Gösteriliş Ayarları

Toplam 7332 adet konudan sayfa başı 1 ile 28 arası kadar konu gösteriliyor

Kategori Moderatörleri
Yeni Mesaj Yok
Yeni Mesaj Var
Kilitli
Tüm Zamanlar GMT +3 Olarak Ayarlanmış. Şuanki Zaman: 23:07:45.

Telegram

İnsanlar mobil cihazlarına indirdikleri mesajlaşma uygulamaları üzerinden iletişim kuruyorlar. Telegram güvenlik odaklı ve hızlı mesajlaşma uygulamalarından birisidir. Dünya genelinde en çok kullanılan 10 mesajlaşma uygulamasından birisidir.

Telegram hakkında bilgi edinmek istediğinizde R10.net üzerinden özellikleri ve kullanımı ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz. Güvenilir mesajlaşma uygulamalarının hangileri olduğunu öğrenmek istediğinizde de R10.net üzerinden detaylı bilgi bulabilirsiniz. Forum sayfalarında çok sayıda kullanıcının paylaştığı tüm soru – cevap bilgilerine ulaşabilirsiniz.

Telegram Mesajlaşma Nedir?

Mesajlaşma uygulaması olarak kullanılmaya başlayan Telegram’ın kullanıcı sayısı her geçen gün artıyor. Rusya merkezli olarak hizmet veriyor ve Rus vatandaşı olan programcı Pavel Durov tarafından hazırlanmıştır. Anlık sesli ve görüntülü mesajlaşma hizmetlerini güveni bir platform olarak sunuyor. Ücretsiz bir uygulamadır ve masaüstü, mobil sistemlerde rahatlıkla kullanılabiliyor.

Telegram Nereden İndirilir?

Son dönemlerin popüler mesajlaşma uygulaması olan Telegram, mobil cihazlara uygulama mağazaları üzerinden indirilebiliyor. Android cihazlara Google Play Store, iOS cihazlara ise App Store üzerinden hemen indirilebiliyor. İndirme işlemleri ve kullanımı ücretsizdir. Bilgisayara indirmek isteyenler, Telegram resmi web sitesi üzerinden yükle seçeneği ile işlem yapabiliyor.

Telegram Nasıl Açılır?

Telegram mesajlaşma uygulamasını kullanmak isteyenler, uygulamayı indirdikten sonra “start messaging” butonuna basarak hesap açma işlemleri yapılır. Kullanılacak telefon numarası yazılır ve telefon numarasına gelen doğrulama kodu ile hesap açma işlemi tamamlanmış olur. Her kullanıcı izin onay işlemlerini kendisi yapar ve Telegram mesajlaşma uygulamasını kullanmaya başlar.

Telegram Nasıl Kullanılır?

Telegram bulut tabanlı mesajlaşma aracıdır ve kesintisiz erişim seçenekleri sunmaktadır. Telegram uygulaması, bilgisayarlar, tabletler ve akıllı cep telefonlarında kullanılabilir. En büyük özelliği aynı anda birkaç cihazdan aynı anda erişimlerin yapılabiliyor olmasıdır. Android mobil cihazlarda 4.1 ve üstü, iOS cihazlarda 6 ve üstü versiyonlarda kullanılabiliyor. Hesap oluşturduktan sonra 2 GB kapasiteye kadar veri gönderimi yapılabiliyor.

Telegram Ne İçin Kullanılır?

Ağustos 2013 yılında kullanılmaya başlayan Telegram, anlık sesli ve görüntülü mesajlaşma işlemleri için kullanılıyor. Çoklu platform desteği vardır ve aynı anda birden fazla cihazda kullanılabiliyor. Masaüstü ve mobil üzerinden yapılan mesajlaşmalarda uçtan uca şifreleme yapıyor. Anlık mesajlaşma ve grup mesajlaşmalarının takip edilmesi ses, video, müzik, belge gönderimleri için kullanılıyor.

