İpucu: Backlink mi içerik mi ? - Sayfa 3 - R10.net
 • 19-08-2010, 18:18:36
  #19
  Benim kafama takılan şey köprü olarak eklenmeyen bişiy nasıl backlink sağlayabiliyor ?
 • 19-08-2010, 18:46:25
  #20
  Yanlış yaptığımız / yaptığınız nokta : Google'a hep kendi gözünüzle bakmak. Bi' de Google gözü ile kendinize bakın. ^^
  Head of E-Commerce & SEO
 • 19-08-2010, 18:54:45
  #21
  Hergün açılan konulardan farkı nedir ?
 • 19-08-2010, 21:01:49
  #22
  Bydvt_ adlı üyeden alıntı
  Hergün açılan konulardan farkı nedir ?
  seo kelimesi ile seohocasi.com un linklenmesi değil, noraseo.com linklenmesi (: En büyük farkı bu
 • 19-08-2010, 21:15:14
  #23
  İlahi @Yakup Ya )) çok doğru demişsin...
  Fırsat elinde, can bedende. Ne yapacaksan şimdi yap!
 • 19-08-2010, 21:31:35
  #24
  Öncelikle içerikmi backlink mi sorusu bence çok saçmadır. Neden diye soracak olursanız. Zaten google üzerinden gelecek ziyaretçiyi arıyorsanız sitenizdeki içeriğin özgün olması gerekiyor. Ayrıca Backlink olayının yararını rekabetin olduğu bir kelimeden optimizasyon yaptığınızda anlarsınız. Yine Örnek vermek gerekirse; bir adet evden eve naliyat domaini alın ve akşama kadar özgün içerik yazın bakıyım yada oyun kelimesi ile alakalı bir domain alın akşama kadar içine oyunla ilgili özgün yazı girin Anahtar kelimenizdeki arama sonuçlarında bakalım ilk 99 sayfa içerisinde olabilecekmisiniz...

  Optimizasyon demek; İyi kodlanmış bir site, Özgün bir içerik ve sizi tavsiye eden aynı içeriğe sahip sitelerin sizi tavsiye etmesidir. ( backlink )

  Siz olayı böyle backlink mi yoksa içerik mi derseniz bir yere varmış olamazsınız. Bu konuda bence içeriğin öneminin daha fazla altı çizilmiş olması gerekiyordu. Düz mantık bakarsanız konunun kimseye bir faydası olmaz.
 • 19-08-2010, 21:47:18
  #25
  norabilisim adlı üyeden alıntı
  alakasız içeriklerden alınan backlinklerin zararı olduğunu ısrarla söylüyorum.


  google images de gösterir, hiti başkası alır ama resim sonuçta senin web sitenden alınmış. Örneğin http://imageshack.us/ pr7 doğal backlinkleri olduğu için de google da önlerde. Hem görseller de hem images gibi büyük kelimeler de.

  sosyal paylaşım sitelerinde 1 gün boyunca 1000 tane linkinizi 1 üyelikten tabiki paylaşmayacaksınız. Başkalarının paylaşmalarını sağlayacaksınız. Kopya içerikle önde olacağınızı düşünüyorsunuz öyle mi ?
  warchild adlı üyeden alıntı
  P*rno gibi sıradışı yerlerden alınan backlinkler hariç alakasız yerlerden alınan backlinklerin siteye etki katsayısı alakalı sitelerden daha az olur ama zarar verdiği kesin bir dille söylenemez.


  Resimler backlink çeşitliliği açısından önemi olsada resmin bulunduğu sayfanın durumuna göre sizin resminizi google başka siteninki gibi google images'de gösterebilir. Buda özgünlüğün önüne her zaman backlinkin geçebileceğinin garantisi vermektedir.  Sürekli sosyal medya sitelerine eklenen siteler ilk başlarda yükselsede daha sonradan düşüş yaşar. DOğal olmayan sosyal medya eklemeleri işe yaramaz.


  Caffeini neden sadece içerik olarak alıgılanıyor anlamadım. Sosyal medyanın önemi arttı diye abanılan düşüncenin ardında backlink var.

  Güncellik (bana göre kopya içerik-özgün içerik farketmez açığı kapatırım) ve daha mantıklı backlink alımı esas olay oldu. Çok zor bi'şey değil. Parayla backlink alımı bitmiş değil değil aksine yarı-doğal olarak kabul edilen tanıtım yazıları arttığı için daha fazlalaştı.
  Backlinkin önüne geçmesi gibi bir durum söz konusu olamaz bence, hiç içerik eklemeden backlink ile bir siteyi ilk sayfaya taşıman bile mümkün.

  Googleın özgün içerikten kastı sitenizin faydalı bir site olması ve bununla birlikte sizin linkinizin diğer sitelerde paylaşılması demektir. Yoksa sizin sitenizdeki yazı ile başka sitedeki yazılar aynımı onu kontrol ettiğini/edebileceğini sanmıyorum. Kaldıki öyle bir kontrol gücüne sahip olduğunu düşünsek bile bunu aşmak oldukca kolay, Tr karakterle yazılmış ş harfinin yerine s, ç harfinin yerine c gibi alternatifler üreterek içerik farklılığını oldukca basit yapabilirsiniz, ama az öncede dediğim gibi google bunu kontrol etmiyor, özgün içerikten kasıt, sitenizin insanlığa faydalı olması durumu.

  Bence, netice itibari ile backlink herzaman 1 adım önde, bunun en basit mantığını Video paylaşan sitelerde görebiliriz, daha çok kısa bir süre öncesine kadar videoları tarayamayan googleda bu siteler sadece backlink mantığı ile zirve yapıyordu

  Benim asıl merak ettiğim konu, sitemize giren ziyaretcilerin pozisyonumuzda bir değişiklik yapıp yapmadığı.
  Google aramalarından tıklamalarda etki yaptığına eminim, ancak direk bağlantı yada yönlendiren sitelerden gelen ziyaretciler bu konuda etkilimi ?
 • 19-08-2010, 22:16:59
  #27
  Yakup adlı üyeden alıntı
  seo kelimesi ile seohocasi.com un linklenmesi değil, noraseo.com linklenmesi (: En büyük farkı bu
  Artık seohocası değil noraseo zamanı