• 22-04-2008, 02:20:49
  #1
  arkadaşlar bir yazı yazdım kendim makale.bunu değişik dillere çevirip siteme koysam sakıncası olur mu?normalde site türkçe eğitim sitesi .değişik dillere programla çevirdim.ban yakın mı sizce

  banlarsa banlasın aslında.çünkü günde 100 yazı yazıyorum tamamen bana (öğrencilerime yazdırıyorum ) ait ama 25 bin gösterime 2 dolar veriyo.
 • 22-04-2008, 02:56:07
  #2
  öğrencilerinizin emeği olan yazıları kar amacı ile kullanmanız ne kadar etik olur tartışılır. Özellikle öğrencilerinizin bundan haberi yoksa.
 • 22-04-2008, 03:00:01
  #3
  banlanmassın sanırım neden banlasın işini iyi yapıyorsan ama baya az alıyormussun bana göre
 • 22-04-2008, 09:12:35
  #4
  elvirs adlı üyeden alıntı: mesajı görüntüle
  öğrencilerinizin emeği olan yazıları kar amacı ile kullanmanız ne kadar etik olur tartışılır. Özellikle öğrencilerinizin bundan haberi yoksa.
  Yani herşey aslında niyette bitiyor, bu hoca para kazanmak için değil de; insanlığa o bilgilerle faydalı olma niyetiyle yayınlıyorsa çok da iyi ediyor olurdu. Ama niyeti farklıymış!

  Kolay gelsin hocam.
 • 22-04-2008, 10:19:02
  #5
  eğer öğrencilerinden izin alıp yapacaksan ve onları arada görürsen sorun yok emeğin karşılığını vermiş olursun

  --ama öğrencilerinin üzerinden kitap cıkaran üni hocaları biliyorum bizim bölümde anca küfür edebiliyorum sende öğrencilerin üzerinden gecineceksen tepkim pek hoş olmaz

  umarım kimsenin emeğini haksızca kullanmazsın

  saygılar..
 • 22-04-2008, 16:37:51
  #6
  arkadaşlar lise edebiyat öğretmeniyim.meslek lisesi olduğu için genellikle ders çalışmayan haylaz öğrencilerim var.çoğu liseye gelmiş heceleyerek okuyor.ama aynı zamanda bilgisayar konusunda çok iyiler.bende bunlara ödev veriyorum kendisi araştırıp yaparsa daha faydalı oluyor.eskiden googleden arayıp çıktı alıp gelirlerdi.bende kendi yapan varsa onun ödevini siteme koyardım.onlara da söyledim.hatta dedimki şiir deneme vs olan getirsin onları siteye koyalım dedim.bu onları motive etti.bir nevi ödül gibi oldu.artık onlar sitede yazısı yayınlanacağı için daha bir istekle daha orjinal yazılaryazmaya başladılar.haberleri var ve bu işi yaptığımda adsense yoktu hobiydi benim için.ben normalde ödevi veriyorum. beğendiklerime diyorumki pc de yazarsan ya da bir arkadaşına yazdırırsan sitede yayınlarız.onlarda getiriyorlar.zorlama yok.

  soruya gelince.

  mesela arkadaşlar , atıyorum bedava blog veren siteleri alt alta yazdık açıklama da yaptık yanlarına.iki sayfalık yazı oldu. bunu değişik dillere arapça çince ispanyolca almanca portekizceye çevirip (programla) koysak yasal olur mu?google gıcık kapabilir mi?

  türkçe içerikli alakasız bir site olduğu için çekiniyorum. bu sitede blog veren site tanıtımlarının ne işi var hem de değişik dillerde demez mi?
 • 22-04-2008, 17:20:41
  #7
  bende 17dilde çeviri var
  bende açıcam yabancı bi site
  çeviricem hemen cok guzel bi program
  babylon 7 diye bi program
  tercih ederim