• 08-05-2024, 07:51:59
  #1
  Merhaba, sabah bir konu gördüm, bir hocamız kartını e-ticaret web sitelerinde kendisi sağlamadığı halde harcamalar olduğunu dair konu açtı. Şimdi birazdan duyacaklarınız pek hoşunuza gitmeyebilir, en güvendiğiniz firmalarda bile 3D Yok.

  Olası bir durumda kartınızda harcama yapmadan harcanma bildirimleri geliyorsa korkmayın kuruşu kuruşuna iade alıcaksanız. ilk yapmanız gereken faaliyet mobil bankacılık uygulamalarında internet ödemelerini kapatın. Bu sayede kartınız artık internet ortamında ne yapılırsa yapılsın ne bir by-pass nede bir 3D istemeyen bir web sitesinde harcanabilir. Ardından sakin olun en önemlisi bu. Gülmeyi unutmayın Ardından bankanızı arayıp kayıp-çalıntı kart kısmından müşteri temsilcisine bağlanıp ardından form doldurun. 1-7 iş günü içerisinde kartınızda isterse 100.0000₺ harcansın, kuruşu kuruşuna iade alıcaksınız.

  Peki bunu nasıl yapıyorlar?
  Evet geldik en önemli konuya. Son 1 yıl içinde sigorta veya ekspertiz herhangi bir kuruma kart bilgilerinizi girdiğinizde aslında bildiğiniz hackerların eline veriyorsunuz kartınızı. Sigorta firmalarına genelde “aracıma sigorta/eksper yaptırmak istiyorum, bilgileri PDF olarak iletiyorum” şeklinde PDF Ratı kurarlar. Sigorta/eksper markası hiçbir durumdan haberi olmaz. PDF’yi o kadar profesyonelce yapıyorlar ki defender bile rat olduğunu bilemiyor. Ardından girdiğiniz kart bilgileri, TC, Özel bilgiler kısaca komple sizlere ulaşıyorlar.

  3D olmayan Web Siteleri
  Apple(son model iPhone 15 pro alsanız bile 3D istemiyor, yeterki limitiniz yeterli olsun.)
  Trendyol(Trendyol 3D istiyor demeyin. 5₺ lik bir ürünle başlıyorlar ardından yükselterek 1.000₺ değerinde bile satın alım yapıyolar)
  Dolap(2.000₺ altına ne alırsanız anlık çekiyor paranızı)
  Defacto(yani sözün bittiği yer 20.000₺ lik giyimde bile 3D atmayan bir firma)
  Puma
  Nike
  Steam
  .
  .
  .

  Nasıl Korunursunuz?
  Kartınızı internet harcamalarına kapatın. Sigorta ve eksper markalarına kartınızı verdiğinizde ayda 1 kere kart değişikliği yapın. Ratlar maks son 1 yılı görebiliyor.

  herhangi bir durumda bana ulaşıp destek alabilirsiniz.

  iyi forumlar
 • 08-05-2024, 07:54:33
  #2
  Elinize sağlık hocam bilgilendirici bir içerik olmuş.
 • 08-05-2024, 07:55:09
  #3
  Facebook da istemiyor 3D 4500₺ izinsiz çekilmişti 1 ay içinde iade alabildim
 • 08-05-2024, 07:55:55
  #4
  Teşekkürler değerli bilgiler. Bişey olmaz dememek lazım. Genelde sanal kart kullaniyorum ki bunuda onerebilirsiniz ana kartim internete kapalı genelde.
 • 08-05-2024, 07:56:47
  #5
  Şunuda Ekliyelim Kart Bilgilerinizi Bir 3d sistemine girdiginizde dahi kaydeder Ve Harcama Yapıldıgında Bildirimler Gizlenir Bazen Google'dan bircok kez yaşadım 1.500-2.000₺ civarı cekimler oldu ve 3d istemiyor google bile dahildir.
  Konu Sahibinede Teşekkürler İnsanlar Bilgilenmeli +1 Konudur.
 • 08-05-2024, 07:57:48
  #6
  bymkc adlı üyeden alıntı: mesajı görüntüle
  Elinize sağlık hocam bilgilendirici bir içerik olmuş.
  Rica ederim ne demek hocam.
  yigityavuzy adlı üyeden alıntı: mesajı görüntüle
  Facebook da istemiyor 3D 4500₺ izinsiz çekilmişti 1 ay içinde iade alabildim
  Facebook Türkiye de pek destek sunmuyor eskisi kadar değerli hocam.
  mavikorku adlı üyeden alıntı: mesajı görüntüle
  Teşekkürler değerli bilgiler. Bişey olmaz dememek lazım. Genelde sanal kart kullaniyorum ki bunuda onerebilirsiniz ana kartim internete kapalı genelde.
  Rica ederim hocam, internete kapalı şekilde kalsın, lazım oldukça açıp, kullandıktan sonra kapatmayı unutmayın.
 • 08-05-2024, 08:30:15
  #7
  En temizi sanal kredi kartı denebilir mi hocam ?
  Harcama yapacağımız zaman bir limit belirleriz, harcama yaparız ve bitti. Limit zaten her halükarda 0 olarak kalacak.
  Yoksa sanal kredi kartları da mı sıkıntılı ?

