Zeytech.net den Saldıranlara - R10.net
 • 20-02-2010, 02:28:22
  #1
  Alıntı
  Kullanıcılarımıza ve ziyaretçilerimize saygıyla duyururuz.
  Lütfen yazının tamamını sabır ve dikkatle okuyunuz.
  Zeytech.Net, 5 üniversite öğrencisinin önceleri kendi ihtiyaçları için geliştirdiği ve 2 yılı aşkın bir süre sadece bu öğrenciler tarafından kullanılmış bir sistemdir. Geçen yıl 5 arkadaş kendi aralarında anlaşarak bu servislerin bir kısmını Zeytech.Net alan adı altında Türk Webmasterlara ve sadece Türkçe dilinde açmıştır. Biz 5 kişi bugüne kadar zeytech' den herhangi bir maddi menfaat beklemedik. Aksine Zeytech.Net' in tüm masraflarını da kendi cebimizden karşıladık. Dediğimiz gibi biz sadece öğrenciyiz hiç bir kuruma yada şirkete bağlı değiliz. Zeytech' den parada kazanmıyoruz. Topu topu 3 adet reklam alanımız var aylık getirisi sunucu masrafının 1/10 unu bile karşılamamakta.
  Zeytech.Net uzun bir süre boyunca saldırı altındaydı. Bu saldırılar sırasında artan bandwidth ihtiyacımızın ücretini karşılayamaz duruma geldiğimiz de Zeytech.Net' i satmayı dahi düşündük. Kendi cebimizden kıstık Zeytech.Net' i gene yaşattık.
  Zeytech.Net' e yapılan saldırılar önceleri Türkiye kaynaklı Ip' lerden gelmekteydi. Belli bir süre sonra Batı Avrupa ülkelerinden aşırı saldırılar gelmeye başladı. Bu aşırı saldırılar olduğu sırada zaten Zeytech.Net' e ulaşmak bir sorun oluyordu. Zeytech.Net' e ulaşsanız dahi modüllerimizde yapılan sorgulamalar ya XML Dosyası Okunamadı hatası uyarısı veriyordu, yada sorguladığınız sitenin Pagerank değeri ve Pagerank durumunu yanlış gösteriliyordu. Durum böyle olunca; durumdan menfaat çıkarmaya çalışan bazı çevre ve kişiler çeşitli platformlarda Zeytech.Net' in güvensiz olduğunu, saçma olduğunu ileri sürüp Zeytech.Net' e gelen ziyaretçileri engellemeye çalışmakla kalmıyorlar webmasterları yabancı sitelere yönlendirip Zeytech.Net' e gelen ziyaretçileride engelliyorlar.
  Zeytech.Net öyle güvensiz bir sistem değildir, günlük 19,000 tekil ziyaretçisi 200,000 den fazla sayfa gösterimi ve hepsinden önemlisi günlük 140,000 den fazla Google isteğine Google' ın ip ban korumasına takılmadan cevap verebilmektedir. Unutulmamalıdır ki Zeytech.Net sunduğu servislerin hiç birinde başka sistemlerden veri çekerek göstermemektedir Zeytech verileri direk ana dağıtıcıdan alır ve ekrana basar.
  Kısaca söylemek istediğimiz şudur ki; kendi dilinde kendi vatanından yayın yapan %100 yerli Türk Malı sitelere sahip çıkın, muadilini bulduktan sonra yabancı değil yerli siteleri kullanın
  .
  Nedendir Anlamiyorum, Zeytech'e saldırmalarinin nedeni nedir ki ? anlamiyorum nereye gidiyoruz nereden geliyoruz
  Alıntıdır.
  Edu Backlink Paketleri
 • 20-02-2010, 02:31:33
  #2
  Yabancı bir site olsaydı inanki kimse yaklaşmazdı, fakat türk sitesi olduğu için bizimkiler saldırıyı hiç kesmedi oraya buda bizim türk milletinin tutumunu açık bir dille sergiliyor.Gerçekten çok yazık.
  Adracadabra.
 • 20-02-2010, 02:33:21
  #3
  evet, ama sanmiyorum tek türklerin saldırdığını cogunluk yanilmiyorsam Yabancilardir dicem ama yabancilarin cekemedikleri bir tek zeytech midirki ? yada zeytech'i takarlarmi ? bilemiyorum
  Edu Backlink Paketleri