Otel işletmelerinde çalışan arkadaşlar lütfen bakabilirler mi? - R10.net
 • 14-09-2020, 13:27:16
  #1
  Merhaba,

  Otel işletmelerinde çalışan veya yöneticisi olan arkadaşlar için sizden ricam bana bir rapor lazım; (benim için çok önemli bir rapor lütfen konuya hakim olanların dönüş yapmasını rica ediyorum)
  Raporun içeriği şu şekilde olması gerekmekte;

  Zayıf, fiziki, ekonomik ve idari şartlardan dolayı para kaybetmeye başlayan bir oteli nasıl yeniden iyileştirebiliriz bununla ilgili öneri raporu lazım. Yani tekrardan para kazanmaya başlaması için ne yapılması lazım o otel için? Bu sizin otelinizde olabilir farklı bir otelde olabilir.

  Rapor içerisinde aşağıdaki detaylar içermeli.

  1- Otelin fiziki şartları
  2- Temizlik
  3- Dekorasyon
  4- Servis
  5- Yiyecek-İçecek
  6- Personel
  7- Diğer

  Minimum 250 maksimum 500 kelime uzunluğunda olması yeterlidir.

  (Ücret ile ilgili konuya tam hakim olan bir arkadaşımız şu ücrete raporu hazırlarım demesi yeterli ücret ile ilgili bir problemim yoktur. Önemli olan raporun istenilen şekilde olmasıdır.)
  forumlar
 • 14-09-2020, 13:51:24
  #2
  Öncelikle Muğlada Bir Alman Turizm Yerinde Animatör Olarak Çalışmaktayım 6 Yıldır.

  Benim Fikirlerim Şu Şekildedir :

  1- Otelin fiziki şartları : Bir kere bir otel şehir merkezine , havaalanına, deniz kenarına uzaklığı, otogar, otopark gibi şeylere ne kadar yakında o kadar çok müşteri gelme olasılığı artar.
  2- Temizlik : Housekeeping içerisinde sınıflara ayrılır. Oda temizliği , personel oda ve temizliği, meydancılar, sahilde görevliler olarak. Bunlar varsa ve günlük oda temizlikleri ve çevre temizlikleri titizlikle yapılmalıdır
  3- Dekorasyon : Ferah ve huzurlu bir oda varsa, deniz manzaralı v.s , oda içerisinde TV ünitesi, ısıklandırmalar, klima, balkon , yataklar, banyo ve tuvaletler gelişmiş ve göze güzel görünmelidir.
  4- Servis : Yemek alanlarında self'servis yerlerde müşteri alınır içeriye. yemeklerini alırlar. Masalarına geçerler. Mümkünse masa düzenlerini günlük olarak dekorasyonlarla süsleyin. mesela 1.gün masa düzeni çin usulü, 2 türk usulu, 3 gün asya usulu v.s dekorasyonlarla süslenmelidir. Tiyatro v.s var ise sahne dekorları, dans kareografiler, dansçılar ile muhteşem yerlere gelebilir ve puanlarınız artabilir.

  5- Yiyecek-İçecek : Her güne farklı bir dünya mutfağı sığdırın. mesela pazartesi asya gecesi asya yemekleri, ikinci gün türk gecesi, üçüncü gün italyan gecesi v.s
  6- Personel : Mutlaka personel güler yüzlü olmalı. Gün içerisinde müşterilerle konuşmalı. Onlarla oturmalı. Muhabbet etmeli. Akşamları yine müşterilerle olmalı. Gün içerisinde çalışanlar tarafından aksiyonlar yapılmalı. Mesela otel içerisindeki tüm müşteri bulunan yerlere servisler yapılmalı karpuz olur meyve olur pasta olur su olur içecek olur.


  Şuanda çalışmış olduğum yar Dünyanın en iyi 100 oteli arasında. Türkiyede ilk 5'in içinde. Fakat sizin otel büyüklüğü hakkında bir bilgim yok. çoğu şeyler olmayabilir sizde
  Ansiklopedia.Com.TR / İnternetteki Online Bilgi Ansiklopediniz !