• 18-08-2009, 23:13:16
  #1
  Üyeliği durduruldu
  Arkadaşlar geçen gün siteme iframe virüsü bulaşmıştı virüsü temizledim bütün sayfalarımdan. 2 gün önce yeniden değerlendirme isteği gönderdim. Bugün bir cevap gelmiş.
  Alıntı
  Sayın http://siteadresim.com/ sitesi sahibi veya web yöneticisi,
  Sayfalarınızdan bazılarının, kullanıcılara kötü amaçlı yazılım bulaştırabileceğini tespit ettik. Google.com.tr'de bir arama sonucunu tıklayarak bu sayfaları ziyaret eden kullanıcılara bir uyarı sayfası göstermeye başladık.
  Aşağıda, sitenizde bulunan ve kullanıcılara virüs bulaşmasına yol açabilecek bir veya daha fazla URL örneği verilmiştir:
  http://siteadresim.com/
  http://www.siteadresim.com/
  Örnek bir uyarı sayfası görmek için şu bağlantıyı tıklayın: http://www.google.com/interstitial?u...teadresim.com/
  Ziyaretçilerinizi korumak için bu konuyu en kısa zamanda araştırmanızı öneririz. Bilerek ve isteyerek kötü amaçlı yazılım dağıtan bazı siteler olsa da pek çok durumda web yöneticisi aşağıdaki nedenlerle durumun farkında değildir:
  1) site saldırıya uğramıştır
  2) site, kullanıcılardan gelen kötü amaçlı olabilecek içeriği izlemiyordur
  3) site, kötü amaçlı bir reklamvereni olan bir reklam ağından içerik görüntülüyor olabilir
  Siteniz saldırıya uğradıysa, kötü amaçlı (ve genellikle gizli) içeriği sayfalarınızdan kaldırmanın yanı sıra, sitenizi saldırıya açık hale getiren sorunu tespit etmeniz ve gidermeniz gerekir. Ne yapacağınızı bilmiyorsanız barındırma hizmeti sağlayıcınıza danışmanızı öneririz. Saldırıya uğrayan sitelerin güvenliğini sağlama konusunda StopBadware de bir kaynak sayfası hazırlamıştır: http://www.stopbadware.org/home/security
  Sitenizi güvenli hale getirdikten sonra, bu Web Yöneticisi Yardım Merkezi makalesine gidip inceleme isteğinde bulunarak uyarının kaldırılmasını isteyebilirsiniz. Siteniz artık kullanıcılar için zararlı değilse, uyarıyı kaldırırız.
  Saygılarımızla,
  Google Arama Kalitesi Ekibi
  bu anlattıklarına karşılık ben ne yapmalıyım. Yeniden değerlendirme isteğinde zaten temizlediğimi söylemiştim.
 • 18-08-2009, 23:18:40
  #2
  aynı sorun bende de var nasil çözümleyebilriim
 • 18-08-2009, 23:21:16
  #3
  Üyeliği durduruldu
  Tekrar değerlendirme isteği gönderdim bu sefer durumu anlattım. Benim anlamadığım adamlar sanki bizim yazdığımızı okumadan direk cevap atmışlar gibi. Sitede virüs falan yok bakmamışlar bile.
 • 19-08-2009, 10:27:42
  #4
  Bu İframe Virüsü öldürüyor adamı Daha önceden Bende çektim
 • 19-08-2009, 11:14:05
  #5
  Üyeliği durduruldu
  Bir kez daha yeniden değerlendirme isteği gönderdim açılır inşallah. Ben adamlara virüsü temizledim bu ibareyi kaldırır mısınız diyorum. Adamlar sitenize şöyle olmuştur böyle yapın diyor
 • 19-08-2009, 11:23:33
  #6
  Sitendeki iframeler tam olarak temizlenmediyse uyarı kaldırılmaz..Komple ftpnizi yedeklerinizi alıp silin.Benim pc ye bile bulaşmıştı.Format attım siteyi yeniden kurdum 2 saat sonra uyarı kaldırıldı.
 • 19-08-2009, 11:27:40
  #7
  Üyeliği durduruldu
  Hayır siteyi komple silip başka bir script kurdum zaten sitede iframe yok. Her türlü şifreleri de değiştirdim. Bakalım 1-2 güne cevap gelir yeniden inşallah açılır.
 • 19-08-2009, 11:31:43
  #8
  NcBooM adlı üyeden alıntı: mesajı görüntüle
  Hayır siteyi komple silip başka bir script kurdum zaten sitede iframe yok. Her türlü şifreleri de değiştirdim. Bakalım 1-2 güne cevap gelir yeniden inşallah açılır.
  Bak o şekil bir olay benim başıma gelmişti.Herşeyi silip yeniden kurmuştum olmamıştı.Sonra bir abim bana başka bir hosta siteyi kurmamı tavsiye etti.Dediğini yaptım anında kalktı uyarı.Olmazsa en son olarak öyle yapabilirsin.
 • 19-08-2009, 11:35:58
  #9
  İnternette bunun üzerine onlarca makale varken buraya konu açıldığında sinirleniyorum gören bir çok kişide aynıdır.

  Webmaster toolsda yapman gerekenler yazıyor sonra değerlendirme istiyeceksin bu kadar...