• 28-03-2024, 10:12:06
  #1
  Merhabalar,

  Uzatmadan konuya değinmek istiyorum.

  Parakende Satış Konu Linki

  Ürün mousepad, 90x40 ve 70x30 boyutları çok satıyor. Zamanında trendyolda satış rekorları kırmış satış yapan frima ülkeden ürünleri çekmiş.

  150+ tasarım olan ürün kataloğumuz var, olayın niş olma durumu burdan başlıyor zaten. Güncel oyunların karakter tasarımları vs var ve bunlar genelde Tr'de olmayan talebin çok olduğu ama bizden başka kimsede olmayan ürünler.

  Katalogdaki ürünlerin bir kısmı yurtdışı bazlı tasarımlar, Amazondan Tr'ye gelişi 2000 ₺'yi geçiyor. Daha uygun fiyatla burada satıldığında siparişler durmayacaktır.

  Katalogdaki çoğu tasarım talebin çok olacağı sağda solda asla olmayan veya Tr'de olmayan tasarımlar dediğim gibi.

  Ekstra olarak kişiye özel ürün imkanı da var.(müşterinin kendi tasarımı, veya tasarım üstüne isim yazdırma vs). Ve büyük boyutlarda kişiye özel baskı yapan bir tek biz varız Türkiye'de, buradaki en önemli fark ise fiyat. Biz A+ kalite en büyük boy (90x40) kişiye özel baskıyı parakende de bile 300 küsüre verirken 18x22 gibi küçük boy ve kalitesiz ürünün kişiye özel baskısını 450₺+ gibi bir fiyata veriyorlar.

  Fiyatlandırma konusunda da olabildiğince yardımcı olacağım, Ürünler A+ kalite kolay kolay yırtılmaz yıpranmaz çok uzun ömürlüdür, peynir parasına verilen dandik ürünlerle asla bir değildir.

  Ek olarak, elimizdeki ürünlerin daha dandiğini basan bir yerden fiyat almıştık. Geçen sene sonbaharda minimum 1000 adet alım için 280 ₺ fiyat verdiler. Biz daha kaliteli ürünü parakende 250 ₺'den veriyorduk. 1000-500 adet aşağısı baskı yapacak yer bulamazsınız, bizden ucuz bu denli kaliteli ürünü hiç bulamazsınız.

  Örneğin 30 tane ürün istiyorum 2 tane şundan olsun 3 tane şundan olsun vs vs dediniz basıp gönderiyoruz hemen. Ekstra niş tasarım buldunuz katalogda olmayan bundan da basalım dediniz, ekstra ücret talep etmeden başta nasıl anlaştıysak o şekilde basıp yolluyoruz.

  Toptan fiyat konusunda da fikir oluşması açısından alım adedine göre en büyük boy için 200-300 arası değişiyor, küçük boyutları da daha ucuz olacak şekilde ilerliyor. 500+ yüklü alım yaparsanız 200₺ altına da yardımcı olabilirim.

  Madem niş sektör sen neden başkasına bu işi veriyorsun diye soracak olanlar olursa, başkasına devamlı toptan ürün vermek daha rahat ve cazip geldi o yüzden

  Profilimdeki WhatsApp üzerinden iletişime geçip daha detaylı bilgi alabilirsiniz, sektörde rekabetin az olup rahat rahat ürünlerin satılabilmesi için yalnızca 2-3 arkadaşla anlaşacağım.

  İşe sağlam yüklü girecek olan arkadaşlara da satış için prestij arttıracak tavsiyeler vereceğim, sosyal medya kullanıcı adı, domaini boşta olan marka önerisi verip hazır logosunu da teslim edeceğim, normalde kendim kullanacaktım nasip olmadı
 • 28-03-2024, 10:13:39
  #2
  Pm atın
 • 28-03-2024, 10:16:19
  #3
  Medyaroma adlı üyeden alıntı: mesajı görüntüle
  Pm atın
  iletişime geçildi
 • 28-03-2024, 10:21:46
  #4
  Elde kalma olasıgı da yüksek gibi hocam
  Toptan ürün alıcıyı zarar sokar bu sistem
  Satici her türlü karda oluyor hem toplu ürün satıcak 👌
 • 28-03-2024, 10:25:43
  #5
  sosyalpaketcim adlı üyeden alıntı: mesajı görüntüle
  Elde kalma olasıgı da yüksek gibi hocam
  Toptan ürün alıcıyı zarar sokar bu sistem
  Satici her türlü karda oluyor hem toplu ürün satıcak 👌
  Elde kalma gibi bir imkanı yok hocam, pazaryerlerinde takır takır en çok satanlara giren ürünler bunlar.

  Toptan verdiğim halihazırda müşterim var 3 kişi, biri avmlere veriyor biri internet kafelere birinin de nereye verdiğini bilmiyorum ama dijitalde hiç satan yok.

  Sadece Facebook gruplarından ve r10 üzerinden perakende sattık bizde, 3 ayda 1 TL reklam çıkmadan sadece 630+ ürün verdik toptanı saymıyorum sadece perakende verdiğimiz reklamsız sayı. Hatta Instagram hesabı bile açmadık daha.

  iPhone gibi telefonların piyasası nasıl canlı ise, iPhone al sat yapanın telefon elinde kalması nasıl imkansız ise bu da öyle.

  Toptan ürün alıcıyı nasıl zarara sokar hocam açıklar mısınız? Bu zihniyet ile piyasa bitti o zaman tüm pazaryeri satıcıları 81 vilayetteki bütün dükkanlar marketler aktarlar hepsi zararda o zaman.

  Hatta Dünya'nın en büyük şirketi olan Amazon satıcıları bile zararda bu zihniyet ile. Allah akıl fikir versin
 • 28-03-2024, 10:42:05
  #6
  Güzel ürünler fakat bunların hepsi e ticaret sitelerinde satılmaz bilginiz olsun, Markalar ceza işlemi uygulayabiliyorlar.
 • 28-03-2024, 10:52:26
  #7
  Zan6 adlı üyeden alıntı: mesajı görüntüle
  Güzel ürünler fakat bunların hepsi e ticaret sitelerinde satılmaz bilginiz olsun, Markalar ceza işlemi uygulayabiliyorlar.
  Teşekkür ederim, telif hakkı olan ürünleri vermiyoruz zaten hocam sadece parakende biz satıyoruz.

  Hangilerinde telif hakkı var hangilerinde yok hangilerinde talep yüksek hepsini bildiriyoruz çalışacağımız arkadaşa teşekkür ederim yorumunuz için