Blogcu-Google ve deneyimlerimiz. - R10.net
 • 15-02-2010, 12:20:04
  #1
  Blogcu ile blog sahibi arkadaşlar, deneyimlerimizi burada paylaşmak için açtım. Bende kendi deneyimlerimi yazacağım.

  Nelerden bahsedebiliriz
  Blogcu blogumuz ile yüksek hitlere ulaşabilirmiyiz?
  Blogcu blogumuzda googledan spam yememek için ne yapmak gerekir?
  Blogcu sistem etiketlerinin etkisi ne kadardır?
  Blogcu sistemi yüksek hitli blogları onünü kesermi?
  .................................................. .

  Kendi deneyimlerime göre blogcu blogları çok etkili bir sistem,düzenli ve kaliteli içerik girerek çok iyi hitlere ulaşabiliyoruz. örneğin 7-8 yazı ve blogumuzu nkendi etieti ile rahatlıkla günlük 200 hite ulaşılabiliyor.düzenli bir blogcu blogu ile aaa izle (bu bir film ise) şeklinde bir yazı ile googleda aaa izle de daha 15 günlük bir site ilk sırada çıkabiliyor( bu film orta düzeyde arama rekabeti olan bir robert deniro filmi mesela).

  Blogcu sisteminin hit sağlayan sistem etiketleri ve kanal sistemi yazınızın 2-3 dakika sonra googleda yer almasını rahatlıkla sağlıyor. Ancak etiket sistemine giren yazınız başka bir blogcu tarafından bennzer bir yazıyblogcu sisteme etiketindeki yeri kayboluyor.

  Her yazı için girdiğimiz ve blogunuzdaki yazının altında çıkan etiketlerde google gözünde bir yazı kadar değerli.

  Blogcu etiket sisteminde çok kullanılmayan etiketlerde yer alarak ve çok yeni bir etiket sayfası oluşturmayı sağlayarak o etiketten uzun bir süre yüksek hit alabiliniyor. Bu dediğim blogunuzun altında yer blogunuza özel etiket değil. Blogcu.com/etiket/... şeklinde yer oluşan etiketleri kasdediyorum.

  Daha önce açmış olduğum 2 adet özgün makale girilen, az konulu ve backlink çok az alınan ve hiç bir şekilde spam yapılmayan 2 blogcu blogumda filitreye girdi.Rekabet olunan bir alandı ancak çok fazla seo açısında yüklenmeme rağmen 1-2 aylık bir süredirde bu blogları filitreden çıkaramadım.Daha fazla spam içerik girdiğim bloglarım daha iyi bir performans gösterekfilitreye girmedi.
  Blogcu blogumuzun filitreye girmesi konusunda kesin deneyimlerim olduğunda paylaşacağım.

  Sizde blogcu-Google ile yaşadığınız deneyimlerinizi aktarırsanız güzel bir paylaşım oluşturabiliriz.
 • 15-02-2010, 12:23:27
  #2
  Blogcu,orta düzel bir kelimede direk ilk sayfa.Şahsen dün 2 adet blogcu açtım ilk sayfa ve 500+ hite ulaştılar.İnce bir noktası var şablonda o düzenlemeyi yaparsanız ilk sayfa çocuk oyuncağı
 • 15-02-2010, 12:41:35
  #3
  Optimizasyon konusunda senin değin ile ilgili düşündüm aklıma bir şey gelmedi.Farklı bir optimizasyon ben söyleyebilirm.Her yazıya girdiğimiz 5 atiket sayesinde yazı sayfası ve bu 5 etiket sayfası olmak üzere bir yazıdan 6 yazı oluşturuyoruz.Her etiketten oluşan sayfalar birbirinin kopyası oluyor doğal olarak. Bu bir süre sonra etiketlerin filitreye girmesine sebep veriyor. her etiket sayfasının içeriğini birbirinden farklı gibi göstermek için. rastgele söz çeken bir php-js kod buldum . bunu php olan siteme ekleyip oradan her sayfada farklı özlü söz çıkartarak her etiket sayfasını içerik olarak birbirinden faklı gösterdim.Umarım faydası olur. isteyene verebilirim.
 • 15-02-2010, 12:59:28
  #4
  Blogcu.com'dan açtığım her blogda ana kelimelerde 1-2 sayfalarda olduğum olmuştur. Aranılan her konuda ilk sayfalardayım. Fakat en son deneyimim bir dizi için oldu daha ana kelimesinde gülebilirsiniz belki ama ilk 20 sayfada dahi yokum.

  İnş bigün oda olur. Ama açtığım her blogda muhtemelen 2-3 gün içerisinde 300-500 hite ulasıyorum. Ki popup reklamlar ile çok kazandığımda olmuştur zamanında.

  mathsman hocam bana pm ile msn adresinizi verebilir misiniz. Blogcu için bulduğunuz kod işime yarayabilir.
 • 15-02-2010, 13:09:14
  #5
  isteyenlere pm ile dosya linkini ve içindeki açıklamasını gönderiyorum. 2 dosyadan oluşuyor.
 • 15-02-2010, 13:36:31
  #6
  Benim asıl merak ettiğim, blogu üzün süredir aktif olan ve hit kaybı olmadan ve yüksek hit sağlayan arkadaşların deneyimlerini paylaşmaları.
 • 15-02-2010, 13:38:14
  #7
  guzel paylasim ve dusunce hic denemedim bi blogcuda ben deniyecegim
 • 15-02-2010, 14:04:32
  #8
  HostSatiyoruz adlı üyeden alıntı
  Blogcu,orta düzel bir kelimede direk ilk sayfa.Şahsen dün 2 adet blogcu açtım ilk sayfa ve 500+ hite ulaştılar.İnce bir noktası var şablonda o düzenlemeyi yaparsanız ilk sayfa çocuk oyuncağı
  ne gibi düzenlemeler, keywords, description?
 • 15-02-2010, 14:16:30
  #9
  aslanbash adlı üyeden alıntı
  ne gibi düzenlemeler, keywords, description?
  Evet ne gibi düzenlemeler? Banada yardımcı olursan memnun olurum.
  İlacım ol. Tek Amacım ol.