• 29-03-2024, 14:19:02
  #1
  5 kadın, 5 dram, 5 cani! (msn.com) bu haberi gördüm artık insanlara ne oluyor anlamadım tahammül edecek bir şeyleri kalmamış kimsenin en ufak şeyde birbirimizi öldürüyoruz
  bunun nedeni nedir şiddetli geçimsizlik varsa boşanırsın biter gider .Gerçekten ülkece ışık hızlıyla çok kötüye gidiyoruz
 • 29-03-2024, 14:24:22
  #2
  bunun sebebi insanların din ve ahlak eğitimsizliği tek sebep budur. Dini ve ahlaki eğitimini sevgi verilerek alan bir çocuk katil olmaz. Sosyal medya instagram, tiktok vs uygulamalarla nerede bir ahlaksız namussuz kadın erkek var gördük hepsini .Göz gördükçe de milletin zaten dini ve ahlaki eğitimi yoktu iyice ahlaki çöküşe geçti. Tv deki tüm diziler entrika yasak aşk sevgiliyle aynı evde yaşama ve namussuzluk üzerine kurulu. Bütün bu ahlaksızlıkların yanında bir de toplumda kadın erkek gibi erkek kadın gibi olmaya başladı. Yahu bütün kadınlara sosyal medya tv vs aracılığı ile siz kılsınız tüysünüz özgürsünüz diye pompaladılar. Az birşey sıkıntı gören kadının afedersiniz götü başı oynuyor. Erkeklere gelince, %80 i şerefsizin teki instagramdan karıya kıza yürümeyen aldatmayan erkek yok, kızların her birinin 5 10 ar flörtü var, parayı millet allah etmiş kendine. Eeee sizce de bu şartlarda toplumun hızlıca çöküşe geçmesi normal değil mi ? Bir de yetmez gibi devlet saçma sapan kanunlarla milleti birbirine kırdırıyor. İslam da bir kadına erkek boşanınca 3 ay iddet parasını öder mehir öder hepsi bu. Çocuğu varsa çocuğunun nakafasını öder. Ama kanunlar ömür boyu nafaka ödetiyor, adam karısıyla bağını bir türlü koparamıyor ki ? bir de üstüne kadın sevgili yapıp adamın nafakasını onunla yiyince zaten ahlaksız eğitimsiz olan adam da öldürüyor. İşte bu sebeplerden hocam. Devlet, medya, sosyal medya ahlaksızlığı dinsizliği ve sosyal çöküşü destekler niteliktedir.
 • 29-03-2024, 14:30:07
  #3
  insan fazlalığı boşuna yaşayan ve hedefsiz insanlar kadınlarına şiddet gösterir
  zaten ülkede hapse giren 2 ay olmadan serbest bırakılıyor 50 lira için çarşaflı dövenimi dersin bilmem kaç yerinden bıçaklanan mı dersin toplu taşımada kadına bakarak mst. yapan mı dersin yazık harbiden sonra adamı döversin 1 yıl sen yatarsın şiddetten
  Çok takma ama köprü fln yapıyolar
 • 29-03-2024, 14:38:04
  #4
  Erkek o kadar basitleştirildi o kadar aşağılanmaya başladı ki, bu erkeğin içinde bir birikmişlik oluşturdu. (eşitlik nerdeee diyenler gelmeden yazayım). Eşitlik falan yok, kadın beyanı esas, kadının erkeğe yaptığı herşey meşru (sosyal medyadaki videoların %90 ı bu şekilde), kadın dırdırı...

  Tahammül etmediğin şeyin sana tahammül etmesini bekliyorsun.
  - Düğün olacak, düğünü erkek yapsın heryere para bassın
  - Beni tatile götürsün, harcamaları o yapsın benim kazandığım benim
  - Ev alacağız takıları bozdursak mı, hayır bozamam onlar benim
  - Araba alacağız takıları bozsak faize girmeyelim, hayır git kendin al arabayı (otobüse binince de ayyyy çok yoruldum)

  liste o kadar uzun ki.

  Öte yandan eşiyle ortak ve uyum içerisinde yaşayanlara bakalım, Ev alınacak tüm birikimler ortaya konuyor, araba alınacak yine aynı durum geçerli. Paramız yoksa olsun idare ederiz, kıyafete az para harcayalım gerek yok.

  şimdi her şeyi ayağının altına serdirip erkeği sadece para olarak gören ve sürekli aşağılayan kadın mı, eşiyle (nişanlısı veya sevgilisi) parayı ikinci planda tutup uyum içerisinde yaşamaya çalışan kadın mı.


  Herşey dönüp dolaşıp paraya gelir, bu yazdıklarımın hiçbiri cinayeti meşrulaştırmaz fakat şu boşanma davalarını gidip izleyin ne demek istediğimi gayet güzel anlayacaksınız.
 • 29-03-2024, 14:41:24
  #5
  yanlış eğitim,kızların yanlış erkek seçimi

  linçleyen olacak ama sonuçların nedeni tamamen bu iki unsur
 • 29-03-2024, 16:16:37
  #6
  Mustafakutlu adlı üyeden alıntı: mesajı görüntüle
  yanlış eğitim,kızların yanlış erkek seçimi

  linçleyen olacak ama sonuçların nedeni tamamen bu iki unsur
  Çoğu kızın seçim hakkı yok hocam
 • 29-03-2024, 16:55:12
  #7
  Bunun tek bir nedeni var.
  Diğer nedenlerin hepsi cinayeti tetikleyen bahaneler.
  Ortadoğu erkeklerinin kadınları kendilerine ait bir mal olarak görmesi.
  O yüzden bir kadın babasının himayesinden kontrolünden çıkar evlilik ile kocasının himayesine kontrolüne girer.
  Kadını kendine ait olarak gören erkekler de kadının kendi tercihlerini yapmasına izin vermez, gerekirse öldürür.

  Bu durum diğer ıortadoğu devletlerinde de aynıdır.
  Tek fark orada kadınların laik bir ülkedeki kadınlar kadar cezaretle özgürlük talep edememesi, ve bir şekilde kocaları tarafından namus, ahlak, kıskanlık adına öldürülmelerinin normal kabul edilmesidir.
 • 29-03-2024, 18:37:58
  #8
  Konu sadece öldürmek değil şiddetide içine dahil edersek ben 2 tarafıda suçluyorum. Erkek kadar kadın'da suçlu. Elbette birini öldürmenin bahanesi olmaz.

  Bizim ve bizim gibi ülkelerde erkek kadını mal olarak görüyor , elbette bunu söylemiyor , kadın ise buna izin veriyor ve böyle bir sahiplenme beklentisine giriyor.
  Her şeyi erkek yapsın , erkek alsın , erkek uğraşsın mantığı var bizim topraklarda.
  Haliyle erkek burada bir üstünlük görevi üstlendiğini psikolojik olarak hissediyor zaten.


  Şunlarıda ekleyeyim

  2 erkek ahlaksız her türlü konuşmada şuna gittim şunu yaptım dediğinde kıkırdayıp helal olsun diyen millet , bunu bir kadın yapsa ahlaksız ilan ediyor.

  Bir kadın boşanmak istiyorum demesi ile ,erkeğin istemesi arasında toplumun olaya bakışı çok farklı.

  Toplum zaten erkek ve kadını eşit görmüyor ki.