Telegram Özellikleri

Anlık mesajlaşma yapabilmek için Telegram uygulamasını tercih edenler tüm özelliklerinden faydalanabiliyor.

  • Bulut tabanlı özelliğinden dolayı saniyeler içerisinde içerik eşleştirmesi yapar,
  • Şifreleme tekniği sayesinde yapılan tüm mesajların gizliliğini sağlıyor ve mesaj içeriklerini Telegram bile göremiyor.
  • Görüntülü ve sesli mesaj özellikleri vardır,
  • Son görülme özelliği isteğe göre kapatılabiliyor,

Ekran görüntüsü alındığında karşı kişiye bildirim gönderebiliyor.

Telegram Sık Sorulan Sorular

Telegram Nasıl Kullanılır Özellikleri?

Telegram uygulaması, cihazlara indirildikten ve hesap oluşturulduktan sonra kullanılıyor. Bulut tabanlı bir mesajlaşma uygulamasıdır ve tüm görüşmeleri uçtan ucu şifreleme özelliğine sahiptir. 2 GB’a kadar ses, görsel ve belge gönderimi yapabiliyor.

Telegram’da Numara Görünüyor mu?

Telegram uygulamasında hiçbir şekilde telefon numarası görünmez. Mesajlaştığınız kişiler sadece kullanıcı adınızı görür telefon numaranızı göremezler.

Telegram’dan Gruba Nasıl Girilir?

Telegram’da grup oluşturarak başkalarını gruba ekleyebilir, davet edebilirsiniz. Siz bir gruba girmek istediğinizde, arama bölümünden grup ismi ile arama yaparak grup seçimi yapar ve grup sayfası altındaki KATIL butonunu tıklayarak gruba giriş yapabilirsiniz.

Telegram Gruba Katılınca Bildirim Gider mi?

Telegram’a giriş yapınca rehberinizde bulunan ve sizden önce Telegram hesabı oluşturan tüm kişilere Telegram’a katıldığınız ile ilgili bildirim gider. Herhangi bir gruba katılınca diğer kullanıcılara bildirim gitmez.

Telegram Kanallarına Nasıl Katılınır?

Telegram üzerinden takip etmek istediğiniz bir kanal varsa, arama alanına kanal adını yazarak arama yapabilirsiniz. Arama sonucu gösterilen kanal tıklanır ve işlem adımları takip edilerek kanala katılma işlemleri tamamlanır.

Telegram Adresine Nasıl Girilir?

Bilgisayar üzerinden giriş yapabilmek için Telegram web sitesine giriş yapılır. Oturum açma bölümü üzerinden ülke seçilir ve telefon numarası yazılır. İleri tuşu yönlendirmesi ile Telegram adresine ulaşılır ve hesap oluşturulur. Mobil cihazlarda ise uygulama indirme bölümüne Telegram yazılarak indirme işlemleri yapılır.

Telegram’a Nasil Giris Yapılır?

Telegram’a giriş işlemleri hem mobil hem de masaüstü uygulamalardan yapılabiliyor. Uygulama indirme işlemlerini tamamlayanlar hesap oluşturduktan sonra kullanıcı adı ve şifreleri ile giriş yaparlar.

Telegram Ban Nasıl Atılır?

Telegram’da ban atarak istediğiniz kişileri engelleyebilirsiniz. Engellemek istediğiniz kişiyi seçin ve kişi profiline tıklayın. Üç nokta bölümünden kişiyi engelle seçeneği seçilerek o kişinin sizi, sizin de o kişiyi göremeyeceksiniz.

Telegram Nedir? Ne İçin Kullanılır?

Telegram, hızlı ve güvenlik politikaları yüksek mesajlaşma uygulamasıdır. Kişiler mobil cihaz ve bilgisayar üzerinden anlık mesajlaşma işlemleri için kullanır.

Telegram’da Neler Yapılır?

