İpucu: Google'ye Link Vermek Yararlı mı? İşte Burada Yanıtlıyorum - Sayfa 3 - R10.net
 • 07-08-2010, 15:52:06
  #19
  Google a verilen hiç bir linkin Google tarafından sevilip de siteye yarar sağladığını sanmıyorum.2 3 ay öncesinde çok popüler olan hedef kelimenin arama sayfasına link olayı çok popülerdi hala inanmıyordum etkili olucagından ama önyargılı davranmak istemedim çeşitli kelimelerde yaklaşık 10 siteme ekledim linkleri sonuç değişen hiç bir şey yok.
 • 07-08-2010, 16:34:09
  #20
  Her i love google yazanıda üst sıralara çıkmak için yapılıyor diye yargılayamayız. Birçok webmaster ekmeğini googleden yiyor ve bu bir sevinç kaynağına dönüşüyor olabilir : )
 • 07-08-2010, 16:52:25
  #21
  I Love You Google meselesi yazıya değil ki. Google senin ananı yaz (affedersiniz) link olarak google.com.tr olsun aynı işlemi görmez mi
  Ne yazdığını merak etmiyor musun?
 • 08-08-2010, 01:42:48
  #22
  mccyclonee adlı üyeden alıntı
  Hele bir de Türkçe anlamıyor diye İngilizce yazanlar var I love you Google diye Allah affetsin diyelim
  Bu tür yazılar r10'un anasayfasına " we love Google. " yazmasından sonra türemiş;r10.net yazdıysa kesin bir faydası vardır mantığıyla moda olmuş bir olaydır

  Hosyer adlı üyeden alıntı
  Senin anlamadığın bir olay var sanırım burada. Google link verirken direk arama motoruna link vermiyorsun. Böyle bir mantık ile zaten yola çıkılmaz. Sen google link verirken keyword aramana linki vereceksin. Bunun amacıda googleye yalakalık yapmak değil siteye gelen kullanıcıya alternatifler sunmaktır. Google link vermenin mantığı budur. Tabi bunu kaç kişi bu mantıklı yapıyor orasıda tartışılır.
  Bu şekilde sitesinden link veren ilk site, Seo aramasında ilk sırada olan siteydi.Bu siteleri takip edenler ise böyle bir kelimede ilk sırada olan site "bunu yapmış da buraya gelmiş" düşüncesiyle sitelerine bu tarz linkler eklemeye başladılar.Daha sonra ise bunun seoyla bağlantısı olduğunu düşünen ve bu konuda mantık yürüten webmasterlar ise birtakım yorumlar türeterek bunu mantıklı bir hareket olarak irdelediler.Bana göre ise o sitede verilmiş olan link sadece ticari bir referans niteliği taşıyordu.


  "Google,arama motorları için website yapmamızı,insanlara yararlı vs. siteler
  yapmanızı söyler" benzeri bir cümle okumuştum bir makalede.Bu cümleden yola çıkarak sitelerin arama motorları tarafından doğal görünmesi gerekir.Örneğin : Messenger arayüzlerini yapıp paylaşıma sunduğunuz bir site var,bu sitede messenger'ın sitesine link vermeniz gayet doğal ve faydalı bir davranış olacaktır. Arama motorlarını tanıtan bir websitem,ya da makalem olsaydı google'a link verirdim . . . .Bu tarz linklerin dışında geçipte google'a link vermenin bir faydası olduğunu düşünmüyorum.iyi çalışmalar...
 • 08-08-2010, 01:47:41
  #23
  googleye link vermenin hiçbir faydası yok.olamazda zaten mantık dışı.
 • 08-08-2010, 02:09:52
  #24
  Bu konu gerçekten bir ipucudur. Anlayabilene...

  Fakat ticari bir sırdır aynı zamanda... Bazı arkadaşlar konu hakkında çok yanlış düşünseler de konuyu tam anlamış arkadaşlar da var. Ben bu konuda çok şey söylemek istemiyorum, çünkü istismar edileceğinden ve etkisiz kalacağından korkuyorum ama şunu söyleyeyim ki, bu konu sandığınız kadar basit değil. Neden böyle konuşuyorum, çünkü bu konuyu bizzat tecrübe edenlerdenim.

  Olay Google'a link vermek değildir, olay aynı konuda, benzer ve daha iyi, daha sağlam sitelere link vermektir. Bu olayı sadece Google'a link vermek olarak algılayıp, tüm sayfalarına Google'ın ana sayfasının linkini koyanlar yanılıyor...
  . , .
 • 08-08-2010, 03:23:12
  #25
  digiklan adlı üyeden alıntı
  Seo sadece doğru link almak değil, aynı zamanda doğru link vermektir.

  Cappystarj0e adlı üyeden alıntı

  Olay Google'a link vermek değildir, olay aynı konuda, benzer ve daha iyi, daha sağlam sitelere link vermektir.
  Diğer arkadaşların görüşlerine ve emeklerine saygısızlık etmek istemem ama, bu konuda sadece şu iki cümleyi okumanız yeterlidir.

  Ezici çoğunluğu hayatında hiç bilimsel yayın okumamış bir webmaster grubuyuz maalesef. Bu arkadaşlara önerim bir bilimsel yayın almaları. Sonra bütün kitabı ya da makaleyi es geçip yayının en sonuna bakmaları. Bu siz de kesin bir çağrışım yapacaktır.

  saygılar
 • 08-08-2010, 11:29:37
  #26
  ama google kötü sitelere kızıyor aşırı lik çıkışı olan sitelerden link istemiyor kendisine zarar gelir diye ya abi bence yazmanında bir manası yok yazmamanında en iyisi boş bırakalım kalsın
  modaboyama oyunu
 • 08-08-2010, 11:44:53
  #27
  digiklan adlı üyeden alıntı
  Diğer arkadaşların görüşlerine ve emeklerine saygısızlık etmek istemem ama, bu konuda sadece şu iki cümleyi okumanız yeterlidir.

  Ezici çoğunluğu hayatında hiç bilimsel yayın okumamış bir webmaster grubuyuz maalesef. Bu arkadaşlara önerim bir bilimsel yayın almaları. Sonra bütün kitabı ya da makaleyi es geçip yayının en sonuna bakmaları. Bu siz de kesin bir çağrışım yapacaktır.

  saygılar
  Bir arama motoru kurmadığımıza göre dediğiniz pek makul gelmedi bana bu konu için.Yani tutup da ***** sitede I love you google yazıp Google'a link vermenin getireceği tek fayda yoktur bana kalırsa.

  He borsa sitesi kurarsın kullanıcıların siteyi daha rahat kullanmaları için ya da işlerini görmeleri için doviz.com a link verirsin bu işe yarar.Zaten kullanıcının işine yaradığı zaman direkt olarak site sahbine de mutlaka olumlu dönüşümü olur.
  tevriye.