  Bu arada elinize emeğinize sağlık. Çok güzel ve faydalı bir içerik olmuş.
 • 08-05-2024, 08:38:45
  #8
  Sanal kart oluşturup ihtiyacınız olduğunda limit tanımlayarak kullanın.
  Yüksek limitli bir kartınız varsa müşteri limitinizi düşürmeden kart limitinizi düşürüp kullanın. İhtiyaç halinde tekrardan limiti yükseltebilirsiniz.
  Bildirimlerinizi açın ki kartınızdan habersiz alışveriş yapıldığında anında haberdar olun.
 • 08-05-2024, 09:56:14
  #9
  Aslında güzel bir konu ancak meslek gereği biraz irdelenebilecek bir paylaşım olduğunu fark ettim.
  Hassasiyetiniz için teşekkürler.
  Fakat biraz daha fazla hassas olmak gerektiği düşüncesindeyim.
  Neden derseniz, insanlarda farkındalık oluşturalım, mağdur olmasınlar derken, hırsıza da istemeden yol göstermişsiniz.
  Yani, Hangi siteler vasıtasıyla kolayca kart patlatılır bu işe ilgisi olan ya da yeni başlayanlar, bu bilgiler ışığında daha kolay kart patlatabilecekler, hatta aklında olmayanın bile aklına girecek bir paylaşım.
  Hangi sitelerin güvensiz olduğunu paylaştığınız bu içerik, mağduriyeti engellemeyecektir. Aksine bu işe meyilli olanların önünü açacaktır.

  Şöyle bir anımı anlatayım.
  Lise zamanında uyuşturucu ile mücadele hakkında farkındalık oluşturma amaçlı narkotikten bir komiser ve arkadaşları afilli bir seminer yaptılar. Tarama köpekleri vs... Daha teknoloji o zaman şimdiki gibi gelişmiş değil. Sene 97-98...
  Komiser bey şovuna biraz böyle espri katma amaçlı da biraz rahmetlik Cüneyt ARKIN ın canlandırdığı Komiser Kemal..vari tavırlar da eklemişti.
  Asıl bomba geliyor, sabırlı olun.
  Seminerin başlarında ve bayağı bir uzun süre,

  Sevgili Gençler! Değerli Kardeşlerim!...
  Uyuşturucu denen illet!
  Filan filan bitkilerden elde edilir. Bu bitkiler, şu bölgelerde, şu iklim şartlarında, şu özelliklerde ve şu kadar sürede yetişir. Şu kadar çeşidi vardır. Bu kadar zamanda yetişir ve şu kadar bitkinin köklerinin sıkılarak elde edilen sıvının şu kadar oranda şöyle karışımlar yapıldığında şu uyuşturucu, yapraklarının şöyle kullanıldığında böyle uyuşturucu maddesi üretimi yapılmaktadır. Şu kadar şu madde ile karıştırılarak bazı kimyasal işlemlerden geçirilerek işte bizim beyaz zehir dediğimiz kokain, eroin uyuşturucu maddeleri elde edilir. Bu maddeler bağımlılık yapan keyif verici maddelerdir. Genelde şu kadar gram ve şu ölçülerde şu şekilde enjektör vasıtasıyla alınabilmektedir. Şu türleri çiğneme, bu türleri de kağıt ya da boru şeklinde ince bir kanal oluşturarak burundan çekilerek kullanılmaktadır. Bu maddenin kullanımına başlayanlar ilk başlarda baş dönmesi, mide bulantısı gibi yan etkiler ile karşılaşsa da kullandıkça bu yan etkiler azalmakta yerini tamamen sarhoşluk, geçici şuur kaybı gibi etkilerle keyif verici bir hal alarak kurtulması çok zor bağımlılık oluşturmaktadır....... Bu bağımlılık nedeniyle de dünyada şu kadar milyar dolarlık bir piyasa oluşmakta ve uyuşturucu imalatı, dağıtımı ve satışı en büyük sektörlerin başından gelmektedir. Gramı şu kadar fiyat olup kiloluk paketlerde şöyle yollardan kaçırıldığını, böyle saklandığını, hatta bizzat şöyle yollardan çok zekice planlanmış böyle tekniklerle kaçırıldığını gördüm..... Daha sı da var Kemal Komierin anılarında. 1 saatten fazla sürmüştü.

  Seminer soru cevap kısmında Kemal Komiser e (Mahlastır, ben taktım Kemal Komiser adını) şu soruyu sordum.
  Komiser bey siz bize seminer içinde uyuşturucunun kötülüklerini de anlattınız ancak dikkat ettiğim şey, imalatı ve kullanımı hakkında bayağı detaylı olarak yer verdiniz.
  Buradaki benim tanıdığım hiç kimsenin ve benim de aklımızda uyuşturucu ile ilgili bir piyasa ve detayları ile ilgili fikrimiz yoktu. Sayenizde oldu. Muhakkak bu konuyu verdiğiniz bilgiler ışığında değerlendirecekler olacaktır... deyince salon koptu.

  Sizin paylaşımınızdan da bunu çıkardım.
  Verdiğiniz bilgiler ışığında bu siteleri değerlendirenler çıkacaktır.

  Saygılarımla