• 16-05-2024, 18:09:44
  #1
  Merhabalar , son zamanlarda ticari olarak iletişime geçtiğim ve gerek alım , gerek satımda rol alan kişilerde ciddi iletişim problemleri yaşıyorum.
  X üye ile anlaşmalı iş yapıyoruz. Sözüne itimat ediliyor ödeme almıyoruz üye bir anda cevap vermeyi kesip işi başkasına verdim diyor.
  Y üye bir ürün satıyor detay istiyorum. Geç cevap veriyor emsal başka bir ürünü değerlendirdiğimi söylüyorum ve daha uyguna geldiğini belirtiyorum. Yinede geri çevirmemek adına başkasına yönlendireyim diyorum '' eleştiri , itham '' yakıştırması yapıyor sanki malını almışım , parasını vermemişim gibi olmamış ticaretin ihalesini bana yıkıyor birde engel atıyor. Bu hafta 4 defa benzer durum yaşadım.

  Karşınızdaki kişilerinde insan olduğunu unutmadan iletişim kurmak zor olmasa gerek. Biriyle ticari bir görüşme yaptığımda alması için zorlamıyorum , almadı diye savaş açmıyorum. Hani zor durumdasındır , ihtiyacın vardır bu normal bir şey. Fakat her almayana taş fırlatırsanız bu sektörlerde kazanıldığından fazlasını kaybedersiniz.
  Bazı insanların ticari ahlak seviyelerinin iyileşmesi ve islah olması dileğiyle.
 • 16-05-2024, 18:45:12
  #2
  Yeni Nesil Dijital Ajans
  İnsanlar inanılmaz gergin, bende zaman zaman vermemem gereken tepkiler verdiğimi farkediyorum.