İpucu: Forumlar neden hit alamıyoruz? Google bizi beğenmiyor mu? - R10.net
 • 02-09-2010, 11:11:23
  #1
  Bir çoğumuz sitelerimize hit gelmemesi yüzünden kafayı yemiş durumdayız. Bugün indexlendim mi? - Google bugün bana baktı mı? emzirdi mi? gibi şeyler...

  Ve bunları yaşayanların geneli FORUM siteleri... Öncelikle arkadaşlar şunu açık ve net söyleyeyim. Ben internette site açma yaşım 9'dur. Ve koskoca bu 9 senede hakikaten söylüyorum neyin nasıl site olduğunu hangi sitenin hit aldığını temasına bakarak anlayabiliyorum. Bunu yapanlar vardır. Ve arkadaşlar bunları geneli forum siteleri. Açıyorsunuz forum sitesi ilk 1-2 ay ilgileniyorsunuz... ee sonra? hit yok mu? kimse gelmiyor mu? Acaba kendinize sordunuz mu? neden gelmiyor, diye. Ben sordum ve çözümü buldum;

  1) O kadar gelişmiş 1 numaralı forum sitesi varken siz gidip onlara rakip olmaya çalışıyorsunuz. Rakip olacaksanız GELİŞMİŞ ve GENEL FORUM lara rakip olmayın. Ancak diyorsanız "ben bisiklet üzerine forum açacağım"... TAMAM KARDEŞİM, açma diyen yok aç ama düzgün aç. Sonra ağlayan sen olma, son gülen sen ol. Sitenle ilgilen. Şimdi google'da bişey yazdık mı? Ne çıkıyor; dandik dundik siteler. Pardon arkadaşlar ancak açık ve net böyle. Adam konuyu çalmış birde konuya "LİNKLERİ ÜYELER GÖREBİLİR, ÜYE OLMAK İÇİN TIKLAYINIZ" yazmış. Allah aşkına ben böyle sitelerden kaçıyorum arkadaşlar. Yapmayın lütfen, açacaksanız...
  2) Linkleri gizlemeyin. Neden;linkleri gizlerseniz AYNI KONUYU GOOGLE'DA YENİDEN ARATIR VE LİNKLERİ GİZLİ OLMAYAN BİR FORUMA GİDER.
  3) Kesinlikle ama kesinlikle BENZER KONULAR eklentisini kurun arkadaşlar. Bunu konunun direk altına koyun. Bu herkesin ilgisini çekiyor. Benim bile çekiyor arkadaşlar ilgimi...
  4) Kesinlikle toplist sitelere sitenizi ekleyin.
  5) Gelişmiş sitelerde (r10.net - donanımhaber - frmtr...) kesinlikle sitenizi yayınlayın. Olmadı ücretli reklam verin.
  6) Lütfen arkadaşlar SAHTE ÜYE-KONU-MESAJ istatistikleri kullanmayın. Kendinizi kandırırsınız. Siz bu sahte şeyler YAPMAYARAK nerede yanlış yaptığınızı mutlaka ama mutlaka bulursunuz!
  7) Bazı siteler vardır. Üye oluyorsun siteni kaydediyorsun HİT GELİYOR... Bak şu işe ... Arkadaşlar 6. madde de dediğim gibi kendinizi kandırırsınız.
  8) Kesinlikle backlink alın arkadaşlar.
  9) Başka sitelerle BANNER DEĞİŞİMİ YAPIN (bakın link değişimi yapın demiyorum...)
  10) "illa ben link değişimi yapıcam sen kimsin ***!" dersen eğer yap... Ancak çapraz link değişimi yap kardeşim lütfen. (r10.net ' anlatıldı çapraz link değişmi)
  11) Sitenizi açtınız. Çok güzel. Tema felan filan hazır. Ancak unutmayınki SEO var. SEO'suz forum; dalsız erkeğe benzer... Bu yüzden mutlaka seo araçları kurun forumlarınıza.
  12) Kesinlikle .edu uzantılı sitelerden ücretsiz backlink alın. Bunu google'da aşağıdaki kodu aratın.
  """" site:.edu inurl:blog "post a comment" -"comments closed" -"you must be logged in" "seo" """"""""""
  13) Kesinlikle sitenizde sağlıkla ilgili yazılar olsun arkadaşlar. Çok tutuluyor.
  14) Sitenizde kesinlikle alexa kodunu yayınlayın. Ben bunun yararını gördüm arkadaşlar.
  15) liveinternet.ru isimli siteye kayıt olun. Benim bütün sitelerim oraya kayıtlıdır arkadaşlar. Orası bir toplist sitesidir. Günlük-aylık-yıllık hitinizi gösterir. PR9 'dur. Peki neden oraya sitemi ekleyeyim; arkadaşlar hergün o siteye giden milyonlarca kişi var. Ve kategoriler var. Senin site herhangi bir kategoride olacak. Ve adam KAÇINCI SIRADAYIM diye baktığında senin siten adamın gözüne çarpar! İşte bu yüzden kesinlikle ekleyin arkadaşlar. Benim sitelerime oradan gelen yüzlerce kişi var.
  16) Bir forumda konu - mesaj - üye sayısı çok önemlidir. Arkadaşlar sitenizde boş kategori varsa mutlaka doldurun. Boş gözükmesin. İnsanlar öyle şeyleri sevmezler. Ve üyenizi mutlaka arttırın. Gülük konu kasın. Genel forum değilseniz; LÜTFEN ÖZGÜN KONULAR OLSUN. İŞTE O ZAMAN GOOGLE SİZİ 1 NUMARA YAPAR. Ancak şöyle birşey yok; ÖZGÜN İÇERİK OLSUN B*KTAN OLSUN. Arkadaşlar asla böyle birşey yoktur...
  17) Mutlaka imleme sitelerine uğrayın arkadaşlar. Çok yararı var. 1dk. da sitenizi google'da gösteriyor. (bk: FOOXWEB)

