• 19-09-2023, 08:35:29
  #1
  Merhaba arkadaşlar;
  Konu biraz uzun olacak elbette kumar vs diyenler çıkacak ancak parayı kazanan kazanıyor. Bu işi bırakmama sebebim youtube'de traderim diye geçinenlerin aslında hiç bir şey bilmediğinden emin olduğum anda çalışmalara tekrar başladım.
  uzun zamandır üzerinde çalıştığım ancak bir noktada tıkandığım bir sistemim var. (vardı)

  Bu sistem binance api'sini kullanıyor (forumdan bir arkadaşla yazmıştık) alım satımları derleyip mevcut fiyat pozisyonunu belirliyordu. Ancak bir tutarsızlık vardı sistemde. Ortada henüz aggr trade yokken whale alert yokken biz bu sistemi kullanmıştık. Sonuçlar şaşırtıcıydı ancak bir tutarsızlık vardı.
  Trade edenlerin bir çoğu tradingview kullanıyor. Saniyelik veri akışlarına kadar inceledim ve maalesef tradingview doğru verileri ve mum formasyonlarını doğru aktarmıyordu. Velevki aktardığını düşünecek olursak yine kafama yatmayan bir konu var.

  Formasyonlar;
  Bu formasyonlar ikili dip ikili tepe obo tomo vs, hiç düşündünüz mü kaç milyon kişi trade ediyor sizin gördüğünüzü herkes görmüyor mu? Formasyonla işlem açan adamlara sorduğumda bu formasyonların çalışacağından emin misin dediğimde ya da pinbar ile formasyon bozulduğunda formasyon çalışmadı diyip işlemden kaçıyorlar. Çalışırsa güzel ego kasyorlar yani işin özü şans 50%.

  Teknik çizimler;
  Trenddir elliottur vs vs hiç düşündünüz mü kaç milyon kişi trade ediyor sizin gördüğünüzü herkes görmüyor mu? trendle çizimle işlem açan adamlara sorduğumda bu dönüşün çalışacağından emin misin dediğimde ya da pinbar ile trend bozulduğunda formasyon çalışmadı diyip işlemden kaçıyorlar. Çalışırsa güzel ego kasyorlar yani işin özü şans 50%.

  indikatörler;
  rsi, bollinger, momentum, hacim hiç düşündünüz mü kaç milyon kişi trade ediyor sizin gördüğünüzü herkes görmüyor mu? indikatörle işlem açan adamlara sorduğumda bu sinyallerin çalışacağından emin misin dediğimde ya da pinbar ile sinyal bozulduğunda formasyon çalışmadı diyip işlemden kaçıyorlar. Çalışırsa güzel ego kasyorlar yani işin özü şans 50%.

  Ben bu yöntemlerin hepsini denedim. Teknik çizimle bu işler olmayacağını anladım.

  Bir tepe noktası düşünün. Diyorsun ki teknik çizime uyuyor, göstergeler uyuyor, formasyon da var bu kesin buradan dönecek, ne oluyor biliyor musunuz ? o oradan dönmüyor. ve terste kalıyorsunuz. aslında halen şansınız 50%.

  %60 Gibi bir başarı/şans oranı yakalayan trader şükredip stratejinin çalıştığına emin olup havalara uçuyor. Ama vitrinde kamera arkasında ben şu kadar kazandım bu kadar kazandım copy trade işlem ücretli telegram grupları vs oradan kazanmanın yollarına bakıyor.

  Diyorsun ki yav bu iş trend üzerinden dönüyor, güzelce trend çizgini çiziyorsun, hatta emin olamayıp trend nasıl çizilir diyip onlarca video izliyorsun hop 5 dakikalık zaman diiliminde tek mum trendi bozuyor. Sonra aklına altında kaapanış yapması gerekiyor teorisi geliyor hop terstesin. ee sen trendi iğnelerden çizdin ne oldu bizim trend. zarara işlem kapat.

  Sonra dedim ki bu adamlar kazanıyorsa ben de kazanırım. Girecem işleme diyorsun. İşlemi açtığın yerden daha mum kapanmadan bir bakıyorsun hooop terstesin. Her işlem mi açılır açılmaz terse gider arkadaş.

  Neyse yine zarar ettim likit olmadan bari şu işlemi kapatayım diyorsun yine zarar yazdı.

  Sonra dedim ki terse işlem açayım. 100 açtığım işlemin 90'ında terste kalmışım. Yani ben long yerine short açarsam 90% başarı ile bu iş olur. Maalesef o da olmaz

  Burada dümen olduğu açık net ama benim bu dümeni çözmem lazım. Alım satımlara göre balinalar ile işlem açayım dedim. Bir de bakıyorum ki gelen satışlara 10.7 btc - 10.7 btc - 10.7 btc böyle balina mı olur? Buradan Auto market maker sistemine giriş yapıyorum. Fiyatın bir yerden dönmesi gerekiyor buna kim karar veriyor? Neye göre bu fiyatın 26.500'den aşağı gitmesini kim sağlıyor neye göre 19.000'den btc yi 27.000'e kim sürüyor.

