• 15-05-2024, 23:12:42
  #1
  Arkadaşlar opencart 4,0,2,3 sürümünü kurup üzerine de şu linkten türkçe dil dosyasını kurdum. Ancak bazı yerleri gerçekten çok garip çevirmişler mesela Sistem > Ayarlar menüsünü Sistem > Mağazalar olarak çevirmişler. Gibi gibi yani orjinal ismi bambaşka olan filimlere Türkiye'ye gelince konusuna bakarak saçma sapan bir isim takıyoruz ya onun gibi.. Bu arkadaşlarda işlevine bakarak çevirmişler ama hata hatadır.. Kaldı ki bu tek hata da değil bazı yerlerde ciddi en azından benim için ciddi çeviri hataları da var. Evet sağolsun işimi çok çok kolaylaştırdı da yine de bu yanlışları düzeltmek istiyorum..

  Şimdi ben bu çevirilerin dosyalarını bulup tek tek tek bunları düzeltmesine düzeltirim ama bir dünya angarya.. Wordpress'teki Loco Translate benzeri opencart üzerinde kullanılan bir çeviri eklentisi var mı acaba? Yani otamatik çeviri değil elle benim çevireceğim..
 • 15-05-2024, 23:42:20
  #3
  taylanweb adlı üyeden alıntı: mesajı görüntüle
  sağol hocam baktım şimdi de eğer doğru anladıysam orjinal dili istediğin bir translator api bağlantısı ile dilediğin bir dile çeviriyor bu.. benim ihtiyacım olan bu değil benim ihtiyacım olan tek tek istediğimi değiştirecebileceğim birşey.. hali hazırda yüklenmiş bir dil dosyam var zaten ama içinde hatalı çeviriler var sadece onları düzelteceğim komple ingilizceyi al türkçeye çevir değil ihtiyacım olan.. Yani elbette komple değiştirmeme izin verecek istediğim yeri backend yada frontend'te ama tamamen manuel tek tek şunun çevirisi bu diyebildiğim birşey.. bilmem anlatabildimmi
 • 15-05-2024, 23:47:21
  #4
  Arama kısmına "language file editor" yazarsanız. birçok modül bulabilirsiniz. Hepside istediğiniz gibi önemli olan sürümünüze uygun olanı bulmanız.

  Link Örnek : language file editor