Keyword Seçimi hakkında görüşleriniz?? (tartışalım) - R10.net
 • 04-06-2010, 13:15:10
  #1
  merhabalar,

  daha önceden de bunlar tartışılmış ve bu konuda görüşler bir çok yerde yorumlanmış. buradaki güncel bilgilerle görüşlerinizi alayım;

  bir hedef seçelim örn: yeşil araba resimleri
  bu şekilde googleda arattığımız bir kelimede hedef 1. sırada çıkmak ise


  acaba

  yeşil, araba, resim,

  veya

  yeşil, araba, resim, yeşil araba resimleri

  veya

  yeşil araba, araba resimleri, yeşil araba resimleri

  veya

  yeşil, araba, resimleri, yeşil araba resimleri, yeşil araba, araba resimleri  keyword seçeneklerinden hangisini kullanmak daha olumlu olacaktır?

  örneğin resim mi - resimleri mi taglamak daha olumlu sonuç getirecektir?

  benim seçeneğim ;

  yeşil, araba, resimleri, yeşil araba resimleri, yeşil araba, araba resimleri

  ancak keyword sayısını artırarak optimumu aşmak olumsuz yansır burada seçimlerle ilgili ne yapmak gerekiyor bunu belirlemek için açtım bu konuyu
  manyak - "Dürüst ve güvenilir insanlarla iş yapmanın tadı bir başkadır..."
 • 05-06-2010, 02:31:26
  #2
  yeşil araba resimleri, en güzel yeşil araba resimleri, harika yeşil araba resimleri, süper yeşil araba resimleri


  gibi. bu sekılde daha etkiLi OLur.
  imza yok..
 • 05-06-2010, 04:57:59
  #3
  yeşil araba resimleri 3 kelime birleşince anlamlı, bu yüzden bunları 3 parçaya ayırarak eklemek saçmalık bence. "yeşil" diye bir keywordünüz olsa bunun faydası olmaz size.

  Bunun yerine TuRaN ın dediği gibi, önüne sıfatlar ekleyerek yapabilirsin
 • 05-06-2010, 12:33:04
  #4
  hangi kelimede yükselmek istediğinize göre keyword seçimi yapılabilir.
  "yeşil, araba, resimleri, yeşil araba resimleri, yeşil araba, araba resimleri" böyle bir seçimde virgüller arasında yer alan her kelimede yükselme hedeflenmiş olur. bunlar arasında "yeşil" ve "resimleri" gibi geniş bir yelpaze de dahil olmaktadır, bence buna da gerek yoktur. Buradan gelecek olan hitler, sitede aradığını bulamazlar ve hemen çıkarlar, bu da hemen çıkma oranını yükseltir. Hedef kitlen kimler ise keywordler de onları hedeflemeli. ben olsam "yeşil araba resimleri, araba resimleri, yeşil araba" şeklinde düzenlerdim.

  whimper adlı üyeden alıntı
  ancak keyword sayısını artırarak optimumu aşmak olumsuz yansır burada seçimlerle ilgili ne yapmak gerekiyor bunu belirlemek için açtım bu konuyu
  anahtar kelime sayısı da virgülden virgüle kaç kelime kullandığınızı değil, tüm bunlar içinde kaç çeşit kelime kullandığınızı ifade eder.
  demek istediğim şu, örneğin: "yeşil, araba, resimleri, yeşil araba resimleri, yeşil araba, araba resimleri" keywordlerine virgülden virgüle 6 kelime ve kelime öbeği var, oysa burada kullanılan 3 kelime var "yeşil" "araba" ve "resimleri". Buradaki keyword saysı 6 olarak değil 3 olarak kabul edilir.