  Daha sonra alt coinlerin fiyat hareketlerini yapabilmesi için bir de dominance belası var. Dominance belasının btc ile birlikte hareket etmesine bakıyorsun. Normalde 1 alt coin analiz edecek iken btc analizi yapman gerekiyor, dominance analizi yapman gerekiyor bir de işlem açacağın varlığı analiz etmen gerekiyor. Eee birindeki en ufak hatan seni terse bırakıyor. düştü şans %33'e. Bu oran para kazanman için yeterli bir şans oranı değil.

  EE peki bu millet nasıl para kazanıyor. Kim abi bunlar nerede yanlış yapıyorum diye araştırmaya başlıyorsun. Aslında işin gerçeğinde bir açık var. Bu açığı bulduğumu düşünüyorum ve şu an bunun üzerinde 2 gündür işlem açıyorum. Sonuçlar 80% civarında ve başarılı. Şunu söyleyeyim, grafiktir, indikatördür çizimdir hareketli ortalamadır hepsi boş. Bu işe gönül vermiş adamlar var ise oralarda kendinizi heba etmeyin.

  Benim bunları yazmamdaki sebebi soracak olan arkadaşlar elbette olacaktır. Hbaer trade eden arkadaşlar vardır illaki ancak o haberler nedense hep trend kırılımına denk gelir ya da şişmiş bir fiyatın düzenlenmesine denk gelir. Sizi haber trade etmeye yönlendiriyorlar yemeyin. Bu sistemde 1 kişinin para kaybetmesini engelleyebilirsem ne mutlu bana.

  Yeni yöntemi sormayın. Üzerinde çalışıyorum henüz başarılı bir yol alabilirsem ve zarar etmeden işlemlere devam edebilirsem e-kitap yapar buradan satarım size.

  Sağlıcakla kalın.

  Siz de başınızdan geçenleri yazarsanız güzel bir arşiv olacağı düşüncesindeyim.
 • 19-09-2023, 08:43:17
  #2
  İlginç bir konu olmuş. Elinize sağlık
 • 19-09-2023, 08:45:30
  #3
  🏆 ANALİSANS.COM 🏆
  elinize sağlık
 • 19-09-2023, 08:47:54
  #4
  Hocam yıllardır kriptoyla içli dışlıyım çok doğru noktalara değinmişsiniz, teknik analiz zaten tamamen çoğunluğun ne gördüğüyle çalışıyor, temel analiz ise sürü psikolojisiyle Bahsettiğiniz 10 btc satışları borsaların ortak kullandığı likidasyon botları yapıyor, tüm verileri anlık olarak alıyorlar özellikle binance borsası, çoğunluk short girerse ve "market maker" paritenin düşmesini istemiyorsa likidasyon botları bunu engeller yükselterek tüm shortları patlatırlar, ardından yükseldiğini görenler long girer, çoğunluk long girmiş olur bu sefer de tam tersini yaparlar, bu döngüyü 2021den beri tekrar ediyorlar Bulduğunu sandığınız şeyi tahmin edebiliyorum ben de binance mock trading bölümünde biraz zaman geçirince aydınlanmıştım Düzenleme: Borsada çok uzun zaman geçirince insan bazı şeyleri fark ediyor, örneğin çoğu kişinin bilmediği ve aylardır ekmeğini yediğim bir "taktik"den bahsedeyim, gece 3te market sıfırlandığında tradingview listenizden coin hareketlerini takip edin, gün içerisinde mal boşaltılacak olanla yükseltilecek olan direkt ayırt edilebiliyor mesela şu anda trb +%16 bake +%4 artmış, bunların artacağını gece 3de fark edip long işlem açmıştım
 • 19-09-2023, 08:58:06
  #5
  Hocam satanlara laf etmişsiniz ama son mesajda e book yapar satarım size demişsiniz açıkçası güzel reklam yapmışsınız.
 • 19-09-2023, 09:02:53
  #6
  DieseLLL adlı üyeden alıntı: mesajı görüntüle
  Hocam satanlara laf etmişsiniz ama son mesajda e book yapar satarım size demişsiniz açıkçası güzel reklam yapmışsınız.
  hocam satacagimi mi dusunuyorsun yapma allah askina. Mizahi bir yaklasim olsun diye. Mecazen
 • 19-09-2023, 09:06:29
  #7
  elinize sağlık.
 • 19-09-2023, 09:12:11
  #8
  bu kaldıraç işleri ile uğraşmaya değmez. borsaya karşı kazanamazsınız. çünkü full bot hesap dolu. 10 işlemden herzaman 7 sini kazanamazsınız. spot alım daha mantıklı. tabi ki legal sistemler için.
 • 19-09-2023, 09:24:00
  #9
  Price Action hayat kurtarır dediler onun eğitimini aldım sonuç yine hüsran