İpucu: Google'da son zamanlarda olup bitenlerle ilgili yorumlar - Sayfa 5 - R10.net
 • 01-11-2010, 10:07:24
  #37
  Benim geçen aya kadar çok iyi yerlerde olan sitemi birden indirmeye başladı
 • 01-11-2010, 10:08:50
  #38
  Tam 363 günlük domainim vardı. Baktım düşmesine 2 gün var. Ceza aldı diye silmiştim komple siteyi. Baktığımda ceza kalkmıştı. Ben de tekrar siteyi aktif ettim ve sıfırdan video ve etiket eklemeye başladım. Siteyi açtıktan 4-5 saat sonra google index aldı ve hit geldi 3-4 tane kadar. Sabah tekrar baktığımda 2160 index vardı ve hepsi etiketti. Şaşırdım baya. Eklemeye devam ettim. 2 gün sonra yani tam 365. gün hitim 400 oldu ve domainin süresini uzattım. Dün itibariyle hitim 600'ü geçti ve çok sevindim. Hemen pr 4 bir backlink aldım. Indexler de 4000'i geçti ve hit 1000 olacak gibi duruyordu. Fakat az önce sayaç'ta son 2 saattir hit olmadığını görünce hemen info'ya bakmak aklıma geldi. Şu anda info yok, domain adını bile arayınca google'da çıkmıyor. Sadece indexlerim duruyor. Ya ceza yedim yine, ya da başka bir şey var. Ancak ceza olduğunu sanmıyorum. Çünkü ceza yiyecek bir durum yok. Domain sonuçta yeni bir domain değil ve yaşlanmış statüsüne geçiyor ufak ufak. Neden olabilir acaba? Çok merak ediyorum.

  Edit: Sanırım bir dalgalanma var. Bu mesajı yazdıktan 2-3 dakika sonra 4 tane birden hit geldi ve gelen hit kastığım kelimede 35. sayfada idi. Dün akşam ise 4. sayfadaydı. 31 sayfa gerilemiş. İnfo henüz yok. İnşallah o da geri gelir. Şimdi pr 6 backlink buldum ve ekledim. Bakalım faydası olacak mı?
  Ancak bir şeyler olduğu kesin.
 • 02-11-2010, 00:18:06
  #39
  Bu durum düzelecek mi ? kimsenin birşey bildiği yok.Sitelerimin şuanki durumu ceza yediğini gösteriyor, ama google'a bakıldığında diğer siteler de pek rahat değil gibi görüşüyle bir dalgalanma olduğunu sanıyorum.Ama bu kadar uzun süren bir dalgalanma görmedim.

  Aslına bakarsanız pagerank güncellemesi de uzun süredir olmuyor, artık dalgalanmalarıdamı uzattı ne

  sitelerimi kasmaya devam etsem bir dert(cezası var boş yere kasıyorum), e kasmasam oldu ki yarın düzeldi, o kadar backlinkleri dönüp dolaşıp tekrar eklemem gerekecek.

  Ne halt yiyeceğimiz meçhul.
  It's our paradise.
 • 02-11-2010, 00:41:13
  #40
  Ozindir adlı üyeden alıntı
  awwww, ozur dilerim

  peki neden hic bir facebook, twitter, yahoo handi bunlari gectim, mynet, hurriyet hadi bunlarida gectim! tamindir, gezginler, inndir hadi bunlari gectim! r10, iyinet vs vs vs bunlarin gorevlilerinin biz index dususu yasiyoruz dedigine dair konu gormedim :s sen gorduysen linkini burda paylasirsan sevinirim.
  Acaba yazdığın yazıda bir mantık görebiliyormusun arkadaşım.Mynet hürriyet gibi milyon dolarlık sitelerin webmasterları(kaç kişi yaptığını siz düşünün) hatta abartıp facebook bile koymuşsun gelip burda googleda indexlerimiz silinmiş mi diyecek.Adamlar senin göreceğin yere yazmaz direk google ın babasından alırlar haberi.Etrafa yazacak senin benim gibi küçük websitesi sahipleri olur.
  Herkesin canı sıkkın pr güncellemesi beklerken giden index leremi yoksa hitleremi patlayacağımızı şaşırdık.25k index biranda 1.5k ya yani %95 i silinir mi nasıl bir sistem üzerinde çalışıyorlar acaba?