Microsoft Kültürel Miras Programı İçin AI Başlattı - R10.net
 • 14-07-2019, 17:18:45
  #1

  Microsoft "AI'yı, konuştuğumuz dilleri, yaşadığımız yerleri ve değer verdiğimiz eserleri korumamıza yardımcı olmak için dünyadaki kar amacı gütmeyen kuruluşlar, üniversiteler ve hükümetlerle birlikte çalışmak için kullanacağını söyledi.

  Dünya için Yapay Zeka (AI), erişilebilirlik ve insancıl eylem için kullanılan milyonlarca programın ardından, teknoloji devi Microsoft şimdi maddi ve somut olmayan kültürel mirasa odaklanan bir AI projesine 10 milyon dolar (yaklaşık 68.66 sterlin Rs) kanal verecek.

  Microsoft'un 125 milyon dolarlık dördüncü sütunu (kabaca 858.27 cros) AI İyi programlar için AI - Kültürel Miras için AI olarak adlandırılan - Perşembe günü şirketin Başkanı Brad Smith tarafından açıklandı.

  Smith, "Bu projeler, AI'ları, toplulukların kültüre erişimini genişletmelerine ve paylaşılan deneyimler yoluyla yeni bakış açıları ve bağlantıları keşfetmelerine yardımcı olacak yenilikçi kullanımlara koyabileceğimize güven verdik" dedi.

  Teknoloji şirketi, teknolojiyi ilerletmek için kendi işleri olsa da, "teknoloji dünyanın zamansız değerlerine saygı duymalı ve hatta yardım etmeli" dedi.