• 09-05-2014, 12:44:10
  #1
  Bir arkadaşımın dolmuşu için online izlenebilir bir kamera sistemi kurmak istiyoruz.

  Yalnız dolmuş sürekli hareket halinde olacağı için ;

  1- Modem olarak ya da internet bağlantısı olarak ne gibi bir çözüm önerirsiniz ?
  2- Bu kamera sistemi online izleneceği için arkadaşım ayrıca online bir sunucuya kayıt yapmasını talep etmektedir, yani dolmuşda HDD olmayacak direk online sunucuya görüntü kaydedilecek, bunun için ne gibi bir çözüm ve teklif verebilirsiniz?

  Daha önce böyle bir sistem yapmış ya da böyle bir sunucu hizmeti sunmuş var ise aranızda fikir ve tekliflerinize açığım.
 • 15-05-2014, 13:35:34
  #2
  Merhaba

  Böyle bir şeyi bende ilk defa duyuyorum fakat öyle birşeyin olması için öncelikle dolmuş içinde hızlı bir internet bağlantısı olmalı ki bunun olabileceğini sanmıyorum mobil internet kullanılsa hem her yerde çekmeyebilir hemde hızı çok düşük olabilir tabi buda yayın akışı için problemdir.

  Uydu net gibi çözümlerde olabilir tabi araştırmak lazım ama hatırladığım kadarıyla web.tv gibi bir sistem vardı telefona mobil yazılım olarak kurulup ordan canlı yayın yapılabiliyordu ücretsiz, bence kamerası biraz kaliteli olan internetli bir telefon ayarlasın kendisine aracının bir yerine monte etsin şarj fişi takılı olarak yayın yapsın yani en azından buda bir çözümdür diye düşünüyorum

  saygılar.