Gösteriliş Ayarları

Toplam 1536 adet konudan sayfa başı 1 ile 28 arası kadar konu gösteriliyor

Yeni Mesaj Yok
Yeni Mesaj Var
Kilitli
Tüm Zamanlar GMT +3 Olarak Ayarlanmış. Şuanki Zaman: 17:53:31.
Ofis UygulamalarıBilgisayar üzerinden belge hazırlama ve veri tabanı oluşturma gibi işlemlerin yapılmasını sağlayan ofis uygulamalarına tüm kullanıcılar ihtiyaç duyar. Ofis uygulamalarının işlevsellikleri, neler yapılabileceği ve nasıl kullanılabileceği gibi konusunda çeşitli bilgilere R10.net üzerinden ulaşabilirsiniz. Ofis uygulamaları ile ilgili çeşitli uzmanların soru ve cevaplarını, detaylı bilgileri R10.net’te bulabilirsiniz.

Ofis Programları Ne İşe Yarar?Ofis programları, farklı yazılımlarla hazırlanan ve ücretli ya da ücretsiz olarak kullanıma sunulan programlardır. Dünya genelinde en çok Microsoft Office programları kullanılıyor. Ofis programları ile veri tabanı oluşturma ve yönetme, belge hazırlama işi işlemler yapılır. Bilgisayar üzerinden yapılacak olan tüm işlemlerde ofis programlarına ihtiyaç duyulur.

Ofis Programları Nelerdir?Ofis programları, kendi içerisinde farklı özelliklere sahip olan birden fazla programı kapsar. Her ofis programı, çalışma hayatında farklı amaçlar için kullanılır.

Ofis programlarının kullanım alanları çok geniştir ve paket halinde kullanılan programlar şunlardır;

  • Microsoft Teams
  • Word
  • Excel
  • PowerPoint
  • Outlook
  • OneNote
  • OneDrive
  • Publisher
  • Access

Ücretsiz Ofis ProgramlarıLibre OfficeLibre Office programı, Open Office platformu üzerinde çalışan açık kaynak kodlu ücretsiz ofis programlarından birisidir. Bilgisayarında, ücretsiz ofis programı kullanmak isteyenler tarafından en çok tercih edilen programdır ve Microsoft Office programları ile uyumlu olarak çalışmaktadır. Ücretsiz kullanılan, open Office programı ile benzer yanları çok fazladır. Libre Office programını kuranlar, Word, excel, power point gibi doküman düzenleme işlemlerini ücretsiz olarak yapabilirsiniz. Ücretli olan Microsoft Office programı ile yapılan tüm işlemlerin ücretsiz olarak yapılmasını sağlayan en iyi alternatiflerden birisidir.

Libre Office programı, 6 farklı yazılım türünden oluşuyor. Kullanıcılara sunduğu yazılım türleri, kelime işlemci, hesap tablosu uygulaması, sunu, çizim ve akış şeması, veri tabanı, matematik yazılım programlarıdır. Çoklu dil seçeneği ile hazırlandığı için birçok ülkede rahatlıkla kullanılabiliyor. Özelikle endüstriyel alanlarda kullanılan birçok dosya uzantısını destekliyor ve kullanıcıların rahat işlemler yapmasını sağlıyor. Microsoft Office programlarının desteklemediği birçok dosya uzantısını desteklediği görülmektedir.

Libre Office programını kuran kullanıcılara, nasıl kullanıldığı ve hangi eklentilerin eklenebileceği gibi hususlarda ön tanıtım gösterimi yapılıyor. Modern bir kullanıcı ara yüzü vardır ve sürekli yapılan güncellemelerle daha işlevsel olması sağlanıyor. Libre Office programı, Windows, Linux, mac ve Android işletim sistemlerinde kullanılabiliyor.

