İpucu: Backlink mi içerik mi ? - Sayfa 4 - R10.net
 • 21-08-2010, 02:26:50
  #28
  benim mesajlarım her ne hikmetse silinip, şikayetim dikkate alınmamış.

  tebrikler yönetim!
 • 21-08-2010, 03:11:01
  #29
  Haklısınız ve güzel bir yazı olmuş.

  Önceki zamanlar hacklink ile çok kısa sürede amaca ulaşılıyordu. Şuan ise anında sonuç olmuyor ama yinede Hacklink ile sitesini yükselten, başarılı olan bulunmakta. Eskisi kadar olmasada dizi, müzik, ***** siteler hacklink ile iyi adımlar atıyor, kendi içeriğine uymayan sitelerden backlink olunca Google o sitelere karşı çıksa çok iyi olucak ve kimin başarılı olduğu ortaya çıkıcaktır. Kısa sürede bu olucak, eminim.
  ~ e. t.
 • 21-08-2010, 06:20:21
  #30
  Bydvt_ adlı üyeden alıntı
  Artık seohocası değil noraseo zamanı
  noraseo daha eski rahat ol sen.
 • 21-08-2010, 08:48:05
  #31
  Konu ile ilgili arkdaşlar lütfen tamamını okuyun..

  Yazmim yazmim diyorum, ama yok. 3-5 kişi sırf sitesine link kasabilmek için forumda araması yapılsa 100 tane benzer makale bulunacağı halde 4 satır yazı paylaşıyor, onunda 2 satırı reklam yada kendine link oluyor, üstüne üstük birde bana utanmadan - rep atıyor. Ben - rep atınca, pm geliyor ! Neymiş efendim, rep to rep yasakmış. Sen gel siten 2 sıra yukarı atsın diye forumu mundar et, ben rep atınca forum kurallarını hatırlayıver... Kusura bakma Bertan'ım, seni severim ama acı gerçekler bunlar...

  Hadi şimdi bunları geçelim, makaleyi tartışalım !

  Koyu yazılar noraseo nun yazdıkları.
  Diğerleri benim..


  Backlink olayı tabii ki hiç bitmeyecektir. Ancak alakasız ve içeriğinizi içermeyen sitelerden link almanız size yarar değil zarar sağlayacaktır.

  Caffeine ile bunun alakası nedir ? 2 sene öncede bu böyle idi, 2 sene sonrada böyle olucak, her zaman içeriktaş link en değerlisidir.

  Web sitenize güncel ve özgün içerik yüklemeniz ile birlikte doğal backlink de kazanırsınız.

  Bunu sen külahıma anlat, Türkiye'de yaşıyoruz. Kaç insan başka siteden kopyaladığı bir makaleye link veriyor ? Bir kere ona yükleme denmez ekleme denir, yok sen wpye bulduğun xml yedekleri yüklüyorsan o ayrı tabi...

  Web sitenizden içerik çalan birçok kişi çıkacaktır. İçerik çalması sizin için iyidir. Makalelerinizin içindeki resimleri, başka bir sitede görünce sizin sitenizi gözünde yükseltmekte.

  Buda ayrı bir fiyasko, uzun süredir bu piyasdayız Bertan birisi bu şekilde kötü içerik çalıyorsa zaten acemidir. Onun dışında en basit wp o matic botu bile resimleri kendi sunucuna çekmekte. Ufak birde eklenti yazdırdıp o resimlerin üzerine site adını yazdırdınmı, senden özgünü olmaz. Bırak makaleyi resim bile özgün olur..

  Caffeine arkasına başka siteleri alan sitelere önem göstermiyor.

  Buda tam tersi, caffeine için ne kadar çok siteyi arkana alırsan o kadar iyi. İmleme siteleri, sosyal paylaşım siteleri, tanıtım yazıları, direk linkler...

  İçeriğinize, web sitenizdeki kodlama hatalarına ve güncelliğine bakıyor.

  Bununda caffeine ile alakası yok, az önce dediğim gibi buda 2 senelik mevzu.

  Artık para harcayan siteler değil, hak eden siteler Google arama motorunda yukarı da olacak.

