Gerçek Çiftlik Bank Kuruyoruz! - Sayfa 8 - R10.net
 • 08-07-2018, 17:56:46
  #64
  SEOPro adlı üyeden alıntı
  sadece yem olarak düşünmeyin arkadaşlar.
  Borsada şirketler, müşteri çekmek için yatırım yaparak teşvik etmekte ve kar payı (temettü) dağıtarak ve hisse değeri yükselerek çift taraflı kar elde etmeyi sunar. Bunu da o şekilde düşünün karşılıklı kazanç misali.
  tamam iste sana kısaca anlattım 8 milyon tl sermayen varsa kurabilirsin yapabilirsin kazanmak batırmak sana ve yatırım danışmanlarına bağlı paran yoksa legal birşey yapamazsın boşuna heveslenme

  zaten cümlenin sonunda sende demissin karşılıklı kazanç misali demişsin.

  kazancın olmalı ki yeni kazançlar için yatirim alabilesin ki ödenmiş sermaye bu kısımda devreye giriyor bddk bu konuyu yönetmeliğinde açıkça yazıyor. bddk ya haiz şirket olmadan böyle bir oluşum yapamazsın.  ArMa_07 adlı üyeden alıntı
  Yorumların %90'ı önyargılı cevap yazmıs.Ben bu sistemi şuna benzettim. Aracılık yapan forex şirketlerine. Senin paranla iş yapıp kisiye de belli bir kar vermesi gibi.

  Arkadaş da diyor ki , ben bir ambarım kişi bugday alıp benim ambarıma koyacak ben onu satacağım ikimizde kazanacağız. Daha da kısası sermayeye ortak ol karı al gibi.
  öyle olmuyor bu işler hocam.
  bddk diyor ki ödenmiş sermayen varsa ve geçmişin varsa ünvanın buna uygunsa ve alt yapın varsa ambardaki buğdayı çoğaltmak için para toplayabilirsin. sonrasında kâr dağıtabilirsin.

  bankalar gibi düşün banka ne diyor paranı bana yatır sana %16 faiz vereyim. bddk da diyor ki bankaya ödenmiş sermayen kadar kredi dağıtabilir para alabilirsin.fazlasını alamazsın.

  tabi birde spk kısmı var o ikinci plan oluyor
 • 08-07-2018, 18:34:26
  #65
  Olur ama şimdi olmaz !

  Bizim insanımız genellikle bir kaç yıl içinde olup biteni unutur... Son çiftlik bank olayı henüz çok taze... Geçen bu zaman yeni bir proje için yeterli değil.

  Tavsiyem, varsa böyle bir proje (legal) bunu bir kaç yıl ertelemenizdir ve adınıda biraz değiştirmenizdir.

  Titan < Çiftlik Bank < ? (yeni isim gerekli)

  Tabiki Türkiye'de olduğumuz sürece, önümüzdeki yıllarda yeni legal-illegal projeler mutlaka göreceğiz. Aç ve, kolay parayı seven bir milletiz, bu nedenle bu illegal sistemler bugün kurulsa yine eski müşteri oranına göre %10-20 civarında dolandırılan insanlar olacaktır. Ama "voleyi vurmak" isteyen s.htekarlar bir süre kabuğunda bekleyeceklerdir.
  Alacağın olsun @radmin üye olduğumda SSK yapsaydın Emekliydim şimdi.
 • 08-07-2018, 18:51:36
  #66
  Hocam Hevesini Kırmak İstemem ama şu zaman da vurgun olayından sonra yani
  millet elini geri çekti,kitle toplamak zor
  illegal-legal karışık yani!!
  olurubudur.com | bugunrotam.com
 • 08-07-2018, 19:27:10
  #67
  Şu piyasada hayla yatırım yapıcak bir kitle çıkıcaksa helal olsun derim ne diyeyim.
 • 08-07-2018, 19:30:47
  #68
  Ah Serkan ah.
  “Bir gün gelecek, banlatmadığım her multi için bana küfredeceksiniz.”

  ~Regex/Jurisconsult
 • 08-07-2018, 22:11:20
  #70
  Şimdi önceki örnekler üzerinden gidersek forumda kendi nickim ile konu açıp, size kar marjı dağıtıyorum desem bu çalışmaya katılan en az forumda onlarca kişi olacak. Bir de bunu faturalı olarak reel bazda aldığımızı da üstüne koyarsak ve helal ticaret olması nedeni ile katılımlar giderek artacaktır.

  BBDK olayı gerçek ancak biz burada hayal değil gerçek bir ekip işi yapacağız. Gerçekten de yem alınıyor ve depolarda saklanıyor . Zam olayı işin kar marjı olsa da yem fiyatları her ay artmakta. Bunun yanında sadece yem satışı yapılmayacak kullanıcı isterse arpa isterse de buğday alabilecek.

  Alafçı dediğimiz kesim işte buradan parayı kazanıyor adam diyor ki ; '' Serkan, paranı buğdaya yatır depo tutmana gerek yok, benim yanımda, çuvalını 75 TL den alabilirsin 1 ay sonra ben senden 85 TL den alırım '' Alafçı aynı gün fatura kesiyor ve 75000 TL lik alım yapıyorum. 1 ay sonra elimi bile sürmeden kişi benden 85000 TL vererek ürünü alıyor burada adam da kar elde ediyor (zira daha fazla yükseldi buğday) ben de başka yere götürüp ürünü satabilirim, ancak işin yükü ağır ve masraflı olması nedeni insan aldığı yere satıyor. 1 ayda temizinden 10 bin TL kazanıyoruz

  Şimdi borsa işi ile kıyaslayalım. Bakıyoruz aaa THY hissesi bir haftada %15 prim yapmış tepeden alıyoruz aldığımız günün sonrasında hoppp, hisse %5 azaldı (genelde oluyor.)

  Başka hisseye bakıyoruz o da aylık bazda getirisi eğer bir şeyler olmaz ise %5 civarı.

  Yani risk oldukça fazla borsada. Ancak reel ticaret pazarında risk çok az. Elinde mal kalmıyor veya düşmüyor. Gidip patates veya soğan almıyoruz bilginize.
 • 08-07-2018, 23:56:12
  #71
  Çiftlik Bank olayından sonra halkın bu tür oluşumlara karşı pek hoş bakacağını sanmam. Halka güven vermeniz gerekir.