• 26-03-2024, 13:19:20
  #1
  Bugun tamamen arkadasliğimiz bitti yakın arkadaşim dediğim insanlarla. Gerçekten ne diyeceğimi bilmiyorum.22 yaşında biri olarak kendi hakkımı savunamamaktan yoruldum. İnsanların hiçbir şey yapmama rağmen yine de beni suçlamasından yoruldum. Tek sığınağım annem.Ne koşulda olursa olsun beni bir tek annem dinliyor.

  Dün telefon mevzusu yuzunden oyle dedim diye bugun diger arkadasim niye oyle davrandin kiza dedi ben de siz tarafindan enayi yerine koyuldugumu hissediyorum dedim. Surekli para istiyorsun aldigin parayi da odemiyorsun dedim. Benden deterjan için para istemisti.Verdim odemedi bugun soyledim unutmusum dedi. Sonra dun telefonumu surekli kullanan kiza derste yetistirmis. Geldi esra biz seni niye enayi yerine kullanalim bende sana derste imza atiyorum, benim esansimi kullaniyorsun o zaman sende beni enayi yerine kullaniyorsun dedi.
  ben onlarla her sryimi paylasirken onlar benle hicbir seyini paylasmiyor. Bir de ustune ustluk biz yakin arkadasiz boyle dusunuyorsan yakin arkadas degilizdir zaten diyorlar orada susup kaldim bir sey diyemedim.

  Ben hep arkadas mevzularında sıkinti yasiyorum benim bahtimda bu galiba. Ailemde bundan muzdarip beyinnlerinin etini yiyorum. Sanirım olsem de herkes benden kurtulsa cok daha oyi
  olur .
 • 26-03-2024, 13:21:11
  #2
  Ya soğuk davranın, yada ortam değişin.
  hepsi bu.
 • 26-03-2024, 13:28:47
  #3
  Alayının.. Salla Gitsin
 • 26-03-2024, 13:29:41
  #4
  Yabancı Dil Hizmetleri
  Bulunduğunuz ortamdan uzaklaşın.
 • 26-03-2024, 13:31:34
  #5
  Suçlu musun değil misin onu çözemedik ki cevap verelim, makalelerin de böyle ise ohoo.
  Okuduğunu anlayan varsa birileri lütfen tercüme etsin.
 • 26-03-2024, 13:35:31
  #6
  YTDBilisim adlı üyeden alıntı: mesajı görüntüle
  Suçlu musun değil misin onu çözemedik ki cevap verelim, makalelerin de böyle ise ohoo.
  Okuduğunu anlayan varsa birileri lütfen tercüme etsin.
  hızlı yazdığım için böyle
  oldu yahu
 • 26-03-2024, 13:39:47
  #7
  Bu kadar büyütmeye gerek yok her düşüncenizi insanlara anlatmayın saygı görmediğiniz için kullanılıyor olabilirsiniz kendi köşenize çekilip ölsem kurtulurlar demek yerine kendinize güzel bir bahçe yaratın kimseden büyük bir beklentiniz olmamalı ben böyleyim diye onlarda bana karşı öyle olmalı diye bir kural yok. İleri Derece yakın arkadaşınız bence olmamalı kimse kusursuz değildir ayrıca kendinizi düzgün ifade etmeniz de çok çok önemli insanlar sizi yanlış anlayabilir böylelikle kalbiniz kırılabilir zihninde bir kitaplık yarat insanları kalıcı olmayacak şekilde bu Kitaplıktaki raflara yerleştir ve yaptığı davranışlara göre Kitaplıktaki yerini değiştirebilirsiniz çevrenizdeki her insanın sizin için bir statüsü olması gerekiyor. Siz çok degerlisiniz insanların sizin onlara vereceğiniz değere ihtiyacı var insanların birbirleriyle arzularını tatmin etmeye ihtiyacı var bunu iyi kullanın böylelikle diğerleri tarafından neredeyse kullanılmazsınız kendi karakteriniz ve çevrenizdeki insanların gözündeki karakteriniz çok farklıdır bunu her zamanki ortamınızda değil de yeni bir ortamda yapmanız bence daha güzel olacak
 • 26-03-2024, 14:09:46
  #8
  Boyle bir durumda siz olsaydiniz ne yaparsiniz
 • 26-03-2024, 14:20:30
  #9
  bak güzel kardeşim insanların senin karşında üstünlük kurmasına izin verme,
  duruşun dik olsun.
  Mesela beni enayi yerine koyuyorsunuz dediğin arkadaşın gidip başkasına(kıza dediğin kişiye) anlattığında, oda(kız) gelip sana neden böyle söyledin falan diye konuştuğunda hemen gardını alacaksın "bu mevzu seninle ilgili değil başkasından duyduklarınla karşıma gelme, başkalarının lafına bakarak bana hesap soruyorsan sen benim yakın arkadaşım olamazsın" gibi sert yapacaksın.
  Asla sesini yükseltmemeye çalış daima ses tonun sabit kalarak laflarını vur. üzerine çok gelirlerse senden uzaklaşmalarını, tavırlarının seni rahatsız ettiğini, dediklerinden birşey anlamadığını, biraz sakinleştikten sonra tekrar konuşalım gibi üstünlüğü ele alabileceğin şeyler söyle, ne zamanki bağırırsan, hakaret edersen vs. o zaman işlerini mahfedersin. Arkaşlıklar iyidir, seni en iyi anlayabilecek kişiler ile yakınlık kur diğerleri ile mesafen olsun. Umarım mutlu olursun.