Hocam bu konuda benim aklımda süper bi fikir var aslında

Şimdi google vergi vermiyorya, bi türk evladı şimdden düzgün bi arama motoru yapsa, sonraki zamanlarda olaki googlea erişim engellenirse tüm türk kullanıcılar oraya geçecek mecburen

Şaka bi yana, eski bir TTNet çalışanı olarak şunu rahatlıkla söyleyebilirim, Türk internet kullanıcısının %70 lik kesimi bu işi bilmiyor, internet=google sanıyor, yüzlerce kez karşılaştığım durum şu, browserın açılış sayfası google haricinde bir sayfa olduğu zaman internet yok diye bize ulaşırlardı, resmen beynimden vurulmuşa dönmüştüm ama sonralardan alıştım.

Google olmasa napardık, bing yada yahoo ya yönelirdik ancak insanların alıştığı şeylerin dışına çıkması huzursuzluk yaratıyor, ne bing nede yahoo düzgün bir algoritmaya sahip değiller maalesef.

Bizde çin gibi tutarlı olsakda kendi arama motorumuzu yapsak, baidu.com, sadece çinden gelen ziyaretciler ile şu anda alxada 6. sırada ve pr 9

önemli olan bizim başka bir arama motoru çin kendimizi yeniden optimize etmemiz değil,bu noktada önemli olan Türk internet kullanıcısını bilinçlendirmek, google=internet sayılan bir cehalete sahip ülkede ise çok çok zor bir durum, maalesefki insanlarımız özellikle internet konusunda çok cahil