• 19-01-2009, 15:26:43
  #1
  ön sayfada çıkan kelimeler/toplam sayfa sayısı >= 1
  ise
  site= filtre

 • 19-01-2009, 15:33:29
  #2
  Üyeliği durduruldu
  wallahi dediğinden hiç bişey anlamadım
 • 19-01-2009, 15:33:48
  #3
  hı?
 • 19-01-2009, 15:42:13
  #4
  sitedeki seo doğrultusunda optimizasyon yapılan kelimelerde ön sayfada çıkanların sayısı(rekabet olacak)/sitedeki toplam içeriğe sahip sayfa sayısının oranı 1 veya daha büyük olursa site filtre yiyor, aksi durumda bu oran ne kadar az ise sitenin filtreye girmesi ihtimali o kadar düşük.

  yani sitem toplist ,hit,site ekle ve ön sayfada çıkıyorum ama içeriğim çok az ama rekabet çok bu durumda filtre??

  Yine aynı site içindeki her anahtar kelime için aynı anahtar kelime yoğunluğuna ait sayfaların sayısı toplamı ilk sayfada çıkan kelimelerin toplam oranına göre hesaplandığında 1 ise site gene filtreye takılıyor.

  yani sitemde toplist anahtar kelimesine ait 100lerce sayfa var ve hepsi sadece toplist anlatıyor bunlar sadece buna ait full seolu sayfalarla dolu ise buda filtre sebebi??
 • 19-01-2009, 15:52:43
  #5
  O kadar basit olsaydı çoktan çözülmüştü o iş.
  Google ın algoritması tek fonksiyondan oluşamaz, yoksa herkes bu işi çözmüştü

  function_filtre($site_sayfalari,$anahtar_kelimeler )
  {
  if ($site_sayfalari/$anahtar_kelimeler >=1)
  {
  return ($suspect*0.2);
  }
  exit;
  }

  Bu sadece filtre riskini arttıran bir durum olur. Filtre için gereken tek bir fonksiyon olamaz. Her sitenin bir suspect yani şüphe kat sayısı vardır bence. Ve birden çok konuda bu şüphe kat sayısı hesaplanıyor ve ortalama bir şüphe değeri elde ediliyordur. Senin dediğin şüphe faktörlerinden biridir ancak tek açıklaması ve tek neden değildir.
  Spam yapan sitelerin ortal özelliklerini çıkarmışlardır, her özellik taranıp belli bir kat sayı ile sitenin şüphe katsayısına ekleniyordur. Şüphe katsayısı belli bir sürede ani artış gösterirse ya da belirlenen bazı değerlerin üzerine çıkarsa filtre kaçınılmaz olur.

  Ama çıkış yolun çok güzel. Çünkü seo siteleri bir matematiksel değere dönüştürme biçimidir. Sen kendi formülün ile bir sitenin 1 veya daha küçük değere sahip olmasını sağlayacak bir fonksiyon geliştirmişsin. Her zaman bunu söylüyorum. Google bir siteye matematiksel bir değer verir. Senin siten google ın gözünde 1 ve 0 lardan oluşan bir değer. Bunu aşmak için uğraşıyorlar web 3.0 teknolojisinde. Ancak seo konusunda ilerlemek isteyen herkes senin gibi düşünmelidir. Tebrikler

  saygılar
 • 19-01-2009, 16:11:19
  #6
  hocam merhaba,

  ben zaten algoritmada böyle bişey olabilirmi dedim algoritma bu olabilirmi demedim dikkatinizi çekerim.

  sorumu tekrar edeyim sizce algoritmada böyle birşey olabilirmi yoksa bu değilde şöyle birşey olursa gözlemlerime göre daha mantıklı bi function olmuş olur diye düzelteceğiniz bir yer varmı?
 • 19-01-2009, 16:24:45
  #7
  Bu filtrenin nedenlerinden biridir.
  Ama tek neden değildir.
  Bir sitenin anasayfasında çok anahtar kelime olmasından öte o anahtar kelimelerin niteliği daha önemli bence.
  Ben google ın filtre konusuna semantik yaklaştığını düşünüyorum. Bu konu ile ilgili daha önceki bir konuda detaylı olarak fikrimi belirtmiştim.(https://www.r10.net/google-optimizasy...post1057934988) Filtre sadece site içi faktörlerle açıklanamaz. Site içi ve dışı faktörlerin tümü incelenir belirli bir şüphe katsayısı oluşturulduğunda filtre devreye girer.

  O yüzden söylediğin şey doğrudur. Site içindeki anahtar kelimelerin kullanımı, dağılımı, sayfa sayısı, iç linkleme stratejisi filtreye giden yolda etkilidir. Ama tek başına anasayfadaki link sayısı ve sayfa sayısı filtre konusunda belirleyici olamaz. Yoksa 5 sayfalık sohbet sitelerinin hepsinin güme gitmesi lazımdı. Ya da google ın login olamadığı arkadaşlık sitelerinin.