hangi kelimede yükselmek istediğinize göre keyword seçimi yapılabilir.
"yeşil, araba, resimleri, yeşil araba resimleri, yeşil araba, araba resimleri" böyle bir seçimde virgüller arasında yer alan her kelimede yükselme hedeflenmiş olur. bunlar arasında "yeşil" ve "resimleri" gibi geniş bir yelpaze de dahil olmaktadır, bence buna da gerek yoktur. Buradan gelecek olan hitler, sitede aradığını bulamazlar ve hemen çıkarlar, bu da hemen çıkma oranını yükseltir. Hedef kitlen kimler ise keywordler de onları hedeflemeli. ben olsam "yeşil araba resimleri, araba resimleri, yeşil araba" şeklinde düzenlerdim.

whimper adlı üyeden alıntı
ancak keyword sayısını artırarak optimumu aşmak olumsuz yansır burada seçimlerle ilgili ne yapmak gerekiyor bunu belirlemek için açtım bu konuyu
anahtar kelime sayısı da virgülden virgüle kaç kelime kullandığınızı değil, tüm bunlar içinde kaç çeşit kelime kullandığınızı ifade eder.
demek istediğim şu, örneğin: "yeşil, araba, resimleri, yeşil araba resimleri, yeşil araba, araba resimleri" keywordlerine virgülden virgüle 6 kelime ve kelime öbeği var, oysa burada kullanılan 3 kelime var "yeşil" "araba" ve "resimleri". Buradaki keyword saysı 6 olarak değil 3 olarak kabul edilir.