• 25-07-2008, 02:41:24
  #1
  1.İçerik özgün olsun
  2.Link tarlası olmasın
  3.Her gün biraz konu ekleyin.
  4.İngilizce olursa iyi olur.
  5.Çok para veren keywordlerle iglili birşey yapmayın.Bunun yerine bilgi sahibi olduğunuz konuya yönelin.
  5.Adsense sözleşmesine ve etik kurallara aykırı bişey yapmayın.
  6.3-4 yıl bekleyin ayda 200$ kazanmaya başlıycaksınız....

  Ben bunları anlamam püf noktası yok mu çabuk ve daha çok para kazanabileceğim diyorsanız bu konunun olduğu bölümdeki kilitlenmiş bir konuya bakın...

  Not:Bazıları parayla pr5 link satar bazıları bedava pr9 link verir.Bazıları kendisinin kazandığı yoldan para kazanılmasını istemez bazıları ne olursa olsun paylaşımdan yanadır...
 • 25-07-2008, 02:50:36
  #2
  "5.Adsense sözleşmesine ve etik kurallara aykırı bişey yapmayın."

  Demişsin ama bir önceki konuda etik olmayan bir yolu insanlara tarif etmişsin. Adsense'den kazananlara yardımcı olacağını düşünmüşsün ama Adwords'e reklam verip "ekmeğini kazanmak isteyenler"i bir kenara atmışsın.

  Senin bir dediğinle diğeri birbirini tutmuyor. Bir konuda yazdıkların ile ikinci konuda yazdıkların çok zıt.

  Artık Adsense bazı tavsiyeleri vb. ürünleri Türkiye'den kaldırıyor, Google çeşitli yerlerden ülkemizi çıkarıyor. Kimler yüzünden biliyor musun? Maalesef senin gibiler yüzünden.

  Yazık, yazık...
 • 25-07-2008, 02:54:02
  #3
  Bu arada PR9 linkten bahsetmişsin; bu durum gerçekten doğruysa tebrik edilesi paylaşımcı bir adamsın ama dediğim gibi yukarıdaki mesajda belirttiğim konu senin bu "paylaşımcı"lığını da gölgede bırakıyor.
 • 25-07-2008, 05:54:17
  #4
  hep iş iş iş olmuyo sağol dostum sayende güldüm

  heleki
  Alıntı
  6.3-4 yıl bekleyin ayda 200$ kazanmaya başlıycaksınız....
 • 25-07-2008, 06:06:29
  #5
  3-4 yıl bekleyın ayda 200 dolar kazanirsiniz ne demek yahu
  ben şahsen yeni sitelerimde bile aylık 300 - 400 den asagı düşmüyorum

  sabah sabah güldürdün bizi teşekkürler.
 • 26-07-2008, 03:12:54
  #7
  @Gnydgn
  İki konu tamamiyle farklıydı çünkü bi konum nedensiz yere önce kilitlendi sonra silindi ben de herkesin açtığı sıradan konulardan birini açtım tabi gönderme yaparak.Ona sonra değinicem.

  Asıl konuya gelirsek etik olmayan hiçbişey yapmadan google adsense kullanırken sırf kazancım googleda sıralamam yükseldiğinden arttığı için banlandıktan sonra böyle sözleşmeye de uyan bi yol deneyen birisi için ağır değil mi söylediklerin?
  Ben sözleşmeye mi karşı gelmişim?Hayır.
  Etik mi değilim?Google bana etik davranmadıktan sonra ben niye etik olayım.Kaldıki etik gibi göreceli bi kavramın sınırlarını nasıl çizicez?

  Merak etme böyle hile hurda sadece Türkiye'de değil heryerde yapılıyor hatta fazlasıyla (kaldıki benim silinen konuda belirttiğim şey hile değildi).Türkiye'den tavsiye ürünleri falan kaldırılıyor çünkü Türkiye'deki reklam pastası %0.1 bile değil...Hileyle falan alakası yok.

  Cevaplayan diğer arkadaşlar eski konu silindiği için bu tepkiyi vermeniz normal.Malum yasakmış öyle şeyleri belirtmek o yüzden söyleyemiyorum.

  PR9 nofollow olmayan link adresi verdiğim doğrudur.Adsenseten nasıl para kazanıldığını da belirtmiştim ama güme gitti.Konu silinene kadar pm atan arkadaşlara artık yardımcı olamıyacağımı belirteyim.Madem paylaşım yapmak yasak oldu sadece oturur konuları okuruz.

  Banlayan arkadaşa gelince:
  1.Etik olmayan konu açarak üyelere kötü örnek olma gibi bi nedenden banlayan arkadaş bu yetkiyi hangi forum kuralından aldı?
  2.Etikliğin sınırını nasıl belirleyebiliriz?Herkesin sabit bir etik anlayışı mı var?
  3.Üyelerin akılları yok mu?
  4.İlk konuda banlanıcak neden bulunduysa neden banlamayıp sadece konu kilitlendi?Sonra bu sıradan konudan -diğeri banlayan arkadaşa göre etik değilmiş- sonra banlanıp diğer konu silindi?
  5.Geçmişteki kişisel sorunlar işe karıştırılmıyodur umarım...Bu sorularım pmden veya burda içtenlikle cevaplanırsa sevinirim.