• 10-05-2024, 12:40:30
  #1
  Logistics Specialist  Xiaomi, ilk elektrikli otomobilini Çin’de hızla satmaya devam ediyor. 75 binden fazla sipariş alarak büyük yankı uyandıran Xiaomi SU7, şu anda Çin’in en çok konuşulan modellerinden biri. Ancak sosyal medyada paylaşılan bir olay, SU7’nin kısa sürede yolda kalmasıyla büyük yankı uyandırdı.


  Xiaomi SU7 fabrikadan çıkar çıkmaz bozuldu


  Çinli bir kullanıcı, Xiaomi SUV modelinin sadece 39 kilometre gittikten sonra bozulduğunu ve yolda kaldığını ifade etti. Araç sahibi, SU7 standart versiyonunu geçen hafta şirketin resmi showroom’undan teslim aldığını ifade etti.

  Çin’de kısa sürede gündem olan paylaşım, dünya basınını da yansıdı. Videoda, aracın merkezden ayrıldıktan sonra aniden sürülemez hale geldiği dile getirildi. İddialara göre sadece 39 kilometre yol aldıktan sonra istop etti.  Xiaomi’ye şikayet talebinde bulunan araç sahibi, şirketten olumlu dönüş aldığını söyledi. Ancak modelin tamirden geçmesi yerine yeni bir araçla değiştirilmesini istedi. Xiaomi ise kullanıcıya yedek bir SUV vereceklerini söyleyerek bu isteği yerine getirdi.


  Yedek aracın ne zaman temin edileceği henüz belli değil. Ancak Xiaomi’nin ilk elektrikli araç üretimindeki sorunları kabul etmesi gözlerden kaçmadı. Bu da yeni otomobil üreticilerinin seri üretime geçerken yaşayabileceği sorunlara dikkat çekiyor.

  Kaynak
 • 10-05-2024, 12:48:37
  #2
  Olabilir firma arkasında durmuş sonuçta.
  Sorun neyse düzeltir sonraki çıkan araçlarda o sorun olmaz.

  Araç çok şık , trye bir kaç seneye gelirse , geldiğinde fiyatı uygun olursa almak isterdim.
 • 10-05-2024, 13:07:55
  #3
  Şirket araba konusunda çok tecrübesiz, benim görüşüm ilk çıkardığı model kesinlikle alınmaz. Bir sonraki modelleri beklemek lazım, daha düzgün sorunsuz yapmayı ancak o şekilde kavrarlar.