Herkesi AdSense Reklam Dengesi Özelliğini Kullanmaya Davet Ediyorum - Sayfa 2 - R10.net
 • 23-02-2017, 11:50:20
  #10
  Google piksel piksel istatistik toplayan bir şirket. Emin olun arama sonuçlarında yapabilecekleri tüm deneyleri yıllardır yapıyorlar. Şu an 4 reklam alt alta gösteriyor arama sonuçlarında (biraz önce farkettim reklam ibaresinin arka fonunu transparan yapmış, sırf bu yüzden günlük geliri bir kaç milyon dolar artmış olabilir.) Rekabetin yüksek olduğu arama kelimelerinde bu sayıyı 3'e düşürdüğü zaman elde ettiği istatistiklerden (rekabetin düşük olduğu kelimelerde 4'ten az çıkıyor ve bazen hiç reklam çıkmıyor) reklam verenlerin giderlerinde, arama yapan ziyaretçinin deneyiminde ve kendi gelirinde yaşanan değişiklikler muhtemelen hoşuna gitmemiş olabilir.


  isober adlı üyeden alıntı
  olumlu etkisi olan arkadaslar adina sevindim bende olumsuz etkileri oldu bunun nedenide cok sayfa gezinimli bir siteyr sahip olmam.

  yalniz kafami karistiran bir durum yok degil.

  arkadaslar google bizim gibi reklsm verenlere gosterim dusurterek sitenizdeki gezinimi artirin diyor, dusuk tbmli reklamlari gostermeyin diyor hos bende daha cok tbm dustu ya neye


  sorum su google arama sayfasindaki reklamlari azaltmayi neden dusunmuyor google? madem olucu adworsculara aklonizi basiniza alin diyor peki kendi neden 3 ust 3 alt toplam 6 reklam birimi kullaniyor? dusunuyorumda bizdeki maliyetleri adworsculer icin arttirip onlari arama agina cekip bize verdigi komisyonu dusurmek istemesin?

  hani tl gecince hicbirsey degismeyecek demistide kazanclar bir anda yariya inmisti.
  Google Ads Optimizasyonu - Mobil Oyun Danışmanlığı - Skype: the_white_white
 • 23-02-2017, 12:06:12
  #11
  Peki bu uzun vadede nasıl bir etkiler reklamcıları? Hiç adwordse reklam vermedim, facebook'a da deneme amaçlı reklam verdim, facebook hedefleme açısından mükemmel bir platform. Ya reklamverenler adwordsü sadece arama sayfası için kullanır da diğer reklamlar için facebook gibi platformları kullanırlarsa? Hiç reklam vermediğim için sitelerdeki görsel reklamların vazgeçilir olup olmadığını bilmiyorum, burada tecrübeli aradaşlar fikirlerini belirtirlerse konu daha faydalı hale gelecetir.
 • 23-02-2017, 12:07:17
  #12
  ben diğer makaleyi okuduğumda %49 yapmıştım
  tbm 0.00 Tl olmuş
  bundan kötüsüde olmaz heralde adsenseye para vermem

  ama 1-2 hafta ellemeyeceğim. bu şekilde izlicem umarım karşılığı olur
  Her şeyin hayırlısı. Eskişehir-Ankara
 • 23-02-2017, 14:49:47
  #13
  Sayın değerli arkadaşlarım, konumda belirttiğim gibi "KATEGORİNİZE" göre bu denge olayını deneye deneye en uygununu bulmanız gerekiyor. Her kategoride olucak diye birşey yok, diyiceksiniz ki ne alaka?

  Örneğin. Oyun kategorisine reklam verenler yoğun olduğu için, bu kategoride örneğin ayarları %50 %70 arası ayarladıgınızda gelirleriniz oldukça artacaktır.

  Misal. X Kategorisinde reklam veren kişi az olduğu zaman sizler denge ayarını %50 yaptınız diyelim, siteniz de reklamlar görünmeye bilir, bu kategoriye verilen reklamların az olduğundan alakalıdır, ek olarak kategorim de reklam görünmüyorsa nasıl yol izlemeyelim diyen arkadaşlarımız konumu incelesinler post 3'ncü sayfada, boş reklam çıktığı zamanlarda, onun yerine kendi özel bannerlarınızı nasıl yayınlarsınız onu anlattım. Yani demem o ki, kategoriniz de reklam az ve arada reklam çıkmıyor, bu sayede reklam cıkmadıgın da sizin kendi ayarlıcagınız banner yayına giricek.

  Not: Bazı arkadaşlar sitesinde dakka başı f5 yapıyor, reklam cıkmıyor diyor. Bu reklam çıkmamasıyla alakalı bir sorun değil, aynı ip den durman F5 yapıp deneme yapmaya çalıştıgınız da google bir süre ipnizi yararsız kullanıcı olarak görüyor ve sadece size rekam göstermiyor, diğer kullanıcılarınız reklamları görüyor.
  T.C.
 • 23-02-2017, 23:00:11
  #16
  Ben denedim. Gelirimde %80 oranında düşüş yaşadım. Zarar ettim yani. Sitem haber sitesi. Demekki haber siteleri uzak dursun
 • 24-02-2017, 00:09:04
  #17
  Ben denedim ancak aşırı şekilde değil yuzde 95 de bıraktım yavaş yavaş aşağıya doğur ıneceğim aşırı inince aşırı kayıp oluyor bende 2 gündür yuzde 15 artış oldu. acaba bundan kaynaklı yoksa farklı bır olaymı tam karar veremedim.
 • 24-02-2017, 00:32:39
  #18
  Arkadaşlar sanırım sorun facebook ve reklam verenlerin bu platforma kaymasından kaynaklanıyor.


  İlk olarak facebook 3-4-5 kuruşa kadar maliyetleri indiriyor.
  İkinci olarak facede reklam verirseniz görürsünüz faceden gelenlerin %90 ve fazlası mobil ziyaretçi yani masa ustu platformda facebook adwors gibi iş yapamıyor buda reklam vereni mobilde facebooka çekiyor.

  Benim sitemde masa ustu hitim mobilden az olmasına rağmen, mobilin 3 katı kazanıyor işin tuhaf bir diğer yanı da gösterimi önerilen orana getirince yani %70 oranına mobilde kazancım %100 artarken masa üstünde nerdeyse %40 düşüyor fakat aradaki farktan sebep kaybım artıyor.

  Size tavsiyem kazançlarınıza bakın eğer masa ustu ile mobil kafa kafaya ise önce önerilen orana getirin sonra duruma göre artırıp azaltmayı deneyerek daha fazla kazanabilirsiniz.

  Şayet masa ustu kazancınız mobilin 2 katından fazla ise bu uygulama size kazanç değil kayıp getiricektir.

  --R10.NET; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:32:39 -->-> Daha önceki mesaj 00:30:59 --

  byvector adlı üyeden alıntı
  Ben denedim. Gelirimde %80 oranında düşüş yaşadım. Zarar ettim yani. Sitem haber sitesi. Demekki haber siteleri uzak dursun
  Kazancınızın büyük kısmı masa üstünden mi geliyordu?