• 19-11-2021, 14:16:45
  #1
  Uzun zamandır beklenen, Omlira’nın farklı blokzincirler ve omChain üzerinde de işlem görebilmesine imkan tanıyacak blokzincir köprüsü omLink 30 Kasım 14:00'da Beta sürümü ile aktif olacak.

  omLink aktif olmadan önce omLink’in nasıl çalışacağını ve omLink’i nasıl kullanabileceğinizi bir duyuru ile sizlerle paylaşmak istedik.

  omLink Blokzincir Köprüsü tasarımı gereği birbirinden farklı ERC-20 (ve dolayısıyla BEP-20) jetonları destekleyecek şekilde çalışır. Ancak omLink üzerinde transfer edilebilecek jetonlar, bu jetonlara duyulan ilgiye göre, Open Money tarafından belirlenmektedir.

  omLink Beta sürümü ile birlikte omChain ağı ve omChain blok tarayıcısı da aktif olacaktır. Beta sürümünde yalnızca Omlira’nın Binance Smart Chain, omChain ve Ethereum ağları arasında transferi desteklenecektir.
  omLink Nasıl Çalışır?

  omLink protokolü köprülenen kripto varlıkların miktarlarının eksiksiz bir şekilde karşı ağa ulaşabileceği şekilde tasarlanmıştır. Bu nedenle köprü üzerinde işlem yapılabilecek kripto varlıklarda 1–1 değişim oranı vardır.
  Örneğin Ethereum ağında yer alan Omliralarını Binance Smart Chain ağına taşımak isteyen bir kullanıcı köprüyü 1000 Omlira ile başlatıyorsa BSC ağında da 1000 adet Omlira teslim alır. Diğer blokzincir köprülerinin aksine omLink’in komisyonsuz işlem yapabiliyor olması kullanıcıların farklı blokzincirler arasında kripto varlıklarını güvenle transfer edebilmesine imkan tanır.
  Protokolün komisyon almadan çalışabilmesi ve merkezi otoriteye duyulan ihtiyacın minimuma indirilebilmesi için omLink üzerinde 2 temel fonksiyon bulunmaktadır, bunlar LinkStarted ve LinkFinalizedetkinlikleridir. Desteklenen herhangi bir ağ üzerinde işlem başlatan kullanıcının yatırmış olduğu kripto varlık omLink akıllı kontratı üzerinde kilitlenir ve bağlantının başlatıldığı etkinliği fırlatılır.

  Bağlantı başlatılma etkinliğinden sonra omLink altyapısı işlemi doğrular ve köprüden geçişin tamamlanabilmesi için bilet oluşturarak bu bileti kullanıcıya iletir. Kullanıcı ardından bu bilet ile hedef ağ üzerinde işlemi tamamlama fonksiyonunu çağırır ve hedef ağda kripto varlığını teslim alarak bağlantıyı tamamlar.

  tam haber metni
  https://omlira.medium.com/omlink-kal...u-7354b82ef013
 • 19-11-2021, 14:19:33
  #2
  omlira üzerine para akan ama bir şey yapamayan bir proje. bizzat kurucu ekiple tanıştım ve paranın kaynağını halen çözmüş değilim. teknopark ve kapsül gibi girişimlerin destek olduğunu biliyorum ama paralar nereye gidiyor anlayamadım. adamlar faturayla coin satıyorlar.
 • 19-11-2021, 14:20:49
  #3
  Bunun bize yararı ne olacak örneğin soğuk cüzdanımızdaki omliraları daha düşük masrafla transfer edebilecek miyiz ?
 • 19-11-2021, 14:26:18
  #4
  bakis adlı üyeden alıntı: mesajı görüntüle
  omlira üzerine para akan ama bir şey yapamayan bir proje. bizzat kurucu ekiple tanıştım ve paranın kaynağını halen çözmüş değilim. teknopark ve kapsül gibi girişimlerin destek olduğunu biliyorum ama paralar nereye gidiyor anlayamadım. adamlar faturayla coin satıyorlar.
  evet ustad bende sizin gibi dusunuyordum lakin bir cok projenin gecmisine bakinca,omlira ninde zaman ile degerlenecegini dusunuyorum.Birinci faz ve on satistan yuklu miktarlarda alim yaptim neredeyse 4x yapmis durumumda yatirimim ve cuzdanim ilk 20 nin icinde.Bir yila yakin bir zaman oldu ve hic satmayi dusunmedigim tek coin diyebilirim.

  bu forumda projeye scam diyenler oldu,6. Ayini dolduramaz diyenler oldu ama saglam bir sekil de yoluna devam ediyor.En guzeli de yol haritasinda ne vaad ettilerse zamaninda hayata geciyor.

  bu ara da evet omlink bir mevi kopru gorevi goruyor.linkten detaylarini okuyabilirsiniz.