• 09-07-2024, 13:26:12
  #1
  Merhaba, bazen müşterilerimin çok ama çok basit bir işi oluyor yazılım ile ilgili, siteye girip 2-3 tıklama ile çözebileceğim işlemi 1 haftadır bitiremiyorum ve bu inanın beni o kadar sinir ediyor ki anlatamam sizlere. 1 Wordpress sitesi düşünün dünyanın en kıytırık sitesi denecek siteyi kalkıp Hosting almak yerine Amazon'un VPS/VDS'ine bağlamışlar. İçinde 5 sayfa ya var ya yok ve aylık trafiği sıfır denecek kadar az. Hadi bunu geçtim siteyi tasarlarken OpenVPN'in VPN'i bağlantısı olmadan siteye erişim sağlanamıyordu ve bin bir zahmetle siteyi o kıytırık VPN ile tamamladım. Yetmedi sonrasında normal hostingte olmayan bir ton ayarları manuel olarak VPS'e eklemek zorunda kaldık. Yönlendirme trafik ayarları vs her neresinden tutsam elimde kalıyor, bunu da geçtim hadi bu sefer sitede Elementor'un versiyon güncellemesi gelmiş ve güncelleme yaptım, bilin bakalım ne oldu; Bingo! SSL sistemi çöktü kendi kendine

  Çok basit bir işlemi yapmak için 1 dakikalık işlem haftalardır beni yoruyor ve bu hep böyle sorunlu, problemli müşterilerime denk geliyor. Belki 50'ye yakın müşterimin sitelerini yönetiyorum 1 tanesinde bile sorun yok ama nerede böyle absürt olay var hep kıl insanlara denk geliyor.

  EKLEME (DÜZENLEME):Birde yetmemiz gibi giriş sisteminde ki şifreyi değiştirmişler, Wordpress'e şifre-id doğru olmasına rağmen girmiyor. Phpymadmin'e bağlanayım diyorum kabul etmiyorlar, gülesim geliyor. Böyle klavyeyi tutup bilgisayara çarpasım geliyor. Anydesk ile bağlanıp düzelteyim dedim Anydesk kullanmamış daha önce programı kurdu sonrasında bilin bakalım ne oldu; MacOS'da mouse tıklama sorunu meydana geldi Full Access veriyor yine de tıklamıyor. Yeni kullanıcı açtırıyorum Wordpress'te random 1 mail'e açmak yerine 2 gündür benden mail bekliyor... Yani sinirlenmemek elde değil.
 • 09-07-2024, 13:28:39
  #2
  zıt kutuplar birbirini çeker hocam
 • 09-07-2024, 13:32:58
  #3
  ⭐ ⭐ ⭐ SEO | BACKLINK ⭐⭐⭐
 • 09-07-2024, 13:36:02
  #4
  - Buluşmaya tam zamanında giderim.
  - Verdiğim sözleri tutarım.
  - Yapacağımı söylediğim şeyi zamanında yaparım.
  - Karşı taraftaki soru işaretlerini o söylemeden şeffaf bir şekilde gideririm.
  - Çözüm odaklı, yapıcı yaklaşırım.

  Ben böyleyken karşıma çıkan hiçbir insan böyle değil. "Ya Hak!" diyip tokatlayasım geliyor.

  Yaptığınız iş insanlarla birebir diyalog gerektirmemeli. Kafa rahat olur.