İpucu: Backlink edinmenin doğal yolu, ve backlinkleri birbirine bağlama... - Sayfa 5 - R10.net
 • 08-05-2010, 05:38:37
  #38
  teşekkürler bilgi için faydalı olmuş
  Kaliteli sitelerinizden link alınır.
 • 08-05-2010, 13:50:54
  #40
  antiarabesk adlı üyeden alıntı
  açıkçası nasıl bir yol izlediğinizi bilmiyorum, onun için yorum yapamayacağım..
  Yanlış anladınız galiba ben sizin tarzınızda çalışıp oto kiralama kelimesinde 1. sayfaya yerleşen bir site göremedim ondan bahsediyorm. .
 • 08-05-2010, 14:59:31
  #41
  demogojiye daha fazla girmek istemiyorum, dalgalanma var, belkide iyi bakamadın, zaten bir şey açıklamak zorunda da değilim...
 • 08-05-2010, 21:21:23
  #42
  antiarabesk adlı üyeden alıntı
  Backlink edinmek için Türk webmasterlar genelde footerdan link satın alarak yada blogların yorum sayfalarına kasarak bu işlemi gerçekleştirdiklerini zannederler..

  Yapılan bu işlemin etkisi az ve süresi kısıtlıdır, bir sitenin anasayfasından link almak hem pahalıdır hemde linklerin süresi bitince silindiğini unutmayın.

  Kurumsal seo çalışmalarında izlediğim 1-2 yöntemi sizlerle paylaşmak istiyorum...


  Etkili olabilmesi için her güne 1 adet makale hazırlayın, bu makaleleri ingilizce biliyorsanız ingilizceden çevirin, bu şekilde daha orjinal bir makale oluşmuş olacaktır.

  Makalelerde geçen anahtar kelimelerinizden 1-2-3 tanesine link verin, bu linklerden 1 tanesi anasayfanıza diğerleri uygun alt sayfalarınıza verilebilir.

  Daha sonra bu makaleyi özgün ve güncel bir blogda yayınlayın, alexa değeri 300 k ve altı bir sitede makale yayınlatmak size 15-45 tl arasında bir maliyeti olabiliyor.

  Makalelerin 3-7 gün anasayfada kalmasına özen gösterin, anasayfalar sitelerin en değerli yerleridir.

  Makaleleri her gün verin, 10 adet makaleyi 1 günde değil 10 günde verin.

  1. günkü makale yayınlanınca 2. gün yazacağınız makaleye 1. gün yazdığınız makalenin linkini konu başlığı ile koyun, konu başlıklarında da kendi anahtar kelimelerinizin geçmesine özen gösterin!

  Anahtar kelimeniz "e-ticaret" ise konu başlığı "Dünyadaki e-ticaret hacmi" şeklinde olabilir mesela

  Daha sonra[B] dofollow blogların yorum sayfalarınada kendi anahtar kelimelerinizi ve makalelerin yayınlanmış linklerini vererek blog çalışması yapın[/B], yayınlanmış her makale için 4-5 adet link kasmak çok etkili bir işlemdir, dikkat edin bu linkleri kendi sitenize değil, makalelerinizin eklendiği sayfalara vereceksiniz, tabiki kendi anahtar kelimenizi girerek.


  Bu şekilde çalışarak "e-ticaret" ve "oto kiralama" gibi kelimelerde 1. ayda kurumsal müşterilerimi 1. sayfaya taşıdım, bu işte önemli olan güzel makaleler yazmak ve bunları yayınlayacak güzel siteler bulmak, işin tekniğini zaten anlatmış bulunmaktayım. Bir kısım teknikleri ise ancak zamanla kendiniz öğrenmelisiniz!

  Küçük hacimli kelimelerde 2 haftada daha büyük hacimli kelimelerde 1 ayda sonuç alabilirsiniz, sitenizin pozisyonunu da hesaba katmayı unutmayın.


  Hayırlı işler...
  Yukarıda link satın almak ve do follow blog kasanlar diye başladınız.

  Yazıda link satın almaktan ve do follow yorum yapmaktan bahsettiniz
 • 08-05-2010, 23:24:03
  #43
  eee.. neyi anlamadınız ?
 • 09-05-2010, 15:01:33
  #44
  antiarabesk adlı üyeden alıntı
  demogojiye daha fazla girmek istemiyorum, dalgalanma var, belkide iyi bakamadın, zaten bir şey açıklamak zorunda da değilim...
  Ben buna anca gülerim
 • 09-05-2010, 19:19:02
  #45
  r10 da çok gereksiz, kıskanç, ön yargılı ve çekemeyen çok insan var, onun için bir çok arkadaş forumda paylaşım yapmıyor!

  Şimdi bu arkadaş demek istiyorki kardeşim sen yalan söylüyorsun, yani aklı sıra ima ediyor, kendiside aynı işi yapıyormuş, link alan herkes seo danışmanı oluyor, demekki oda bir danışman...Burada adabımı koruyarak bir şeyi anlatmaya çalışıyorum, ister inan ister inanma çokta tın...

  Bundan öncede 2 arkadaş başka bir konuya link vererek "biz zaten anlattık sende aynısının tıpkısını yazmışsın" gibisinden bir şeyler yazmışlardı, tekrar ediyorum, ben bir şey icat etmedim, bildiklerimi sizinle paylaştım, bu platformda bundan sonra kimseye bir şey öğretmeye kalkmayacağım, ne kadar fırsatçı ve önyargılı akbaba zihniyeti varsa üstümüze üşüşüyor..