• 10-05-2018, 08:47:40
  #1
  Bu vergi muhabbeti açanlar ha yurtdışı paranızı getirmişsiniz ha yurt dışından para kazanmışsınız. Devlet bunu aynı keseye koyar. Denetim yapmaz yapsada sana ceza yazmaz.
  http://m.haberturk.com/bakan-agbal-k...956210-ekonomi
 • 10-05-2018, 08:58:38
  #2
  Usd yada euro hesabı olan Payooner kart ile herhangi bir bankamatikten çekilecek para yurt dışı sayılır mı? sayılır...
 • 10-05-2018, 09:05:40
  #3
  Yurtdışı para cinsine bakılmaz, paranın nereden geldiğine bakılır.
 • 10-05-2018, 09:17:56
  #4
  haberin özeti nedir şimdi
 • 10-05-2018, 09:20:13
  #5
  Payooner hesabı Türkiye’deki sistemlerce takip edilemez. Dünya’nın herhangi bir yerinde olduğu gibi Türkiye’deki harcamalara sadece banka ya da firmalar aracılık eder. Amerika’da bulunan hesapları buradan kimse denetleyemez. Siz Payooner kart ile Fransa’da da harcama yapabilirsiniz, Brazilya’da ve Türkiye’de de. TEB ATM’den çektiğiniz paraya, TEB sadece aracılık eder. Öte yandan yapılan açıklamanın Adsense ile alakası yok, Yurtdışında yaşayan, iş yapan, ticari faliyetleri olanların parasını ülkeye almaya çalışıyorlar. Adsense ile ilgili vergilendirme sistemi zaten yıllardır mevcut...
 • 10-05-2018, 09:56:32
  #6
  Ben anlamiyorum bu durumu. Adam sana tesvik yapiyor. Sirf paramizin degerini biraz da olsa geri kazanalim diye. Vergide indirime gidiyor. Hala yok vergi vermeyelim ama luks yasayalim. Uretmeyelim ama ulkemiz super teknoloji alaninda birinci olsun.

  Arkadaslar siz uretmezseniz, paranizi surekli disarida tutarsaniz, surekli disari paranizi verirseniz paraniz cop olur gider. Cekin paranizi buraya bak miss gibi tesvik yapmis adam vergi almayacagim diyor temmuza kadar.

  Evet vergi oranlarindan ben de sikayetciyim. Yerel yada ulusal yoneticilerin alttan aldiklari haksiz kazanclari goruyoruz duyuyoruz ve gormediklerimiz duymadiklarimiz var. Bundan ben de sikayetciyim. Kim gelse yapar demeyin. Ama onlari da biz koyuyoruz oraya. Evet su an basbakanimi ben secmedim belki. Oy kullandigim oy pusulasinda adi bile yoktu. Ama senin benim sectigim kisiler koydu.

  Bunu sadece adsense vergisi olarak dusunmeyin. Ve adsense cok guzel bir sey kutluyorum adsense ile kazanc saglayanlari. Cunku ulkeye ufak ufak ama toplayinca buyuk paralar giriyor fakat hala yetersiz bir seyler yapabilmemiz icin. Gerek tarimda gerek yuksek teknolojide uretime baslamamiz lazim.

  Vergim alinmasin, paramda kesinti olmasin, devlet parama goz dikmesin dusuncelerinden arinin lutfen.
 • 10-05-2018, 10:35:11
  #7
  Türkiyede googleden para kazanıp ülke ekonomisine katkı sağlayanlara özel bir teşfik bile verilmesi lazım, hem devlete yük değiliz hemde elin yabancısının parasını ülkemize sokup iç ekonomide harcıyoruz.

  türkiyede kazanıp elin yabancısında harcamıyoruz paramızı, bilmem ne bankalarında saklamıyoruz paramızı,

  her ay ülkemize gelen adsense parası öyle böyle anımsanacak bi para değil beyler, bununla kira ödeyen araba taksidi ödeyen kredi ödeyen ev taksidi ödeyen bu parayla eticarete başlayan iş yeri aşan vergi mükellefi olan yüzlerce kişi var google parasıyla iş yapan,

  en tepedeki kodamanlar devletin her türlü affından cartından curtundan zaten dibine kadar yararlanıyor, iflas ver geç oh ne ala, sonra sen tut ayda bin tl kazanan bilgisayar başında gözleri kan çanağı olmuş vatandaşın yakasından yapış kazanıyosan vereceksin kardeşim de garibansın ya vekil tanıdıgın yok bakan hemşerin yok ya, insan buna kızıyor.

  zaten orta seviyenin üstünde kazanç sağlayanlar bir şekilde mükellef oluyor kendi isteğiyle, sıkıntı yaşamamak için.

  Paypala rakip olarak birçok ödeme alma sitesi kuruldu kaçımız hangisini benimsedik kaçımız kullanıyoruz elde var sıfır, hiçbiri bir paypal olamaz, çünki internet dünyasındaki derinlikler ticaret alanları ve sınırlarını hesaplanmadan bilinçsizce kurulan sistemler bunlar.

  bir türk ödeme sistemi dünya genelinde kabül görecekte herkes sistemine ortak edecekte fln fismanda ancaa o zaman kullanılır.

  Ben adaletsizliğe kızıyorum, haksızlığa kızıyorum.
  .
  .
  .
 • 10-05-2018, 10:40:15
  #8
  Vergi diye diye getirdiniz sonunda.
 • 10-05-2018, 10:52:57
  #9
  Kimlik doğrulama veya yönetimden onay bekliyor.
  Yekta adlı üyeden alıntı: mesajı görüntüle
  Bu vergi muhabbeti açanlar ha yurtdışı paranızı getirmişsiniz ha yurt dışından para kazanmışsınız. Devlet bunu aynı keseye koyar. Denetim yapmaz yapsada sana ceza yazmaz.
  http://m.haberturk.com/bakan-agbal-k...956210-ekonomi
  Siz adsense’den kazanılan para için vergiye gerek olmadığını, yurtdışında bulunan parayı ülkeye sokmakla aynı olduğunu mu düşünüyorsunuz?