Bilginizi İnternete Dökün (Sitelerine İçerik Arayanlara) - R10.net
 • 24-08-2010, 17:41:54
  #1
  Bildiğiniz gibi sitemizin içeriği çoğunlukla seo bilgileri olsada bunların yanında adsense, pagerank ve genel internet bilgileri de içermektedir. Uzun süredir bir genel içerikte makale yazmadığımdan dolayı bu makaleyi yazma kararı aldım.

  Hepimizin uzman olduğu bazı konular vardır. Uzmanlık tabiki ilgiden doğar. Yani öbür bir deyimle ilgili olduğumuz bazı dallar vardır. Bu spor olabilir veya özele inersek bir spor dalı olabilir, bu yemekler olabilir özele inersek tatlılar olabilir. Genel veya biraz daha özel bir merak taşırız içimizde. Bu merakınızı insanlara duyurmak ve tanıtmak veya bu merakınızdan para kazanmak için internet bir kapı niteliğindedir.

  İnternet ile alakalı insanların en büyük sorunlarından biri açacağı siteye içerik arayışıdır. İçeriği kararlaştırmak çok zor bir dönemdir aslında. Ancak başka yönle bakıldığında bir o kadar da kolaydır. İçerik ararken hangisi daha çok para kazandırıyor, hangi içerik moda diye aratmak yerine hangi konuya ilgiliyim, hangi konuda uzmanım diye düşünmek daha doğrudur.

  Buna bir örnek vermek gerekirsek spor ile ilgili olan biri için örnekle özele inersek bu spor; futbol olsun. Ve futbol konusundaki merakı ve bilgisi doğal olarak iddia konusunda da bir bilgi sağlar bu kişiye. Bence oyun, video, sohbet yerine o kişini bir iddia ve futbol sitesi açması hepsinden daha çok yaygınlaşmasını kolaylaştırır. Özgün ve doğru bilgi internetteki en değerli şeylerden biridir. Bilginin doğruluğu bilginin yayılmasını gerçekleştirir. Bu da dönemin altın denilen noktalarından biri olan doğal backlinki peşinde getirir. Özgün, doğru, bilgili ve uzman bir elin yazdığı makale deneyimsiz bir kişinin koyduğu oyundan veya vidyodan çok daha değerlidir.

  İçerik seçeceğiniz zaman etrafa değil kendinize bakın. Etrafın bilgisi veya başarısı değil sizin ilginiz ve merakınızdır asıl önemli olan. Başarıya giden yol ilgiden başlar. Yazımı okuduğunuz için hepinize teşekkür eder, iyi çalışmalar dilerim. Cenk / http://www.seoliz.com
  Mobil Uyumlu Modern Çözümler * CENKWEB.COM