  Bu yerli yanlış, kapitalzm hakim olduğu bir dünyada yaşıyoruz. Para varsa para kazanırsın, büyük balık küçük balığı her zaman yer.. Bu forumda youtube vb. siteler çıkaracak adam yokmuydu, sürüyle vardı. Ama adamların ev kirası, okul parası derdinden yeni proje üretmeye kafasımı kaldı...

  Seo açısından gerekli tek şey backlinkin olduğunu unutmamamız gerek.

  Ve bu son satırlarımız ile bir seo tezini daha çürütüyoruz... Yazdığını bir oku Bertanım, Google’ın sistemi daha da gelişip, sadece linkle işin bitmeyeceği ortaya çıktı. diyerek başladığın makale, tek şey backlink diyerek bitiyor...

  Sen ve senin gibiler yüzünden bu foruma gelip birşeyler öğrenmek isteyenler bakınıp bakınıp, acaba bunumu yapsam bunumu yapsam diye kara kara düşünüyor... İnsanların gelişimine engel oluyorsunuz !
 • 21-08-2010, 08:54:56
  #32
  Hocam kusura bakmada senin seo bilgin malesef yok seo hizmeti altında 25 tl ye senden hizmet aldım yaptığın tek şey sitemin kategorisindeki açıklamaları değiştirmen oldu bozulma diye o gün sölememiştim ama seo bilgin sıfır malesef kategorilerdeki açıklamayı değiştirme işlemine seo diyosan senin daha çok ekmek yemen lazım

  Konuda yazanlarda hep bilindik şeyler adını caffein, niche gibi terimlerle süsleyip önümüze sunmayın artık bunları bilmeyen bu forumda yok.
 • 21-08-2010, 11:11:53
  #33
  norabilisim adlı üyeden alıntı
  noraseo daha eski rahat ol sen.
  SEOhocasi'ndan esksin diye onun yaptıklarını yapmayacak mısın ?

  Neyse tartışacak değilim.
 • 21-08-2010, 22:04:52
  #34
  Bydvt_ adlı üyeden alıntı
  SEOhocasi'ndan esksin diye onun yaptıklarını yapmayacak mısın ?

  Neyse tartışacak değilim.
  kimsenin yaptığını yapmıyorum r10 a ilk makalemde bile sitelerime link verdim bu seni hiç mi hiç ilgilendirmez paşa
 • 21-08-2010, 22:28:23
  #35
  norabilisim adlı üyeden alıntı
  kimsenin yaptığını yapmıyorum r10 a ilk makalemde bile sitelerime link verdim bu seni hiç mi hiç ilgilendirmez paşa
  Bir gün seviyen yükselirse p.m. at tartışalım

  Google optimizasyon bölümüne gir aynı makaleden 100 tane bulursun. Eğer sitenin reklamını yapmak istiyorsan git Yeni Web Sitelerinden Haberler bölümüne konu aç.
 • 22-08-2010, 00:24:19
  #36
  caffein bitti. niche 'de seoros ile birlikte insanlara lanse edildi. doğru bir lanse ama sürekli insanlara dikte şekilde bunun forumda başka kişiler tarafından öne sürülmesi bana ters geliyor.

  aslında içlerini doldurduğumuz zaman bir kaç yıldır sürekli yapılan ve başvurulan yollar olduğunu göreceksinizdir. örneğin niche. bugün 200 hitli bir oyun kelimesinin bile domaini alınır hale geldi. anlıcağınız biz Türk webcileri olarak niche i bir araç olarak çoktan kullanıyorduk. Ha bunda hata tek şey sadece TR kelimelere kastık. Oysa yabancı ne cevherler var. Gören ve bilen cukkayı dipten alıyor. Diğerleri ise 200 hit alcam 1$ kazancam 30 site böyle olsa 30$ olcak peşinde koşuyor. Bu olaydanda sadece Google karlı çıkıyor.

  Yakup'un yazılarına genel olarak katılmakla beraber insanların bu kadar dik olarak hedef gösterilmesini kabul etmiyorum.

  son olarak, bu forumun reklam cenneti olması benide rahatsız etmeye başladı.
  Ey bedbaht nefsim! Acaba ömrün ebedî midir?