Bir şey keşfettim - Sayfa 3 - R10.net
 • 22-06-2010, 11:27:05
  #19
  tebrikler kardeşim. mucitler böyle insanlardan çıkıyor. "olur mu öyle şey" demek yerine, herkes dinleyip kendi kararını kendi versin. alışılmışın dışında bir düşünce belki, ama birkaç dakikamızı ayırıp düşünmemizin bi zararı olmaz bence.

  benim de google'dan gelen sabit 1500 hit var.
  daha öncesinde 800 tekil hit varken, çok önemli bi kelimede sitemi yukarı taşıdım, hit değişmedi, sabah akşam uğraştım birçok şey değiştirdim hiçbir kıpırdanma olmadı... ben de siteden ümidi kestim, 2-3 ay kendim bile ziyaret etmedim siteyi... başka işlerle uğraştım. geri döndüğümde durum aynıydı, ama birkaç gün sonra tekil hit 2 katına çıktı, şuan ne yapsam boş, 1300-1700 arası gidip geliyor.

  adsense için de buna benzer birşeyi 1 yıl önce düşünmüştüm. çok ziyaretçi olup, reklamlara 100 kez tıklandığı günler de 4 dolar geliyordu, az ziyaretçi ile 40 tık alınca da 4 dolar geliyor. günde 5-6 kez kontrol ediyorum, belki daha da fazla. öyle çok ilgileniyorum ki, bugün tıklama başına ne kadar getirdiğini rahatça görebiliyorum, buna göre diğer sitelerimde fazla veren sitemin reklamını yapıyorum. daha çok hit geliyor, daha çok tıklama oluyor, ama günün sonunda sonuç hep 4 dolar.... (bi ara 1.5'a kadar düşmüştü, şuan yine dengede)

  birkaç kelimede zirveyi kaptığım halde hit çekemeyince, şanssız olduğum için falan deyip kestirip atmıştım olayı, ama bu durumu tek yaşayan ben değilmişim demek ki... (müsait bi zamanda düşünülmek üzere ertelendi, paylaşım için teşekkürler)
  imza buraya gelecek
 • 22-06-2010, 11:54:16
  #20
  Belki arkadaşlar demek istediğimi genel anlamda düşünmüş olabilirler. Benim düşündüğüm mesela 1 hafta içinde pat diye google size 5 kat fazla ziyaretçi göndermiyor ve gönderdiği ziyaretçi sayısını da düşürmüyor. Geniş vadede tabiki değişmeler olabilir.
 • 22-06-2010, 13:36:11
  #21
  Arkadaşım dediğin şey o kadar saçmaki nasıl böyle birşeye vardın anlamadım.Yani google site açılmadan kaderi belli
  Kedisinekligi.org
 • 22-06-2010, 13:51:35
  #22
  Sitede bir sayfaya diyelim google aynı kelimeden 100 kişi gönderiyor. Yani o kelimede ilk sıradasın gibi birşey(Fazla popüler olmayan bir kelime). Sonra bu sayfanın linkini yanlışlıkla değiştiriyorsun ve google aramalarından gelenler 404 hatası ile karşılaşıyorlar. Doğal olarak o kelimenin aramalarından google seni kaldırıyor. Ama başka kelimelerde üst sıralara çıkarıyor olacak ki google dan gelen toplam ziyaretçi sayısı değişmiyor yine 100.
  Belki "google'ın göndereceği ziyaretçi sayısı bellidir değiştirilemez" demek biraz abartı oluyor ancak böyle birşey gözlemledim paylaşmak istedim. Google ziyaretçi sayımı düşürmedi başka kelimelerden ziyaretçi gönderdi.
 • 22-06-2010, 13:59:17
  #23
  haklı olabilir arkadaş aslında gerçekten iyi bir noktaya ayak basmış. benim 3 sitemde de hitlerin ortalamaları hiçbir zaman olağan bir durumda değişmiyor.
 • 22-06-2010, 18:05:31
  #24
  o halde niye konu ekliyom ki ben. yatim kalkim hitim 200 .
  Bir çocuğun hangi yolda yürüyeceğini BABASI, O yolda nasıl yürüyeceğini ANASI belirler.
 • 22-06-2010, 22:37:20
  #25
  " Çatlasakta patlasakta değiştiremeyiz gibi bir sonuç çıkar mı buradan? "

  Malesef çıkmaz, çalıştıkça yukarı çıkarız, doğru işler yaptıkça
  Odam kireç tutmuyor, kumunu karmayınca...
 • 23-06-2010, 01:27:23
  #26
  adam haklı beyler
  aslında biraz düşününce siz de ona hak vereceksiniz... benim de dikkatimi çekmişti, ama böyle bir durum olacağını düşünmemiştim. sürekli çalıştım, halen değişen birşey yok.

  ama bu arkadaşın mesajı sayesinde aylar sonra jeton yeni düştü...

  örneklendireyim mi?
  mesela sitenizde "herşey" var!
  nasıl yani "herşey"? herşey ne arar la bi sitede? olmaması lazım ama bazen oluyor işte.

  işte sitenizdeki "herşey":
  -haberler
  -oyunlar
  -müzikler
  -filmler
  -sağlık
  -tatil

  şimdi, diyelim ki bunların hepsini içeren bi siteniz var. ve bu hafta sürekli "tatil" kategorisinde ekleme yapıyorsunuz, "izmirde kalacak otel lazım" diye bi konu açtınız, bir hafta boyunca buna benzer konular açıyorsunuz sitenizde... google bunu görünce sizi tatil konusunda üst sıraya taşıyor. ancak, bi problemimiz var... hani müzik? hani sağlık? site bildiğin tatil sitesi... tatille alakalı birkaç içerik ilk sıraya çıkıyor, müzikle ilgili sayfanız da geriye düşüyor, çünkü artık google sizin müzikle alakalı bi adam olmadığınızı düşünmeye başlıyor...

  yada ben mi öyle sanıyorum

  şu da var, nadiren bulduğum parlak bir fikirle, 1 gecede 4 kat fazla hit alacak düzeye getirdiğim sitelerim de oldu... ve geldikleri seviyede yine çakılıp kaldılar. ve o şekilde değişmeden devam ettiler. peki bu şekilde sabit devam ederken, yeni eklediğim konuların hit'e neden etkisi hiç olmuyor? yeni açtığım konuya 400 kişi girmiş bugün, niye tekil hit +400 olmuyor....

  bunu denemek için oyun siteme, mp3 köşesi ekleyip sonucunu takip etmek istiyorum, ama siteye acıdım şimdi
  imza buraya gelecek
 • 23-06-2010, 01:33:17
  #27
  İstisnalar kaideyi bozmaz hocam yanlış düşünüyorsunuz belki indexleme olayı olmamıştır.Güncellemede halen aynı durumdaysa olanak var ama zanetmiyorum.