Telegram’da rehberinizde bulunan ve Telegram hesabı oluşturmuş olan kullanıcılarla anlık mesajlaşmalar yapabilirsiniz. Gruplar ya da kanallar oluşturabilir, katıldığınız kanallarda yapılan paylaşımları anlık takip edebilirsiniz. İstediğiniz kişilerle görüntülü ya da sesli görüşmeler yapabilirsiniz.

Telegram’da Beni Kimler Görür?

Telegram’da sizi, rehberinizde bulunan ve sizden önce Telegram hesabı oluşturmuş olan, sizin herhangi bir engelleme yapmadığınız siteler görebilecektir.

Telegram’da Engellendiğini Nasıl Anlarsın?

Telegram’da engellendiğinizi normalde anlayamazsınız. Bir kişiyi Telegram üzerinden aradığınızda bağlantı kurulamıyor ve arama otomatik olarak kapanıyorsa, o kişi tarafından engellenmişsiniz demektir.

Telegram Gerçekte Ne Kadar Güvenli?

Telegram uygulaması kitlesel mesajlaşma uygulamalarının çoğundan daha güvenlidir. Yapılan özel sohbetleri uçtan uca şifreliyor ve sunucularda dahi iz bırakmıyor. Şifreleme işlemlerini iki kat güvenlik sistem politikaları ile yapıyor.

Telegram Kimin Uygulaması?

Telegram uygulaması Rus programcı Pavel Durov tarafından oluşturulmuş ve Rus menşeili bir mesajlaşma uygulamasıdır.

Telegram Grupları Nasıl Yapılır?

Telegram uygulamasını indirdikten ve hesap oluşturduktan sonra rehberinizden istediğiniz kişileri ekleyerek yeni guruplar oluşturabilirsiniz. Android cihazlarda Telegram ana sayfası üst köşesindeki üç nokta seçilir ve açılan sayfadaki yeni grup butonu seçilerek grupları oluşturmaya başlayabilirsiniz.

Telegram’da Hangi Gruplar Var?

Telegram’da her kullanıcı farklı alanlarla ilgili gruplar oluşturabilir. Arama yaparak bulduğunuz gruplardan istediğinize katılabilirsiniz.

Telegram Grupları Tehlikeli mi?

Telegram, kişiler ve kitleler arası mesajlaşma uygulamasıdır ve kullanıcılar tarafından farklı amaçlar için gruplar oluşturulabiliyor. Kişiler +18, terör, ************** gibi hukuka ve ahlaka aykırı içerikler bulunan gruplara katılmamalı bu grupla engellemelidir. Hukuka aykırı paylaşımların yapıldığı gruplar tehlikeli olabilir.

Kişi Telegram’a Katıldı Bildirimi Nasıl Kapatılır?

Telegram’a giriş yapıldığında, ayarlar sekmesi seçilir. Açılan pencerede, “bildirimler ve sesler” seçeneği seçilerek devre dışı bırakma işlemleri yapılır. Bu Telegram’a katıldı bildirimleri almanızı önleyecektir.

Telegram Kişiler Nasıl Silinir?

Telegram’da silmek istediğiniz kişiler için kişi sohbet penceresini açar ve profil fotoğrafına dokunur, üç nokta bölümünden sil seçeneği seçerek silme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Telegram’dan sildiğiniz kişiyi telefon rehberinden de silmelisiniz.

Telegram’da Kişi Eşitleme Nedir?

Telegram’da kişi sil işlemlerinin yapıldığı profil bölümündeki “kişileri eşitle” seçeneği ile rehberinizde yer alan kişilerin Telegram’da görülmesini sağlayabiliyorsunuz. Telegram’dan sildiğiniz ancak rehberinizden silmediğiniz kişiler yine görünecektir.

Telegram Çevrimiçi Olduğunu Nasıl Anlarız?

Telegram hesabında son görülme ayar bölümü kapalı konumda değilse en son giriş yapıldığı zaman görülecektir. Son görülme kapalı olduğunda ise ancak görüşme yaptığınızda o kişinin çevrimiçi olduğunu anlayabilirsiniz.

