Tek Umudumuz Google Arama Olmuş Maalesef - R10.net
 • 21-10-2010, 09:39:47
  #1
  Uzun zamandır google adsense yayıncısı olarak ona alternatif bir reklam veren olmadığını düşünmekteydim ki haklılık kanaatim yüksek olduğunu düşünmekteyim.

  Sitelerimin ziyaretçi kapasitesi ve görünürlük olarak yine googleye alternatif bir arama motoru olduğunu son günlerde googlede yaşanan indexlenmeme sorunu bizzat ortaya koymuş bulunmakta.

  Bir çok arkadaş gibi benimde yazılarım 30 saniyede indexlenip ziyaretçi almaya başlarken dün yazdığım yazıdan henüz eser yok index olarak buda ziyaretçi kaybına ve moral yönünden çöküşe neden oluyor yazma hssi kalmıyor insanlarda.

  Bing, yahoo yada diğerleri googlenin sağladığı imkanı sağlayamıyorki güven verici bir yönleri yokki onlara yönelelim desek mecburen googleye mahkum olduk.
 • 21-10-2010, 11:02:08
  #2
  Yağmur yağmadı ekinler kurudu misali son günlerde böyle konular çoğaldı, herkes aynı dertten bahsediyor, anlamadığım madem herkesin hiti düşüyorsa peki nereye gidiyor bu internet kullanıcıları, internet kullanıcısı azalmadığına göre birilerinin hiti azalıyorsa birilerininde artması lazım. Neyse kolay gelsin
 • 21-10-2010, 11:11:08
  #3
  Arkadaş çok haklı. Herkes birşey için emek veriyor. En çok emek veren kazanıyor. Siz sadece içerik ekleyerek hit almaya caLışıyor oolabilirsiniz fakat böyle degil. yüzbinlerce site var..ve türkiyede 15 milyon internet kullanıcsı var..ve bunun %50si sabit kullanıcılardır. Yani Google'ın yapmış oldugu birşey yok.Sorun bizde..
 • 21-10-2010, 11:14:33
  #4
  ant07 adlı üyeden alıntı
  Yağmur yağmadı ekinler kurudu misali son günlerde böyle konular çoğaldı, herkes aynı dertten bahsediyor, anlamadığım madem herkesin hiti düşüyorsa peki nereye gidiyor bu internet kullanıcıları, internet kullanıcısı azalmadığına göre birilerinin hiti azalıyorsa birilerininde artması lazım. Neyse kolay gelsin
  Çok basit internet devlerine gidiyor kimdir bunlar facebook, video siteleri, sohbet siteleri, oyun siteleri
 • 21-10-2010, 11:16:57
  #5
  yolcumustafa adlı üyeden alıntı
  Çok basit internet devlerine gidiyor kimdir bunlar facebook, video siteleri, sohbet siteleri, oyun siteleri
  Onlar tamam kabul ediyorum ama özellikle son 15 günde bu tür konuyla doldu r10, yani o siteler öncede vardı
 • 21-10-2010, 11:39:07
  #6
  Arama yapanlar aramalarda bizi bulamayınca Ffacebook'a, video sitelerine mi gidiyorlar yani
  Elbet bazı kişilerin artmıştır ve arama sonuçlarında mutlaka çok sağlam ayakta kalabilen siteler vardır. Onların artmıştır kesin.
 • 21-10-2010, 11:44:12
  #7
  reel deki tüm iş sahalarında olduğu gibi,internet'te artık büyük sitelerin tekeline geçmiş durumda.onların yetişemediği yerlerdede bizlerin emek verilmiş siteleri var.
 • 21-10-2010, 11:52:33
  #8
  Bende çok fazla görmeye başladım bu tür konuları.
  Sadece içerik ekleme ile sitenizin böyle sonuçlar alması çok doğal.
  Backlinkler alıyoruz para verip birsürü seo iç optimizasyonlarada önem veriyoruz vs vs.
  Bu çalışmaları yapanlar ile sadece içerik ekleyenler bir olmaması lazım.
  Ben hiçbir index sorunu ve hit kaybetme yaşamadım şimdiye kadar neden diye kendimizi sorgulamamız lazım bence.
 • 21-10-2010, 11:59:55
  #9
  Hocam bu konuda benim aklımda süper bi fikir var aslında

  Şimdi google vergi vermiyorya, bi türk evladı şimdden düzgün bi arama motoru yapsa, sonraki zamanlarda olaki googlea erişim engellenirse tüm türk kullanıcılar oraya geçecek mecburen

  Şaka bi yana, eski bir TTNet çalışanı olarak şunu rahatlıkla söyleyebilirim, Türk internet kullanıcısının %70 lik kesimi bu işi bilmiyor, internet=google sanıyor, yüzlerce kez karşılaştığım durum şu, browserın açılış sayfası google haricinde bir sayfa olduğu zaman internet yok diye bize ulaşırlardı, resmen beynimden vurulmuşa dönmüştüm ama sonralardan alıştım.

  Google olmasa napardık, bing yada yahoo ya yönelirdik ancak insanların alıştığı şeylerin dışına çıkması huzursuzluk yaratıyor, ne bing nede yahoo düzgün bir algoritmaya sahip değiller maalesef.

  Bizde çin gibi tutarlı olsakda kendi arama motorumuzu yapsak, baidu.com, sadece çinden gelen ziyaretciler ile şu anda alxada 6. sırada ve pr 9

  önemli olan bizim başka bir arama motoru çin kendimizi yeniden optimize etmemiz değil,bu noktada önemli olan Türk internet kullanıcısını bilinçlendirmek, google=internet sayılan bir cehalete sahip ülkede ise çok çok zor bir durum, maalesefki insanlarımız özellikle internet konusunda çok cahil