Hosting Şikayetleri Kategorisi Hakkında ... - R10.net
 • 26-06-2020, 15:05:33
  #1
  Hosting Birliği Hakkında konumuz vardı , bu platformdaki kullanıcılardan yorumlar olmuştur .

  Bazıları olumsuz , bazıları olumlu , yorum yapmıştır.

  Eski konumuz ilgili moderatör tarafından kilitlendiği için yeni konu açmak istedim . Konuya yazmış olduğum yoruma @BaSenator; yorum yapmıştır , ona cevap vermek istedim haliyle.

  "Sorunlu Web Hosting Firmaları" önerime kendi tabiri ile "çok fazla polyannacı bir yaklaşım olmuş" cevabını vermiştir. Tabiki görüşlerine saygı duymak lazım . Ama şunuda unutmamak lazım : bu platformda haliyle bir üyeyiz ve kullanıcıyız, önerileri söylemek , bir kategoride olan olumsuz durumları belirtmek , çalışmayan kategoriye eşdeğer olarak farklı bir kategori önermek , mantıklı ve doğru gibi geliyor.

  Eğer dediğiniz gibi aşağıdakiler yapılıyorsa ,

  "Sorun çözülsün çözülmesin hosting firmaları moderatörlere baskı yaparak ya da öyle ya da böyle bir şekilde o şikayet konularını sildiriyor. Benim r10da şaşkınlıkla izlediğim bir konu bu. Neymiş imaj kötülüyormuş kötüysen kötüsündür zaten kaç mazlumun daha ahını almak için siliniyor o konular anlamıyorum."

  "İsim falan da vermeyeceğim kimseyi de suçlamayacağım bir firma küfür ettiği kanıtlandığı halde sınırsız ban yediği halde banı kaldırıldı hatta detaylarını bilmesem de küfür yiyen tarafın hesabı kalıcı olarak kapatıldı. Üstelik firmaya yapılmış olumsuz itrade puanları temizlendi..."

  Sadece konu moderatörleri değil üst yönetimin bir icraatı olması gereklidir.

  @rootman; da eski konuya yorum yazmış , bazı konuularda hak versemde bazı konularda hak hak vermiyorum , firma birkaç kullanıcıya magduriyet yaşattığı zaman , bu platformda yazılan şikayet konularının silinmesi ,( şikayet konusu kullanıcıya ağır bir maddi kayıp oluşursa) hiç bir zaman kabul edilecek bir durum değildir.

  Firma ilgili mecrada kullanıcıya yaşatılan magduriyete ilişkin bir kanıt olmadığı için , hiç sorun olmamış gibi davranacaktır. Sonuçta olan kullanıcıya olacaktır.

  Olumsuz yönleri

  -Kullanıcının gözünde r10 güvenilmez ve firmaları tutan bir platform olarak kalacaktır.
  - Mağduriyet yaşatan firmaların - ticaret paunları silinerek , yeni magduriyetlere kapı açılacaktır.


  Zaten Hosting Şikayetleri bölümü istenildiği gibi çalışsa idi , şu anda ben bunları yazmazdım .

  Bu yazdıklarımı bir gözlemci olarak yazıyorum.

  Bu anlamda r10 yönetimine çok iş düşüyor.

  Hosting şikayetleri bölümünün tam anlamıyla çalışmasını sağlamak lazım.

  Yorumlarınızı Bekliyorum

  saygılarımla
  İnternetteki Çözüm Ortağınız
 • 26-06-2020, 16:42:19
  #2
  Sadece hosting'lere yapılan şikayetler için değil. Bizim de başımızdan geçen bir olay var. Firmamızı taklit eden bir firma var. Bu firma ;

  1-) Şahıs şirketi ve kendini forumda ltd şti olarak gösteriyor. Kendisi bu sebeple 2 gün banlandı ancak banı açıldıktan sonra aynı ihlali yapmaya devam ediyor. (İsim vermeye gerek yok)
  2-) Bu firmanın YS belgesi yok. Belgesi olmayanların hosting ve reseller satışı yasak olmasına rağmen konuları hala kapatılmamış durumda. Üstelik bu kuralı da biz koymadık. R10'un kendi koymuş olduğu bir kural. Kaç kez rapor ettim. Kısa kısa verilen cevaplar dışında çözüm odaklı işlem yapan olmadı. Böyle olacaksa YS belgesiz hosting ve reseller satışı yasaktır ibaresi kaldırılmalı yada yanına "bu kuralı çiğnemek serbesttir, süs olarak bu kuralı koyduk" ibaresi eklenmeli. İlgili üyenin Gold üyeliği var. İnsanların aklına farklı şeyler gelmiyor değil ancak bunu getiren maalesef eskisi gibi uygulanmayan r10 kuralları.
  3-) Bu firmanın isim hakkı bize ait. "trlokasyon" ve "turklokasyon" olarak iki marka ismiyle de Locarno sınıflandırmasına göre 35, 38 ve 42 sınıflarından ayrı ayrı marka hakkı bize ait. Online sorgulamada da görülebilir. Yani internetten her türlü yer sağlayıcı ve satış yapma hakları, internet ortamıyla ilgili her türlü hakları iki isim için de ayrı ayrı patentli olarak tarafımıza ait olmasına ve bunu beyan etmemize rağmen üye hala forumda cirit atıyor.

  Özetle r10'u kötülemek gibi algılanmasın söylemek istediklerim. Sadece son zamanlarda r10'a üye olmanın kolaylaştırılması ve üye sayısının da beraberinde artması neticesinde yönetim ekibi taleplere artık yetişemiyor gibi gelmeye başladı. Yoksa kimse forumdaki kalitenin düşmesini elbette istemez. En başta yöneticiler bunu istemezler ancak moderatör sayısı, artan üye sayısına yetişemiyor ve derdinizi anlatmaya çalışırken moderatörlere bildirilen rapor sayısının fazla olması sonucunda bazı şeyler gözden kaçıyor gibi. Üye sayısıyla beraber yönetici kadrosu da doğru orantılı olarak büyümeli ki bu tür durumlarda derdimizi anlatabileceğimiz birilerine ulaşabilelim. Biz ulaşamadık. Kötü niyetli düşünmek istemiyorum gözden kaçmıştır deyip geçiyorum.
  TURKLOKASYON Telekom ve Bilişim Teknolojileri Ltd Şti
  info@turklokasyon.com - +(90) 850 304 0 963
  WWW.TURKLOKASYON.COM
 • 27-06-2020, 02:27:31
  #3
  Maalesef çogu hosting şirketi kaldıramayacağı kadar müşteriyi alıyor, daha sonra sorunlar gözükmeye başlıyor. Ticketlere geç cevap vermeler, ortak kullanım hat degerlerinin artmasından dolayı sınırlandırmalar vs.vs. Herkes yetişebilecegi kadar müşteri kabul etmeli.
  Hızlı Proxyİletişim; Skype - swordlionskype , Telegram @swordlion