inin ve Facebook Bilgilerin kısmında Hesap Sahipliği ve Kontrol'e dokunun.
 • Dondurma ve Silme'ye dokunun.
 • Hesabı Dondur'u seçin ve Hesabı Dondurma İşlemine Devam Et'e dokunun.
 • Onaylamak için talimatları izleyin.
Facebook Nasıl Kapatılır?


Facebook hesabını kalıcı olarak kapatmak istediğinizde, hesabınızı yeniden etkinleştiremezsiniz. Kapatmaya karar verdiğinizde, hesabınızda yer alan fotoğraf, gönderi, mesaj gibi tüm bilgilerinizin bir kopyasını almalısınız. Hesabınız silindiğinde tüm bilgileri kaybolmuş olacaktır. Hesabınız üzerinden arkadaşlarınıza gönderdiğiniz mesajlar, onların hesabında görünmeye devam edecektir. Facebook hesabını kapatmak için şu işlemleri yapabilirsiniz.

 • Aşağı inip Ayarlar'a dokunun.
 • Facebook Bilgilerin kısmına inin ve ardından Hesap Sahipliği ve Kontrol'e dokunun.
 • Dondurma ve Silme'ye dokunun ve Hesabı Sil'i seçin.
 • Hesabı Silme İşlemine Devam Et'e dokunun ve Hesabı Sil'i seçin.
Facebook SSS


Yeni Sayfalarda Hangi Özelliklere Erişmeye Devam Edebilirim?


Sayfa yöneticisi olan kişiler Facebook erişimlerine devam edebiliyor. Yeni sayfada, ayarlar, izinler, içerikler, mesajlar, topluluk hareketleri, reklamlar, istatistikler gibi özelliklere erişime devam edebilirsiniz.

Yeni Sayfalarda İşletme Varlığımı Kimler Yönetebilir?


Yeni sayfa yönetimleri için faklı kişilere Facebook erişim yetkisi verilebilir. İşletme varlığının yönetimini, görev erişimi verilen kişiler yapabilir.

Klasik Sayfamda Oluşturduğum Gönderilere Ne Olur?


Önceden oluşturulan sayfada yer alan tüm gönderiler korunmakta ve bu gönderilerle ilgili bilgilere erişilmeye devam edilebilir.

Sayfamla Birlikte Taşınmayacak Olan İçerikler Var mı?


Klasik sayfalarda paylaşılan, reklamlar, mesajlar ve bazı özellikler taşınabilir. Hikayelerinizin bazıları, iletişim bilgileri sayfayla birlikte taşınamayacak olan içeriklerden bazılarıdır.

Klasik Sayfalara Geri Döndüğümde Reklamlarıma Ve İçeriklerime Ne Oldu?


Yeni sayfa deneyimlerinde paylaşılan içerikler klasik sayfalara dönüldüğünde görülmez. Klasik sayfalara dönüldüğünde ve aynı içerikler tekrar paylaşıldığında, yeni sayfalarda iki kez görülmeye başlayacaktır. Klasik sayfalara dönüldüğünde paylaşılan reklamlar durdurulur ve reklam yöneticisi hesabına kaydı oluşturulur.

İnsanlar Yeni Sayfamı Nasıl Bulacak?


İnsanlar yeni sayfanızı bulabilmek için arama çubuğuna sayfanızın adını yazarak arama yapabilir. Yeni sayfanız Facebook takip edebileceğin sayfalar bölümünde diğer kullanıcılara gösterilir.

Haber Kaynağı Nedir? Haber Kaynağımı Nasıl Ayarlayabilirim?


Yeni sayfanızda haber kaynağınız bulunur ve bu kişisel profilinizden ayrıdır. Haber kaynağı ayarları için Facebook erişiminiz üzerinden içerikleri derleyebilir tanınan sayfaları takip etmeye başlayabilirsiniz.

Yeni Sayfalar Deneyimine Geçtiğimde Sayfa Beğenmelerine Ne Olacak?


Yeni sayfa deneyimine geçtiğinizde, klasik sayfanızı beğenen takipçiler, yeni sayfanızı da beğenmeye devam eder ve takipçi sayınıza eklenerek daha fazla olması sağlanır.

Klasik Sayfam Varken Başka Sayfaları Takip Etmiştim. Yeni Sayfamda Bu Bağlantılara Ne Olur?


Tüm bağlantılarınız yeni sayfanıza taşınıyor. Takipçiler ve diğer güncellemeleri haber kaynağı bölümünden inceleyebilirsiniz.

Yeni Sayfamın Takip Ettiği Klasik Ve Yeni Sayfaları Başkaları Görebilir mi?


Yeni sayfalarınızın başkaları tarafından görülme durumlarını, sayfanızın ayarlar bölümünden değiştirebilirsiniz. Yeni sayfanızın takip ettiği sayfa listeleri herkese açık ayar konumundadır.

R10.net Facebook Konuları


Facebook sosyal paylaşım platformu için özel oluşturulmuş olan r10.net forum sayfalarında, farklı başlıklarla oluşturulmuş soru – cevaplara ulaşabilirsiniz. Burada yer alan paylaşımlar birçok bilgiye daha kolay ulaşmasını ve zaman kaybetmemenizi sağlıyor. https://www.r10.net/facebook/ linkini seçenler, Facebook uygulama, sayfa satışı, sayfa alışı, gruplar, reklam alım – satımı gibi ihtiyaç duyacakları birçok bilgiye ulaşabilecektir.