• 23-01-2023, 04:18:25
  #1
  Geçenlerde şu konuyu açmıştım:
  https://www.r10.net/off-topic/351995...-soyledim.html

  Sanırım cumartesi akşamı beni sinir etmek için özel eşyalarımı alıp dolabıma koyuyor. Yapma dedim, hiç görmezden gelip inadına çatacak yer arıyor. Diyorum bunlar benim eşyalarım, dolabıma da dokunamazsın diyorum. Görmezden gelip hiçbir şey duymamış gibi gidiyor. Hemşirelere söyledim, onların da bir b** yaradığı yok. Ben de adama ben gidene kadar benimle konuşma dedim. Sonra gün içinde kendi televizyonunun sesini yüksek açıp gidiyor, bir şey demiyorum. Şimdi bakın şu saatte gece yarısı yine televizyonun sesini açmış izliyor. Normalde bunu hiç yapmazdı. Son birkaç gecedir afedersiniz balgam atar gibi, öksürük gibi sürekli insana tiksindirici yüksek sesler çıkarıyor, bir yerlere vuruyor rahatsız etmek için, yine hiç sesimi çıkarmıyorum. Zaten önüme perdeyi çektim onu görmüyorum. Normalde bunları hayatta yapmazdı. Ben bu adama hakkımı helal etsem bile Allah kabul eder mi? Yani helal ettim hakkımı diyelim, sonra hakkımı helal etmiyorum diyebilir miyim?

  Şimdi ses çıkarmıyorsan hata sende diyenler olabilecek. İnanın ki ses çıkarmaya değecek bir karakter göremiyorum. Hem ses çıkarsam hatalı olarak ben algılanırım başkaları tarafından. Zaten Salı günü taburcu oluyorum, yani yarın.
 • 23-01-2023, 04:25:39
  #3
  mcanyarar adlı üyeden alıntı: mesajı görüntüle
  Başhemşire'ye durumu anlattınız mı?
  Anlatmadım, normal 2 hemşireye sadece cumartesi akşamki yaptığını söyledim ama onlar da bir b** yaramadı. Diyorlar ki iki gece daha sabret. Hay anasını sanki siz sabrediyorsunuz. Benimle ilgilenen bir hemşire var. Ona tuvalet olayını söylediğim de hiç bir şeyi söylememişti yapana karşı. Yani o konuda bile ses çıkarmayan, buna hiçbir şey demez diye düşündüm. Baş hemşire adamın yüzüne bile bakmıyor.
 • 23-01-2023, 04:33:45
  #4
  Hemşire zaten size yardımcı olamaz, şikayetçiyseniz yetkisi olan birine en başta söylemeniz gerekirdi. Maalesef sabrettiğiniz için ve görmezden geldiğiniz için zaten 1-2 gün kalmış yani değmez uğraşmaya. Bana kalsa ilk günden sınırımı çizer, ciddiyetimi belli ederdim. Üç seçeneğiniz var; patlayıp adamla sözlü tartışmaya girmek, sabretmek, yetkili birine şikayet etmek.
  Hemşire yardımcı olamaz dememin sebebi hemşire uyarsa değişeceğini sanmam, uyarmasına rağmen adamın ailesi/akrabası geliyorsa o kişi akrabalarına olayı çarpıtarak anlatarak hemşireyi darp ettirebilir. Şikayetçi oldurtabilir, hemşire işinden olabilir. Hiyerarşide alt kademede olan, yetkisi olmayanlar başım ağrısın istemiyor doğal olarak.
 • 23-01-2023, 04:44:49
  #5
  @SonsuzTech; adam sağlıklı ya, cidden hiçbir şeyi yok. Vursan düşmeyen tiplerden ama ben kas hastasıyım. Bana dokunsan, irtsen dengem bozulur. İlk başlarda iyiydi, sonradan bunu çıkar amacı güttüğünü fark ettikten sonra (yattıktan 3 hafta sonra gibi) araya resmiyet koyduğum için sürekli kötülük yapma eğilimi gösterdi. İnan ki doktora da söylesem, baş hemşireye de söylesem hiçbir şey yapmayacaklar. Yaşlı olduğu için sabret diyorlar ve yaşlı olduğu için onlara bir şeyler söylüyor, hiçbir şey yapmıyorlar. Üstelik şikayetçi eylemi gösteren kişileri küçük görme algısı var. Yani sen yanlış anlıyorsun, şikayetçi olman bir şey değiştirmez gibi davranıyorlar. Çünkü onun yaptığı küçük bir kısmı doktora söylediğim halde iki doktor daha vardı. Birisi yüzüme bakmıyordu. Birisi de bıyık altı gülen, ciddiyetten uzak suratlı bir kız idi. Bana değil de doktora bunları anlatırken doktorun yüzüne bakarak gülüyordu bıyık altı. Ya böyle insanı umursamadan dinleme yaklaşımı var. Hem söylediğim doktor bile bir şey yapmadı. Ne diyebilirim ki? Kimse yaşattığını yaşamadan ölmesin. Kimse sorumlu olduğu kişilere karşı küçük gördüğü bir duruma, maruz kalmadan ölmesin.
  Ayrıca adamın hiçbir tanıdığı yanına gelmiyor. Sadece geldiklerinde kendisi aşağı iniyor. Artık gerçekten geliyorlar mı, gelmiyorlar mı, numaramı yapıyor bilmiyorum.

