Pragram Küçük - Amaç Büyük - R10.net
 • 16-04-2014, 19:56:11
  #1
  Bu program, ticaretle uğraşan arkadaşlarımızı düşünerek yapılmıştır. İşlevi;

  1- TCMB.GOV.TR'den dolar ve euronun anlık kurunu çeker.
  2- Dolar, euro ve TL cinsinden yaptığınız alışverişlerin, sizin vereceğiniz yüzdelere göre indirimini ve koyacağınız zam oranını hesaplar, TL'ye çevirir, karınızı dolar, euro veya TL olarak anında gösterir. Örneğin;  Yukarıdaki resimde, liste fiyatı 100 $ olan bir ürün, tedarikçiden %15 indirimle alınmış, indirimli fiyat üzerine %30 fark koyulmuştur. Alış, indirimli fiyat, satış fiyatları dolar cinsinden ve TL cinsinden hesaplanmış o andaki kur duruma göre dolar ve TL kazancımız gösterilmiştir. İstenirse alt sol köşedeki kutucuk işaretlenerek ürünün direk alış fiyatına (indirimsiz) yüzdenizi girerek hesaplatabilirsiniz. Yada dolar - TL , euro - TL gibi hesaplamalarınızı yapabilirsiniz.

  3- Alıştaki indirim yüzdesini ve satıştaki fark yüzdesini kendiniz girersiniz. (Bir kez girdiğinizde, bunlar hafızaya alınır ve programı her açtığınızda son girdiğiniz yüzdelere göre işlemleriniz yapılır.

  4- İnternet bağlantısı gereklidir. (Kurları çekmek için). İnteret bağlantınız yoksa çalışmaz. (İlerde kurları kendiniz girebileceğiniz şekilde ayarlıyacağım)

  5- Programın Bilgi bölümünde kullanılışını görebilirsiniz. (Az bir kurcalayınca zaten zor olmadığını anlarsınız.

  6- Hatalar olabilir, bi kaç saat içinde hazırlayıp koydum buraya. Hata, eksik, öneri ve isteklerinizi buradan bana yazarsanız vakit buldukça düzeltme ve eklemeleri yapmaya çalışırım.

  Programı, Eticaret işi ile uğraşan bir arkadaşın ricası üzerine yaptım. Yapmışken, hayırlı bir işe vesile olmasını stedim...

  Program ücretsiz olarak indirilebilir, dağıtılabilir, üzerinde değişiklikler yapılabilir.

  İstediğim tek şey, programı kullananların, ihtiyaç sahiplerine kuruşu kuruşuna iletilme sözüyle "karagozakin@hotmail.com" adli PayPal hesabına, gönlünden koptuğu kadar bağış yapmalarıdır. Yapılan bağışlar, programın tanıtım sayfasında, izin verirlerse, yapan kişinin kullanıcı adıyla birlikte yayınlanacak, toplanan para, PayPal sayfasında resimlenip forumda paylaşılacak, paranın gittiği yer (mümkün olursa makbuzu vb. ile) forumda sergilenecektir. Umarım, benim başlangıç yapmaya vesile olduğum bu bağış olayının arkası, duyarlı webmaster ve programcı arkadaşlar tarafından devam ettirilir. Kazançlarının hepsini değilde, bir kısmını bile bağışlarlarsa, ne mutlu bana. Selametle kalın...

  Konunun yukarıda tutulmasına ve paylaşılarak yardım gelirinin çoğalmasına yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim...

  Akın KARAGÖZ - karagozakin@hotmail.com adresinden veya R10.Net bafrali kullanıcı adından her türlü görüş, istek ve önerilerinizi bana iletebilirsiniz.

  Program Linki
  Program Küçük, Amaç Büyük...