Google Docs, Sheets ve SlidesGooge docs, sheets ve slides uygulamasını bilgisayarı ya da mobil cihazlarında kullanmak isteyenler, internet erişim olmasa ise doküman hazırlama işlemlerini kolaylıkla yapabilecektir. Hazırlanan dokümanları başka kullanıcılarla paylaşmak ve platformlar arası geçiş işlemleri için Google çevrim için ofis uygulama paketlerini kullanabilirsiniz. Google slides, powerpoint uygulamasının en iyi alternatiflerinden birisidir. Google ofis paketleri ile tüm dokümanlarını hazırlayabilir ve sunabilirsiniz.

Google docs, sheets ve slides Office programlarını içeren paketleri kullanmaya başladığınızda diğer ücretsiz ofis programlarında yer alan veri tabanı oluşturma araçları gibi uygulamaları bulamayabilirsiniz. Google ofis paketleri ile verileriniz otomatik olarak yedeklenir, kaydedilir ve başka platformlara kolaylıkla aktarılabilir. Belge üzerinde yaptığınız tüm değişiklik için sizin kaydetmenize gerek kalmadan program otomatik olarak kaydediyor. Sahip olduğu özellik sayesinde, belge üzerinden yapılan tüm değişiklikleri işlem tarih sıralamasına göre gösterebiliyor.

Kullanıcılarına birçok kolaylık sağlayan, Google docs, sheets ve slides programları, diğer ofis programları ile hazırlanan dosyaların dönüşümünü tam olarak yapamadığı için dezavantajlı olarak görülebiliyor. Google docs uygulaması içerisinde, metin, slayt, tablo ve pdf formatları destekleniyor. Mobil işletim sistemlerinde daha etkin kullanılabilmesi için ücretli kurumsal sürüm seçenekleri de alternatif olarak sunuluyor.

Microsoft Office OnlineMicrosoft Office online, tamamen ücretsiz ve web tabanlı bir uygulamadır ve Microsoft Office uygulamasının bir sürümüdür. Çevrimiçi ofis paketidir ve Google dokümanları ile rekabet halinde olduğu için kolay kulanım avantajları sunuyor. Microsoft Office programları ile tam uyumlu olarak çalışır ve tamamen ücretsiz kullanım seçeneği sunar.

Ofis dokümanlarının kullanılması ve düzenlenebilmesi için dönüştürme işlemlerinin yapılmasına gerek kalmıyor. Microsoft Office online tüm dokümanlarınızın, Microsoft Onedrive hesabında paylaşılmasını sağlıyor. Kullanıcılar, Microsoft hesaplarına giriş yaptıklarında, programın sunduğu tüm işlemlerden faydalanabiliyor. Microsoft Office online programı sahip olduğu eklenti araçları sayesinde, masaüstü uygulamalarla yapılabilecek birçok işlemin kolaylıkla yapılmasını sağlıyor.

Microsoft Office online kullanımı için Microsoft Office sitesine giriş yapılır ve Microsoft hesap bilgileri ile oturum açılır. Kullanıcı hesabı olmayanlar hemen oluşturabilir. Daha sonra sol tarafta yer alan program bölümünden Word butonu seçilir ve yeni boş belge seçeneği tıklanır. Kullanıcılar, online Word hizmetinden faydalanmaya başlayabiliyor. Ofis uygulamalarından faydalanmak isteyenler buna benzer işlemler yaparak, bilgisayarına ya da mobil cihazlarına ofis uygulaması indirmeden kullanmaya başlayabilir.

Doküman hazırlama ve veri tabanı oluşturma işlemlerinde Microsoft Office programlarını kullananlar için en iyi ücretsiz alternatiflerden birisidir. Microsoft Office online uygulaması güncellemeleri ile Chrome, Android ve iOS için sürüm seçenekleri bulunuyor.

WPS Office FreeWPS Office Free, ücretsiz Office programlarından birisidir. Mobil cihazlara indirilebiliyor ve office Word programlarının işlemlerine entegre edilerek kullanılabiliyor. Wps Office free, kingsoft tarafından geliştirilmiş ve Windows, Linux, android uyumlu olarak hazırlanmıştır. Sahip olduğu özellikler sayesinde, Microsoft Word, power point, excel, pdf, Google doküman formatları ile tam uyumludur. Wps Office uygulaması, Office bilgilerini pdf formatına taşıyabilirken, kağıt belgeleri mobil kamera aracılığı ile pdf üzerinde görüntüye dönüştürebiliyor.

