@Gnydgn
İki konu tamamiyle farklıydı çünkü bi konum nedensiz yere önce kilitlendi sonra silindi ben de herkesin açtığı sıradan konulardan birini açtım tabi gönderme yaparak.Ona sonra değinicem.

Asıl konuya gelirsek etik olmayan hiçbişey yapmadan google adsense kullanırken sırf kazancım googleda sıralamam yükseldiğinden arttığı için banlandıktan sonra böyle sözleşmeye de uyan bi yol deneyen birisi için ağır değil mi söylediklerin?
Ben sözleşmeye mi karşı gelmişim?Hayır.
Etik mi değilim?Google bana etik davranmadıktan sonra ben niye etik olayım.Kaldıki etik gibi göreceli bi kavramın sınırlarını nasıl çizicez?

Merak etme böyle hile hurda sadece Türkiye'de değil heryerde yapılıyor hatta fazlasıyla (kaldıki benim silinen konuda belirttiğim şey hile değildi).Türkiye'den tavsiye ürünleri falan kaldırılıyor çünkü Türkiye'deki reklam pastası %0.1 bile değil...Hileyle falan alakası yok.

Cevaplayan diğer arkadaşlar eski konu silindiği için bu tepkiyi vermeniz normal.Malum yasakmış öyle şeyleri belirtmek o yüzden söyleyemiyorum.

PR9 nofollow olmayan link adresi verdiğim doğrudur.Adsenseten nasıl para kazanıldığını da belirtmiştim ama güme gitti.Konu silinene kadar pm atan arkadaşlara artık yardımcı olamıyacağımı belirteyim.Madem paylaşım yapmak yasak oldu sadece oturur konuları okuruz.

Banlayan arkadaşa gelince:
1.Etik olmayan konu açarak üyelere kötü örnek olma gibi bi nedenden banlayan arkadaş bu yetkiyi hangi forum kuralından aldı?
2.Etikliğin sınırını nasıl belirleyebiliriz?Herkesin sabit bir etik anlayışı mı var?
3.Üyelerin akılları yok mu?
4.İlk konuda banlanıcak neden bulunduysa neden banlamayıp sadece konu kilitlendi?Sonra bu sıradan konudan -diğeri banlayan arkadaşa göre etik değilmiş- sonra banlanıp diğer konu silindi?
5.Geçmişteki kişisel sorunlar işe karıştırılmıyodur umarım...Bu sorularım pmden veya burda içtenlikle cevaplanırsa sevinirim.