  Öğrenmek istedim şu konu var:
  Ben bu adama hakkımı helal etsem bile Allah kabul eder mi? Yani helal ettim hakkımı diyelim, sonra hakkımı helal etmiyorum diyebilir miyim?
 • 23-01-2023, 04:48:35
  #6
  Bunları bize anlatacagına adama söylesen eminim yapmazdı. İçinde çok fazla büyütmüşsün 😄
 • 23-01-2023, 04:48:44
  #7
  hastaneden ayrıldıktan sonra bunların hiçbir önemi kalmayacak. bu şuan hiçbir şey yapmayın demek değil, durumu anlatın, rahatsızlığınızı güzel bir dille anlatın, yapmamasını isteyin. yarın ayrılacağınızı belirtin. tüm yaptıklarına rağmen onu affettiğinizi, hakkınızı da helal ettiğinizi söyleyin. ki helalde edin. yinede anlamaz aynı şeylere devam ederse sizin ona yapabilecek bir şeyiniz yok demektir. siz hakkınızı helal edin öyle biriyle uğraşmaya değmez. siz bağışlayın ki Allah'tan bağışlanmayı dilemeye yüzünüz olsun. onu yak, bunu yak, beni yakma demek oluyormu!
 • 23-01-2023, 04:54:55
  #8
  @BrooKs; ve @yenibilgi;
  İçimde büyüttüğüm bir şey yok kardeş, neyse onu söyledim. Tabii yaşamadan anlamazsın.
  Cumartesi akşamı kendisiyle konuştuğumda "abi, benim tüm hakkım sana helal olsun. Sen şunu şunu yapıyorsun, sana hiçbir şey demiyorum. Altı üstü salı günü gideceğim. Benimle gidene kadar sakın konuşma." dedim. Başka bir şey demedim. Yani yaptığı şeyleri belirttim kendisine ama yapmaya devam ediyor. Üstelik kendisi de aynı gün taburcu oluyor.
 • 23-01-2023, 06:43:19
  #9
  PowerKing adlı üyeden alıntı: mesajı görüntüle
  İçimde büyüttüğüm bir şey yok kardeş, neyse onu söyledim. Tabii yaşamadan anlamazsın.
  Cumartesi akşamı kendisiyle konuştuğumda "abi, benim tüm hakkım sana helal olsun. Sen şunu şunu yapıyorsun, sana hiçbir şey demiyorum. Altı üstü salı günü gideceğim. Benimle gidene kadar sakın konuşma." dedim. Başka bir şey demedim. Yani yaptığı şeyleri belirttim kendisine ama yapmaya devam ediyor. Üstelik kendisi de aynı gün taburcu oluyor.
  Allah sabır versin kardeşim.