Wps Office free uygulaması, bulut desteğine sahiptir ve kullanıcıları, dosya paylaşımlarını kolay yapabiliyor. Gelişen teknoloji imkanlarından faydalananlar, bilgisayar olmadan da mobil cihazlarında ihtiyaç duydukları Office programlarını, wps Office üzerinden kullanmaya başlayabiliyorlar.

Wps Office free uygulamasının mobil cihazlardan kullanılabilmesi için programın telefona indirilmiş olması gerekiyor. Uygulamayı indiren ve açanlar, kullanıma devam edebilmek için gizlilik ve lisans hatırlatıcı bildirimini kabul ederler. Daha sonra cihazdaki dosyalara erişim izni verilir. Wps Office uygulaması açıldığında, cihazda bulunan ofis programları ile ilgili dosyalar kullanıcıya gösterilecektir. Dosya yönetim bölümünden tüm Office programları dosyaları kolaylıkla yönetilebilecektir.

Wps Office free sürümü kullanılırken, kullanıcıya arada bir reklam gösterimleri yapılacaktır. Ancak bu reklam gösterimleri yapılan çalışmaları hiçbir şekilde etkilemeyecektir. Kişiselleştirilmiş ara yüzü tasarımı sayesinde daha kolay kullanım sağlarken, Microsoft Office tasarımları arasında da geçişlerin yapılmasını sağlayacaktır.

Softmaker FreeOfficeSoftmaker ofis yazılımları 1987 yılında geliştirilmiştir. Program içesinde, textmaker (kelime işlemci), planmaker (elektronik tablo), softmaker presentations (sunum grafikleri), datamaker (veri tabanı yazılımı) uyulama seçeneklerini sunuyor. Softmaker free Office, ücretsiz kullanılabilen bir sürümdür ve tüm Microsoft Office uygulama dokümanlarının oluşturulmasını sağlar. Softmaker free Office programı, Google, android, Windows, Linux ve mac versiyonları ile piyasaya sürülüyor.

Kolay anlaşılır arayüz tasarımı ile eşsiz olmasını sağlıyor. Microsoft Office dosya formatları ile tam uyumlu olması, kullanım kolaylığı ile hızlı işlem yapılmasını sağlıyor. Softmaker free Office sürümü olmasına rağmen, Microsoft powerpoint dosyalarının düzenlenmesi ve dosyalara ses efekti, film gibi eklentilerin yapılmasını da sağlıyor. Belgeler üzerinde değişikliklerin yapılmasını ve yönetilmesini sağlar.

Softmaker free Office hem klasik hem de modern menülerde ve araç çubuklarında çalışma imkanı veriyor. Dokunmatik ekranlı mobil cihazlara uyumlu olarak hazırlandığı için klasik menü araç çubukları kullanımından, dokunmatik moda geçiş yapılabiliyor.

Softmaker free Office, dünyanın önde gelen ve ücretsiz olarak kullanılabilen Office uygulamalarından birisidir. Paket içerisinde yer alan tüm doküman uygulamaları, kolay işlem yapılmasını sağlar. Softmaker Office paketleri, standart sürüm ve free sürüm olarak ayrı ayrı hazırlanıyor. Standart sürümde yer alan bazı sekmeler ve özellikler softmaker free Office paketlerinde yer almayabiliyor.

Polaris OfficePolaris Office, ücretsiz ofis programıdır ve Microsoft Office, txt, pdf ve diğer dokümanların görüntülenip düzenlenmesini sağlar. Microsoft Office programları ile yapılabilecek tüm işlemlerin tek bir program ile yapılmasına imkan veriyor. Microsoft Office görüntüsüne benzer arayüz sunar ve oldukça sade, basit ve modern bir görüntüye sahiptir. Tamamen ücretsizdir ve kullanıcısına sonsuza kadar ücretsiz kullanım hakkını tüm özelliklerini bir arada kullandırarak sunuyor.

