Adsense Gelir İncelemesi - Sayfa 2 - R10.net
 • 26-07-2018, 11:23:52
  #10
  hspyazilim adlı üyeden alıntı
  Bahsettiğiniz miktar aylık değil mi hocam
  Evet aylik.Gunluk 5 haneli rakamlar kazansaniz,maliyenin sizi rahat birakmasi dusunulemez.
  Deli bir adam size kendinizden utanmanızı,söylüyorsa ne biçim bir dünyadır burası!
 • 26-07-2018, 11:43:38
  #11
  zerare adlı üyeden alıntı
  Evet aylik.Gunluk 5 haneli rakamlar kazansaniz,maliyenin sizi rahat birakmasi dusunulemez.
  yıllık mı acaba diye düşündüm zaten günlük 4 haneli kazanırsak vergiyi gününde öderim
  Hızlı teslimat, %100 özgün ve akıcı makale hizmeti.
 • 26-07-2018, 14:02:56
  #12
  Hocam kanunlar ile birlikte hareket etmekte fayda var. Ben bir inceleme geçirdim akıllara zarar. 100.000 lira ciro yaptıysan, ömrü hayatında hiç bir kaydın yoksa, incelemeye girdinmi senden tüm cironun (giderlerinde dahil) 2-2,5 katı almaya çalışıyorlar (vergi dairesi). Uydurmuyorum, kulaktan dolma sözler değil bizzat yaşadım ve halen yaşıyorum. İnsanın o inceleme ve sonuçlanma dönemlerinde hayatını karartıyorlar. En tabi hakkın benim giderlerim de var diyorsun ama kanıtla (faturaların tamamını saklıyor olman gerek) diyorlar. Kanıtlasan bile vergi kaydın yok diyorlar.

  Bana söyledikleri söz şu, ne kazanırsan kazan, nereden kazanırsan kazan umrumuzda değil, git istersen en pis işi yap ama vergini vereceksin. Kanıtları da banka hesap incelemeleri. Hiç te zor değil, banka dökümlerinizi almaları en kolay işleri. Artı şunu da söyleyeyim, artık mimlendin, ozel programları var o saatten sonra tüm banka hareketlerin tüm detayına kadar anlık olarak önlerinde, bizzat vergi memuru gösterdi ve gördüm. Aç şu banka hesabımı şu ayı dedim, açmadan önce önemli bişey yok (kayda değer hesap hareketleri) olsa zaten direk uyarı verirdi dedi, programı görmek için özellikle olsun aç dedim dediğim hesabımı ve istediğim ayı açtı hakkaten doğruydu, çok kullanışlı ve basit bir arayüzü var kırmızıya yakın bir de teması vardı (Yalnız bu programı öğrendiğim de ve gördüğümde tüm vergi incelemem bitmiş ve dava aşaması esnasında idi, zaten bu inceleme başladığı anda siteyi kapattım. Özellikle söylediğim hesabım ve belirttiğim ayda site faaliyetlerim çok öncesinde sonlanmıştı).

  Banka hesaplarımın incelenmesi sonucu tam 12 ayrı dosya oluşturdular. Verginin vergisi, adını sanını duymadığım vergi türleri herşeyi bindirdiler...

  Siz siz olun bu işin şakası yok. 2.000 lira kazanıyorsan 1.500 lirasını vergi olarak istiyorsa devlet ver kurtul aksi halde tüm kazandığının 2-2,5 katını alır elinden.

  İncelemede geçmişe dönük 5 yıla kadar (araştırın tam bilemiyorum, bende 3 yıl geriye gittiler) tüm banka dökümleriniz inceleniyor ve vermediğiniz her yılın, her bir vergi türünün ayrı ayrı faizleri hesaplanıyor (Allah'ım düşünmek bile istemiyorum, diyorsun ki ben adammı öldürdüm ya da büyük bir hırsızlık mı yaptım). Faizlerin ve vergi türlerinin yanında bilmem ne evrağın yok, bilmem ne kaydın yok, onun cezası bunun cezası türleri de biniyor. Öyle kurtulmak çok zor.
 • 26-07-2018, 14:28:32
  #13
  Estanzem adlı üyeden alıntı
  Hocam kanunlar ile birlikte hareket etmekte fayda var. Ben bir inceleme geçirdim akıllara zarar. 100.000 lira ciro yaptıysan ömrü hayatında hiç bir kaydın yoksa. İncelemeye girdinmi senden 2-2,5 katı almaya çalışıyor. Uydurmuyorum, kulaktan dolma sözler değil bizzat yaşadım ve halen yaşıyorum. İnsanın o inceleme ve sonuçlanma dönemlerinde hayatını karartıyorlar.

  Bana söyledikleri söz şu, ne kazanırsan kazan, nereden kazanırsan kazan umrumuzda değil, git istersen en pis işi yap ama vergini vereceksin. Kanıtları da banka hesap incelemeleri. Hiç te zor değil, banka dökümlerinizi almaları en kolay işleri. Artı şunu da söyleyeyim, artık mimlendin, ozel programları var o saatten sonra tüm banka hareketlerin tüm detayına kadar anlık olarak önlerinde, bizzat vergi memuru gösterdi ve gördüm.

