Şoktayım - Sayfa 12 - R10.net
15
Bildirimler TÜMÜNÜ OKUNDU SAY
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..
Giriş Yap Kayıt Ol
 • 07-06-2010, 11:52:18
  Hala düzelmiş değil, aksine gittikçe geriliyor. Ne yaptın google Sizinkiler nasıl arkadaşlar.
 • 07-06-2010, 11:58:45
  Ankaralı adlı üyeden alıntı
  Hala düzelmiş değil, aksine gittikçe geriliyor. Ne yaptın google Sizinkiler nasıl arkadaşlar.
  bu durum gecici degil cunku =/

  EKLEME: benim eskiden 20k civariydi simdi site 5-6k'da surukleniyor
 • 07-06-2010, 11:58:47
  Bugünkü hit ve tıklama tamamen sıfır.Sitelerimde ziyaretçi var ama google ne onları sayıyor nede tıkları.Eskiden 10 ziyaretçiden enaz 2-3 tık alırdım ama şimdi 500-600 ziyaretçiden sıfır tık alıyorum.Bugün itibari ile ziyaretçileri yani sayfa gösterimi bile yok.
 • 07-06-2010, 12:52:06
  arkadaşlar benım sitede bugun bıraz kıpırdanma var duzelıyormu ne dersiniz yarın ola hayrola inşallah, Allahım sen bizim yanımızda ol yarabbi
 • 07-06-2010, 12:53:06
  Ozindir adlı üyeden alıntı
  bu durum gecici degil cunku =/

  EKLEME: benim eskiden 20k civariydi simdi site 5-6k'da surukleniyor
  Umudumuz geçici olması dileğiyle, ayrıca inanılmaz bir dalgalanma var, sürekli sitelerin yerinde oynama var. Bunları free monitor for google programı ile takip ediyorum. Bu dalgalanma ayrıca bir anormal.
 • 08-06-2010, 02:09:04
  Düşüş yalnızca içeriğin özgün olup olmamasıyla alakalı değil. Link alım satımı, hacklink gibi işlemler yapan BAZI siteler de (hepsi değil) güncellemeden nasibini fazlasıyla aldı.

  Benim eski, otoriter ve özgün sitemde de %70 düşüş oldu. Birkaç şey bir araya geldi. Site taşıma falan da oldu. Nedeni tam belli değil. Yine de detaylı bir açıklama yazarak yeniden değerlendirme isteği gönderdim.

  Bir de ne yazık ki geçici olduğunu sanmıyorum. Google yetkilisi, yeni algoritmanın tamamen test edildiğini ve kalıcı olduğunu söylüyor.

  Kısacası bu işe uzun vadeli yatırım yapmış, gerçekten kullanıcıyı etkileyen siteler hit kazancı yaşayacak. Marka olmuş siteler zaten hitlerinin büyük bölümünü direk site isminin aratılarak gelmesiyle sağladığından fazla etkilenmeyecek. Siz de eğer sitenizin üyelerinin sayısına ve sadakatine güveniyorsanız sosyal medya üzerinden hit sağlamaya yönelebilirsiniz.

  Küçük çaplı, marka ya da otorite olamamış siteler de büyük hit kaybı yaşayacak. (Ki yaşadı) Dolayısıyla bu küçük çaplı işletmeler Adsense ile reklam verme yoluna gidecek. Google daha çok kazanacak.

  Bir de zırt pırt SEO değişiklikleri yapmayın. Sağlam kaynaklardan (özellikle yabancı) bilgiler edinin, mümkünse bunları test edebileceğiniz siteler açın. SEO stratejiniz kararlı olsun. Özgün içerik üretemeyenler kazanamaz demiyorum. Yine kazanacaklar ama sadece kafası çalışanlar...
 • 08-06-2010, 02:49:50
  Kimse diyeceklerimi üstüne almasın arkadaşlar.

  Ama şuda bir gerçek ki 12-13 yaşındaki bir çocuk bile kalkıp bir forum açtı son zamanlarda. Ve elde ettiği kadar üyeyle birçok içeriği sitesine ekledi. Bu tür olaylar arttıkça bir içerik 100 yerde olmaya başladı. İnternet kullanan xxxx kişi varsa bunlar o 100 siteye dağıldı.

