• Forum
 • Son Mesaj
 • Konu / Yorum
 • Alt Forumlar Hosting Şirketleri
  1. Hosting şirketlerini nasıl bilirsiniz? Şimdiye kadar en memnun kaldığınız hosting şirketleri nelerdir? Web hosting firmaları ile ilgili öneri ve görüşlerin yer aldığı bilgi kategorisi
  2. Bugün 14:50:15
  3. 2.217 24.192
Gösteriliş Ayarları

Toplam 8465 adet konudan sayfa başı 1 ile 28 arası kadar konu gösteriliyor

Kategori Moderatörleri
Yeni Mesaj Yok
Yeni Mesaj Var
Kilitli
Tüm Zamanlar GMT +3 Olarak Ayarlanmış. Şuanki Zaman: 21:38:37.
[SIZE=\"6\"]Hosting[/SIZE]


Web sitesi sahibi olmak istiyorsanız öncelikle web sitesini barındıracak hosting seçimi yapmanız gerekiyor. Hostign, web sitesi dosyalarının barındırıldığı ve internet üzerinden erişimlerin yapılması sağlanan sunuculardır. Hosting hakkında aranılan bilgilere R10.net üzerinden ulaşabilirsiniz. Hosting hakkında yeterli bilginiz olmadığını ve bunun için ayıracak zamanınız olmadığını düşündüğünüzde R10.net üzerinden ihtiyacınız olan bilgileri bulabilirsiniz.

Hosting Kavramı Nedir?

Web sitesinde yayınlamayı düşündüğünüz dosyaları barındıracak bir alana ihtiyaç vardır. Çok sayıda web sitesini üzerinde barındıran sunucularda sizin web siteniz için ayrılan alana hosting deniyor. Bu sunucular, işlemci, ram, kapasite gibi özellikler açısından oldukça büyük ve güçlü bilgisayar sistemleridir. Geliştirilen yazılım teknolojileri sayesinde web siteleri türüne ve amacına göre hosting çeşitleri geliştirilmiştir.

Hosting Ne İşe Yarar?

Hosting, en basit anlamıyla, web sitelerinin internet üzerinden yayınlanması ve erişilebilir olmasını sağlayan sunucu sistemleridir. Hosting sistemleri, kişi ya da kurum web sitelerinin ve tüm sayfalarının internet üzerinden kesintisiz bir şekilde yayınlanmasını sağlama işine yarar. Kiralama yöntemi ile kullanılabilir ve web sitesi dosyalarının kapsayacağı alan kadar sunucular üzerinden yer kiralanır.

Hosting Hizmeti Kaça Ayrılır?

Hosting hizmet çeşitleri, kullanılacak web sitesine göre değişiklik gösterir. Kişisel web ya da blog siteleri için normal hosting hizmeti yeterli gelecektir. E-ticaret sitesi gibi büyük kapsamlı web siteleri için profesyonel hosting hizmetlerinden faydalanmak gerekiyor. Kişisel web siteleri için paylaşımlı hosting hizmetleri önerilirken, e-ticaret siteleri için bulut hosting hizmet türlerinin daha verimli olacağı belirtiliyor. Hosting seçenekleri şunlardır.

 • Wordpress Hosting.
 • Linux Hosting. “Linux Tabanlı Hosting” Olarak Da Bilinir.
 • Windows Hosting. “Windows Tabanlı Hosting” Olarak Da Bilinir.
 • Cloud Hosting.
 • Dedicated Server. “Fiziksel Sunucu” Olarak Da İsimlendirilmektedir.
 • VDS.
 • VPS.
 • Shared Web Hosting.

Hosting Türleri Nelerdir?

Hosting türleri, web sayfalarında göstermek istediğiniz bilgi, belge ve her türlü görselin yayınlanabilmesi için gerekli teknolojik hizmetlerin sunulmasını sağlar. Hosting denen sistem aslında bilinen ancak güçlü yapıya sahip bilgisayarlardır. Web sitelerine göre verilerin barındırılacağı hosting türleri özel seçilebilir. Her hosting türünün fiyat, performans ve verimlilik özellikleri farklıdır.

Hosting türlerini 4 başlıkta inceleyebiliriz:

 • Paylaşımlı Hosting – Shared Hosting.
 • Kiralık Sunucu – Dedicated Server.
 • VPS – Virtual Private Server.
 • Bulut Hosting – Cloud Hostinga.

Hosting ile Neler Yapılabilir?

Hosting, sunucu bilgisayarlar ile web sitelerinin barındırılması için özel alan ayrılması ve internet üzerinden burada barındırılan verilere erişim sağlanmasını sağlayan hizmetlerdir. Hosting ile web sitelerinizin ihtiyacı olduğu alan kadar yer kiralayabilir, 7/24 internet üzerinden erişim yapılmasını ve web sitenizin yayın yapmasını sağlayabilirsiniz.

Hosting Ne Amaçla Kullanılır?

İnternet üzerinden erişilebilir olan tüm web sayfaları ve içerikleri bir hosting üzerinde yer alır. Web sitesi tasarımlarını yaptırırken, sitenin barındırılacağı bir hostinge ihtiyaç vardır. Erişim hızı, veri güvenliği, alan özellikleri gibi farklı kriterlere göre hosting türü belirlenebilir. Tüm hosting türleri, web sitelerinin barındırılması ve internet üzerinden erişim yapılabilmesi amacıyla kullanılır.

Hosting Ücreti Nedir?