Telegram Dosyaları Nereye Kaydediyor?

Telegram dosyaları uygulama klasöründe yer alan belgeler dosyası içerisine kaydediyor. Galeriye kaydet seçeneği seçilirse o şekilde dış belleğe kayıt yapıyor.

Telegram Web Nasıl Çıkılır?

Telegram web uygulamasına bağlı olunduğunda ekranın sağ üst köşesinde üç yatay çizgi görülür. Üç yatay çizgi seçilir ve çıkış sekmesi seçilerek çıkış yapılır.

Telegram Silinirse Ne Olur?

Telegram silinirse tüm sohbetler ve veriler silinebilir. Uygulamayı tekrar indirenler telefon numaraları ile giriş yaptığında kayıtlı tüm kişilerine tekrar ulaşabilir.

Telegram Hesap Silince Ne Olur?

Telegram hesap silme işlemlerinde kullanıcıya ait tüm hesap verileri silinmiş olur. Silinen veriler tekrar geri gelmez. Telegramın gizlilik özelliğinden dolayı silinen verilere ulaşılamıyor.

Telegram Kilit İşareti Nedir?

Telegram hesabındaki asma kilit simgesi varsa yapılacak olan sohbetin gizli olduğu anlaşılır. Kilit yoksa uçtan uca şifreleme özelliğinin kapalı olduğu anlaşılır.

Telegram Şifremi Unuttum Nasıl Açabilirim?

Telegram uygulaması giriş şifresini unutanlar, uygulamayı kaldırır ve yeniden yükleyerek yapılır ve telefona erişim kodu gönderilerek giriş yapılır. Telegram uygulaması için erişim yaptığınız her cihaz için farklı şifre belirleyebilirsiniz.

Telegram Mesaj Ne Zaman Okundu?

Telegram uygulamasında göndermiş olduğunuz mesaj bilgisi yanında tek tık varsa mesajın iletildiğini ve okunmadığını anlarsınız. Mesaj yanında iki tık işareti varsa kullanıcı tarafından mesajınız okunmuş demektir.

Telegram'da Sildiğim Kişi Beni Görür mü?

Sizin sildiğiniz kişiler, sizin numaranızı silmemişse siz Telegram'a yeni giriş yaptığınızda sizi Telegram'a katıldı şeklinde bildirim olarak görecektir.

Telegram'da Durum Var mı?

Telegram, mesajlaşma uygulamasıdır ve diğer uygulamaların bazılarında olan durum özelliği bulunmamaktadır. Telegram kullanıcıları durum paylaşımı yapamıyor.

Telegram Tek Yeşil Tik Ne Demek?

Telegram'da tek yeşil tık, bir mesajın karşı tarafa gönderildiğini gösterir. Mesaj iletildi demektir. Okundu olabilmesi için iki tık olması gerekiyor.

Telegram Konuşmaları Dinlenir mi?

Telegram yapımcısı tarafından yapılan bilgilendirmeye göre yapılan görüşmeler dinlenemiyor ve izlenemiyor.

Telegram Sahibi Kim?

Telegram sahibi Rus programcı Pavel Durov isimli kişidir.

Telegram Hangi Dille Yazıldı?

Anlık sesli ve görüntülü görüşme platlformu olan Telegram Rus asıllı programcı Pavel Durov tarafından, C++ yazılım programlama dili kullanılarak yazılmıştır.

R10.net Telegram Uzmanları ve Konuları

R10.net ile Telegram hakkında her türlü bilgiye ulaşabilirsiniz. https://www.R10.net/Telegram/ linki sizleri, Telegram nedir? Nasıl para kazanılır? Hesap açma ve ayar işlemleri gibi çok farklı bilgilere hemen ulaşmanızı sağlar. Telegram uzmanlarının yaptığı paylaşımlara R10.net üzerinden zamanınız olmadığında ve uygulama hakkında fazla bilginiz olmadığında ulaşarak bilgi sahibi olabilirsiniz.