  İşi bilmeyen insanlar bile ben webmaster oldum, ben site sahibiyim diyerek dahada sonunu düşünmeden forum, blog vb açtı. Bana gelip kim forum açıcam derse kendisine niye forum açıyorsun ? Forumlarda takılmak hoşuna gidiyorsa git birtane forum bul diyorum. Yok illa birşeylerle uğraşacaksa. Gitsin kendisine özel kişisel bir blog açsın. Öyle internetten çalıntı bilgiler paylaşmadan sadece kendisine özel, kendi bilgisi dahilinde içerikler eklesin.

  Ama işte kimse bunu anlamadan dinlemeden baba parasıyla site aça aça. Buradaki tüm arkadaşlar bugün onlar yüzünden mağdur oldu.

  Bir sistem değişikliğe gidiyorsa yolunda gitmeyen birşeyler vardır. Ve birkaç arkadaşımız büyük, model olmuş siteler üstlerde ve hit kaybı olmadan aksine daha artıyor hitleri sadece küçük siteler geriliyor diyorsa. Bu google'ın artık kullanıcılarına daha yararlı olabilecek siteleri üstlerde gösterip kopya içerik sahibi olan siteleri arkalara atarak net aleminden sileceğini gösterir.

  Şu saatten sonra imleme sitelerinden, sosyal ağlardan hit getirilebilir. Ya da ingilizcesi iyi olan kişiler yabancı domain, yabancı host ile ingilizce içerik girerek kazanç sağlayabilir. Türkiyede telekomun google'ın bazı servislerini engellemeside bu olayların üstüne cabası zaten.

  Bu saatte uykulu olduğum için belki pek anlatamadım kendimi, belki bazı arkadaşlarımız bana kızacak, yorumumu beğenmeyecek ama Google böyle bir algoritmaya ihtiyaç duyduysa üstteki sebeplerdendir.

  Yinede şunu söyleyeyim. 12-13 yaşındaki çocuğun kendisini geliştirmeye, bilgi edinmeye tabikide hakkı vardır. Ama kendisini geliştirecek diye forum sitesi açıp google'a sitesini kaydedip kopya içerik ile birşeyler yapmaması lazım artık.

  Hayırlı geceler herkese. Umarım herkesin sorunu çözülür ve sadece işi bilen kişilere bırakılır bu işler.
 • 08-06-2010, 13:45:07
  Googlenin son güncellemesinden sonra en dikkat çeken olaylardan birisi aşırı blog kastığım ve değişim yaptığımızın sitelerin liderlikten düşme gibi bir durumuna google yabancı bloglara kasılan yorumların yükselmek için yapıldığını artık biliyor ve bu tür siteleri geri sayfalara atıyor. 28 gündür 1.sayfandan dusen sıtelerım dmozun da etkısı ıle ve googlenın backlink olayına daha i bir çözüm bulamadığından tekrar bugun itibari ile baktığımızda 1.sayfaya geldiğini görüyoruz. Ban kalırsa artık yabancı blog kasmanın da bir anlamı kalmamıştır.
  Otobüs Lazım ?
 • 08-06-2010, 14:25:59
  dün gece sıralamarda bir değişiklik oldu ve kelimesinde birinci olan ***** sitem şuanda 5.sayfada..35k sitem bugun anca 5k olur.40k sitem 6-7k olur.

  Siteler kaliteli kaç aydır hiti düzenli giden sitelerdi.Yani anlam veremedim bu durumu.

  Siteniz, Google arama sonuçlarında görünmüyorsa veya geçmişte olduğundan daha düşük performans gösteriyorsa (ve sitenizin web yöneticisi kurallarımızı ihlal etmediğini düşünüyorsanız) Google'dan sitenizi tekrar değerlendirmesini isteyebilirsiniz.

  Sitenizin tekrar değerlendirilmesini isteyin.

  bu çözümü olabiir mi ?Ben yolluyorum şimdi