Web sitelerinin ve tüm içerik dosyalarının yüksek kapasiteli büyük sunucu bilgisayarlarda ayrılan bölümlerde barındırılması gerekiyor. Bu hizmetlere hosting hizmeti deniyor ve kullanılan alan için ödenen ücretlere de hosting ücreti deniyor. Sunucuların sunmuş olduğu hizmetler ve kullanılan alanın büyüklük durumuna göre hosting ücreti hesaplaması yapılır ve web sitesi sahipleri öder.

Hosting hakkında sık sorulan sorular

Web Hosting Ne Demek?

Web hosting, web siteleri için üzerinde özel alan oluşturan ve çok sayıda web sitesini barındırabilen, sorunsuz bir şekilde internette yayınlanmasını sağlayan bilgisayar sunucularına denir.

Web Hosting Nedir? Ne işe Yarar?

Web uygulamalarının ya da siteleri, internette yayınlanmasını sağlayan sunucu hizmetlerine web hosting denir. Web hostingler, web sitesinin güvenli bir şekilde barındırılmasını ve çalışmasını sağlar. Web sitesinde kullanıcılara gösterilecek dosya ve verilerin depolanmasını sağlar.

Hosting Kavramı Nedir?

Web sitelerinin çalışmasını sağlayacak şekilde konfigüre edilmiş ve her web sitesi için sunucu üzerinde özel olarak ayrılmış alan, hosting kavramını ifade eder.

Web Hosting ile Wordpress Hosting Farkı Ne?

Web hosting, web sitesinin internette barındırıldığı yer demektir. Wordpress hosting hizmeti ise web sitesinin dosyalarının depolandığı alandır. Web hosting genel bir hosting hizmetidir ve tüm web siteleri tarafından kullanılabilir. Wordpress hosting, sadece wordpress web siteleri için tasarlanmış bir hosting hizmet türüdür.

Hosting Nedir ve Ne için Kullanılır?

Web sitesinin internette yayınlanmasını ve site içerik dosyalarının depolanmasını sağlayan online hizmet türüne hosting denir. Hosting hizmetleri, web sitelerinin düzgün çalışması, kullanıcıların hızlı erişim yapmasını ve belirlenen süre içerisinde depolanmasını sağlamak için kullanılır.

Windows Web Hosting Nedir?

Hosting sistemleri, büyük kapasiteli bilgisayarlardır. Windows işletim sistemi kurulu bulunan ve web sitelerini barındıran sunuculara Windows web hosting denir.

Hosting Almak Ne İşe Yarar?

Hosting hizmeti almak web sitelerinin yayınlanmasını ve dünyanın her yerinden 7/24 kesintisiz erişim yapılmasını sağlar.

Hosting Ücreti Ne Kadar?

Hosting ücretleri aylık olarak belirlenir ve hosting hizmet türüne göre değişir. Eko hosting paketi, süper eko hosting paketi, standart hosting paketi, profesyonel hosting paketi gibi çok sayıda hosting paketi vardır ve sunulan hizmet türüne göre ücret bilgileri değişir. En ekonomik olana eko hosting paketidir.

Domain ve Subdomain Nedir?

Web sitesinin internetteki adı yani alan adına domain denir. Web sitesi içerisindeki farklı içerik alanlarının web adreslerine ise subdomain denir.

Host Bağlantısı Nedir?

Bir bilgisayar ağına başka bilgisayar ya da cihazları bağlı olmasına host adı verilir. Ana bilgisayar ağdaki diğer bilgisayarlara ve kullanıcılara sunucu gibi hizmet ve uygulamalar sunar. Ana bilgisayar bir ağ adresi atanır ve host bağlantısı bu ağ adresi üzerinden yapılır.

Kurumsal Web Hosting Nedir?

Kurumsal hosting, yüksek mail kaynaklarına sahip olan ve KOBİ’ler için oluşturulmuş hosting paketleridir. İşletme ve kurumlara e-posta hizmetleri için hazırlanan sunuculardır.

Wordpress Hosting mi Normal Hosting mi?

Wordpres hosting, wordpress tabanlı web siteleri ve web sitelerindeki dosyaların içeriklerinin barındırıldığı alandır. Normal hosting, farklı yazılım dilleri ile hazırlanmış olan birden çok web sitesinin barındırıldığı sunucu hizmetleridir.

Domain Server Ne Demek?

Domain alan adıdır ve web sitelerinin internette görünün isimleridir. Domain server, sunucular tarafından okunabilen ve IP adreslerine dönüştürülerek okunabilen makine adlarının barındırılmasıdır.

Wordpress Hosting Ne Demek?

Wordpress hosting, wordpress yazılımına optimize edilmesi için özel geliştirilmiş ve wordpress sitesinin barındırılmasını sağlayan sunucu hizmetlerine denir.

R10.net Hosting Uzmanları ve Konuları

Web hosting ve tüm hosting türleri ile ilgili uzmanların yaptıkları paylaşımlara hızlı ulaşmak için R10.net erişimlerini yapabilirsiniz. Hosting ile ilgili merak edilen konular, konulara ait soru ve cevaplara ulaşmak daha kolaydır. https://www.r10.net/hosting-sirketleri/linki ziyaretlerini yaparak bilgi ve zamanınız olmadığında çok farklı bilgiler daha kolay edinilir. R10.net üzerinde, hosting şirketleri, sanal sunucu, dedicated server, web hosting, hosting şikayetleri gibi birbirinden farklı konu başlıkları yer alıyor.