Bilgisayar ve mobil cihazlarda istenildiği zaman kullanılabilmesi için çapraz platform desteği sunar. Çalışmalarınızı bulutta depolayabilir ve paylaşım dosyalarınızı rahatlıkla düzenleyebilirsiniz. Tüm doküman formatlarını destekliyor olması işlemlerin tek program üzerinden görüntülenmesine ve düzenlenmesini sağlıyor. Sahip olduğu özellikler sayesinde, çalışmaların bilgisayar, tablet, akıllı cep telefonu gibi cihazlardan rahatlıkla yürütülmesini destekliyor.

Polaris Office ücretsiz kullanımlarında, kullanıcılarına bulut servisinde 1GB depolama alanı kullanma hakkı veriyor. Ücretli sürümlerini kullananlara 100 GB depolama alanı sunuyor. Polaris Office kullanmaya başlayanlar, programı açtıklarında düzenleme yapılan son belgelerin yer aldığı liste gösteriliyor. Polaris Office sürücüsünde depolanan belgeler için arama yapılmasını sağlayan arama bölümünü gösteriyor. Windows, mac, android ve ios cihazlar için ücretsiz kullanım sunuyor. Türkçe dil desteği vardır ve kullanıcılar cihazlarına indirerek kullanmaya başlayabiliyor.

SmartOfficeOffice dokümanlarının hazırlanmasında kullanılan Smart Office programı ücretsiz ofis uygulamalarından birisidir. Program paketi içerisinde, Word processing, presentations ve spraeadsheets uygulamalarını içeriyor. İOS ve Android cihazlarda kullanılabiliyor ve bu cihazlar üzerinde Microsoft Office dokümanlarının hem kolay hem de güvenli görüntülenmesini sağlıyor. Smart Office programı ile Microsoft Office dokümanları üzerinde istediğiniz düzenlemeyi yaptıktan sonra paylaşımlar yapabiliyorsunuz. Bulut senkronizasyon seçeneği ile dokümanlarınızı saklarken, uygulamanın sunduğu şifreleme özelliğinden faydalanılabiliyor.

Mobil cihazlarda ofis uygulamaları ile işlem yapmak çok zordur. Mobil cihazların küçük ekranlarında Smart Office ile dokümanların hazırlanması, incelenmesi ve düzenlenmesi daha kolay hale gelmiştir. Microsoft formatlarının tümünü destekliyor ve renk, font, format düzenlemeleri yapılıyor. Smart Office uygulamaları özellikleri arasında, geri alma, kesme ve kopyalama, çıktı alma gibi işlemler yer alıyor.

Hazırlanan dokümanlar istenildiği zaman pdf olarak dışa aktarılabiliyor ve e-postaya eklenerek paylaşılmasını sağlıyor. Sahip olduğu tüm özellikleri ile kullanıcılara birçok avantaj sağlıyor. Smart Office uygulaması, sade görünümlüdür ve kullanıcı arayüzü basit olarak tasarlanmıştır. Yapılan yenileme çalışmaları ile Smart Office versiyon 2 sürümü ile kullanıcıların Android cihazlarda daha kolay işlemler yapmasını sağlamaya başlamıştır. Özellikle Android cihazlarda kullanılabilecek en kapsamlı Office doküman uygulamalarından birisidir.

R10.net Ofis Uygulama Uzmanları ve KonularıBilgisayar ya da mobil cihazlarda hangi ofis programlarını kullanmanız gerektiği hususunda R10.net üzerinden ihtiyacınız olan bilgileri ulaşabilirsiniz. Kısa sürede daha fazla bilgiye ulaşmak istiyor, ancak zamanınız yoksa bile R10.net ofis uygulamaları ile ilgili konuları tüm özellikleri ile sizlere gösterecektir. https://www.r10.net/ofis-uygulamalari/ linkini tıkladığınızda karşınıza, Office uygulamaları nelerdir? Ücretli ve ücretsiz Office uygulamaları, Microsoft Office uygulamaları dersleri, kurulumları, sorun ve çözümler gibi birçok konu kategorileri çıkacaktır.