  Banka hesaplarımın incelenmesi sonucu tam 12 ayrı dosya oluşturdular. Verginin vergisi, adını sanını duymadığım vergi türleri herşeyi bindirdiler...

  Siz siz olun bu işin şakası yok. 2.000 lira kazanıyorsan 1.500 lirasını vergi olarak istiyorsa devlet ver kurtul aksi halde tüm kazandığının 2-2,5 katını alır elinden.
  Yurtdisinda sirketim uzerine kayitli banka hesabindan tr banka hesabima aktarsam takilir mi sence veya her ay 5000 10000 gondersem hesaba ?
  ADSENSE GEÇERSİZ ETKİNLİK SORUNU ÜCRETLİ/ÜCRETSİZ YARDIMA İHTİYACIMIZ VAR
 • 26-07-2018, 14:41:41
  #14
  enesrendeci adlı üyeden alıntı
  Yurtdisinda sirketim uzerine kayitli banka hesabindan tr banka hesabima aktarsam takilir mi sence veya her ay 5000 10000 gondersem hesaba ?
  Hocam dedim ya tüm kanıtları banka hesaplarındakı hareketler. Eğer banka hesapların daki maaşının haricinde düzenli giriş ve çıkışlar oluyorsa sıkıntı. Belki incelenmezsin, belki görmezler ama bir şekilde bir ihtimal dahilinde bir görürlerse tabiri caizse anandan emdiğin sütü burnundan getirirler. İlla banka hareketlerden farkedecekler diye bir mevzu da yok, seni çekemeyen herhangi biri şikayet ediverirse de yeterli, hemen vergi müfettişleri seni incelemeye alıyorlar. Beni kimse şikayet etmez deme, her ihtimali değerlendir bence.

  Ben bir şekilde mahkeme ile filan kurtulurum dersen de bu işin piri vergi hukuku ile alakalı iyi bir avukat bulman lazım. Hadi buldun diyelim her dosya için ayrı dava açılır ve senden isteyeceği ücrette konuya mevzu bahis olan vergi ücretinin %15-20 si gibi bir ücret isterler. Yani 100.000 TL vergi borcu çıkardılarsa sadece avukatlık ücreti masraflar hariç 15000-20.000 TL para istenir senden. Vergi dairesi 12 ayrı dosya hazırlamıştı ve bu 12 ayrı dosya için 12 ayrı dava açıldı. Her bir dava için devlete 500 Tl yatırmıştım 2016-2017 yıllarında. Yani sadece devlete dosyalar için 6.000 TL yatırdım. Şimdi ne kadar bilmiyorum. E-devlete giriyorum dava dosyası sorgulamaya giriyorum maşallah çarşaf gibi 12 tane ayrı dava

  İyi bir avukat bulmalısın evet, çünkü vergi hukuku apayrı bir dal ve unutma vergi dairelerinin kendi bünyelerinde çalıştırdığı avukatları var. Yani karşılarında sağlam durmalısın.

  Varsayım değil, bizzat yaşadıklarım.

  Her ne yolla kazanırsan kazan önemli değil, banka hesaplarına maaş harici düzenli yatan bir para varsa kendini rahatsız hisset ve kanunlar ile birlikte hareket et.

  Muhasebeci ye sor ama öyle önüne gelen bir muhasebeci değil, internet işlerinden iyi anlayan bir muhasebeci.

  Ben zamanında inceleme esnasında yeminli mali müşavir buldum ve işlerimi takip etti, tabiri caizse keşke kendim takip etsem daha az zararla atlatırdım.
 • 26-07-2018, 14:45:51
  #15
  aylık 10k ya yakın ödeme alan tanıdıklarım var şuana kadar sorun yaşamadılar
 • 26-07-2018, 14:56:03
  #16
  Abraxas adlı üyeden alıntı
  aylık 10k ya yakın ödeme alan tanıdıklarım var şuana kadar sorun yaşamadılar
  Yaşamayacağının garantisi varmı bence yok. Bir arkadaş daha vermiş aynı linki. 3.1-3.2-3.3 maddeleri tam da bu işlere itaf ediyor.

  http://www.gib.gov.tr/464-sira-nolu-...-genel-tebligi

  Arkadaşlar az kazanın ama kafanız rahat olsun.
 • 26-07-2018, 14:59:20
  #17
  4..5 civarı alıyorum bende her ay ama bir sıkıntı yaşamadım şimdiye kadar 8 aydır düzenli alıyorum
  Satılık Alan Adları : 1ve.NET - okulpuanlari.NET - universitepuanlari.NET - niyeki.COM - cryptoairdrops.ORG
 • 26-07-2018, 15:05:30
  #18
  Arkadaşlar burada yazılıyor çiziliyor şu kadar gelir olursa bu kadar gelir olursa diye bunlar çok bişey ifade etmiyor... ben de yazıp üzerinizde baskı oluşturmak istemiyorum. Mevzuat ortada. Yanlış anlaşılmak var işin ucunda ama defalarca yazdım "devamlılık" kriteri ne kadar kazandığınızdan daha önemli.


  ay sonu yoğunluğumu biraz atlatiyim re-sen geriye dönük vergi mükellefiyeti ve sonuçları ile ilgili sizlere bişeyler aktarırım.
  vergiseldestek@gmail.com