  Arkadaşlar forumlarla ilgili aklıma gelenler bunlar. İnşallah çöplük içinde forumlar olmaz...

  Murat SON
  Sağlıcakla...
 • 02-09-2010, 11:20:00
  #2
  saolun hocam baştan sona okudum güzel yazmışsınız.
 • 02-09-2010, 11:20:04
  #3
  Benim de yeni açılan forumlarda genel olarak gördüğüm, içeriği doldurmak için copy-paste konuların yığılması. Belki de hit gelmemesinin sebebi budur. Özgün konular olmalı.
 • 02-09-2010, 11:23:48
  #4
  en nefret ettiğim sey sudur ""LİNKLERİ ÜYELER GÖREBİLİR, ÜYE OLMAK İÇİN TIKLAYINIZ"

  Böyle olanlar umarım bir kat daha aşağıya düşerler.
 • 02-09-2010, 11:24:38
  #5
  TuFFy adlı üyeden alıntı: mesajı görüntüle
  Benim de yeni açılan forumlarda genel olarak gördüğüm, içeriği doldurmak için copy-paste konuların yığılması. Belki de hit gelmemesinin sebebi budur. Özgün konular olmalı.
  evet hocam 1-2 kelime değiştirsen bile google bunu iyi algılıyor. benim 1.5 aylık forumumda bunu uygulamıştım 300-400 tekil vardı yani.
 • 02-09-2010, 12:40:19
  #6
  Forumlarda sorun görülmesinin en büyük etkenlerinden biri web-site işine giren kişilerin genelde ilk forum ile başlamasıdır ve acemiliğini bu forumlarda atmasıdır. Spam sayfalar (arşiv niteliğinde değil, anlamsız benzer kelime grupları niteliğinde), ilk günlerde backlinke yüklenmek, kopya içerik, özgün ve yararlı bilgi (içerik) bulunmaması, bildiklerine değil duyduklarına yönelmesi (Bakınız) ve kaliteli düşünememeleridir. (Ücretsiz scriptler) Forumlar ve bloglar kurulması en kolay sistemler olduğu için yeni arkadaşlarımızın en çok tercih ettikleridir, bu yüzden hataların da en sık görüldüğü sistemlerdir.
 • 02-09-2010, 15:19:01
  #7
  Alıntı
  Adam konuyu çalmış birde konuya "LİNKLERİ ÜYELER GÖREBİLİR, ÜYE OLMAK İÇİN TIKLAYINIZ" yazmış. Allah aşkına ben böyle sitelerden kaçıyorum arkadaşlar. Yapmayın lütfen, açacaksanız...
  Hay ağzına kurban.

  Özellikle bu maddeyi çok beğendim , hepsinin yaptığı tek iş bu. Sanki forumuna üye olunca ben ona bir katkım olacak.
 • 02-09-2010, 15:51:08
  #9
  Alıntı
  Adam konuyu çalmış birde konuya "LİNKLERİ ÜYELER GÖREBİLİR, ÜYE OLMAK İÇİN TIKLAYINIZ" yazmış. Allah aşkına ben böyle sitelerden kaçıyorum arkadaşlar. Yapmayın lütfen, açacaksanız...
  Üye olduktan sonra bide aktivasyon varsa tüm ecdadına sövüyorum adamların :S

  Fake mail veriyorum gerçi,(mailinator2.com)

  böyle üye olduğunuz saçma siteleri bugmenot.com'a ekleyin herkes yararlansın.Ben bugmenotta bulamadıklarıma üye olup ekliyorum..