• 06-07-2024, 22:36:14
  #1
  Bir süredir hastalık üzerine hastalık görüyorum çevremde. Zaman zaman refakatçi olarak bulunuyorum şu sıralar hastanede. Şu son 3 ay içerisinde ya ciddi hastalık endişesi olan tanıdıklarım oldu ya da gerçekten ciddi hastalığı olan insanlar.

  Yemek yiyemiyorlar, oturamıyorlar ve benzeri gündelik hayattan şeyleri yaparken öylesine zorlanıyorlar ki....

  Yatakta diğer tarafa dönemeyen insanlar gördüm şu sıralar. Yatakta uyku sırasında sağa sola dönerken inanılmaz acılar çeken insanlar, düşünün. Ki bunun için aman aman bir hastalığınızın olmasına gerek yok. Böbreğinizde ufacık bir sıkıntı olsa bunu yaşamanız muhtemel.

  Ve nasıl desem, bunun gibi her gün yaptığımız şeyleri yapmakta zorlanan o kadar insan görünce bir miktar psikolojik olarak etkilendim. Öyle ki bu insanlar "rahat bir uyku uyuyabilsem baska bir şey istemiyorum" diyebiliyorlar.

  Şu an bir hastanenin iç hastalıkları bölümünde hastaların yatırıldığı bölümdeyim. Bir odada konuşmakta bile zorluk çeken insanlar, diğer yanda inim inim inleyen insanlar...

  Buna biz sadece böyle ortamlarda yarım saat bir saat denk geldiğimiz için o acı tablo zihnimizden uçup gidebiliyor sonrasında. Çünkü beynimiz de bunu düşünmek istemiyor. Unutup gidiyoruz, ne dertler varken ne dertlere üzülüyoruz. Bunu da kesinlikle acıdan beslenmek amacıyla söylemiyorum. Aksine feyz almak gerekiyor hayattan. Hani hep diyoruz ya "sağlık olsun gerisi önemli değil" diye. Bu cümlenin anlamını unutmamak gerekiyor.

  İnsan böyle şeylere maruz kaldıkça kafası bozuluyor, gücünden yitiriyor.
 • 06-07-2024, 22:39:30
  #2
  Her an bunu hatırlamak gerekiyor da işte insanoğlu.. Telaşlı hayat akışında unutuyor.. Sağlıklı bir yaşam olsun, geriye kalan her şey hallediliyor🌸
 • 06-07-2024, 22:39:34
  #3
  Allah herkese sağlıklı, mutlu, huzurlu günler versin. 🙏
 • 06-07-2024, 22:42:34
  #4
  Allah sağlıktan geri koymasın hocam, oraların ve sağlıkçılarimizin da yokluğunu vermesin. Cümle hastalara şifalar dilerim
 • 06-07-2024, 23:02:01
  #5
  Bende **** fissür hastasıyım tuvalete çıkmak benim için tam bir işkence yapamıyorum. Ameliyat için doktor bakıyorum iş,para pul gözüm görmüyor. Herkesin rahatça hergün kasmadan yapabildiği birsel benim için çok zor ve acılı. Rabbim kimseye vermesin. Kesinlike para pul, bunlar cidden küçük dertler arkadaşlar. Önceden biri bana böyle bir hastalığa yakalanacaksa dese inanmazdım. Herşeyin başı sağlık. İyileşirsem dünyayı fethedicekmişim gibi hissediyorum. Lütfen para pul vb birşeyi kafanıza takmayın sağlığım varsa bugün olmasa yarın olur deyip geçin.
 • 06-07-2024, 23:56:12
  #6
  Bayramın son günü iki ayağımı da yaktım.
  Ayaklarımda diyabetik nöropati sonucu hissizlik var.
  Sağ ayağım 3. Derece yanık.

  15 gündür çektiğimi bir ben bilirim. Bir Allah bilir.
  Allahım kimseye amansız dert vermesin.

  Şunu kendime ve çocuklarıma hatta çevremdeki herkese söylüyorum.
  Para ile çözülebilecek hiç bir şeyi kafanıza takmayın.

  Allahım herkese sağlık versin.