• 05-01-2009, 23:25:12
  #1
  Eposta Aktivasyonu Gerekmekte
  Selam
  Şuan elimdeki Türkçe Joomla sitemi double language seçeneği vererek ingilizce ve türkçe yayınlamak istiyorum fakat aklıma takılan bazı noktalar oldu.
  Joomlada çift dil için extension mevcut fakat sorun , google siteyi indexlerden default language olan Türkçe başlıklarımı indexlicek , yoksa siteyi iki ayrı site olarak görüp hem türkçe hem ingilizce olarakmı indexlicek ?

  Şuanki sitenin aynı kopyasını tamamen manual ingilzce çeviri yapıp http:/sitename/en klasörü içindemi açsam daha iyi yoksa bu tür extensionlar ile sayfayı otomatik ingilizceyemi çevirsem daha iyi ?

  Konudaki görüşleriniz neler acaba
  2.Seçeneğin Seo için bir faydası olurmu , yoksa google spam olarak algılarmı...
 • 06-01-2009, 00:05:43
  #2
  Üyeliği durduruldu
  En klasoru icinde acmanizda fayda var, o haliyle language meta tagini "en" yapabilirsiniz. Extension ile yapiliyor mu bilmiyorum, daha once Joomla kullanmadim fakat her haliyle optimizasyon acisindan en klasorunde olmasi daha iyi olur kanaatindayim.
 • 06-01-2009, 01:12:59
  #3
  Eposta Aktivasyonu Gerekmekte
  Language meta tagini "en" yapabilirsiniz... kısmını anlamadım pek kusura bakmayın.
  Şuan anladığım kadarıyla :

  1 - /En klasörü içinde sitemin bir kopyasını oluşturucam ve herşeyi ingilizceye çeviricem.
  2 - Sitemin meta tag(keywords) larını ingilizce olarak yazıcam

  Bu kadar sanırım ?

  Extension ile yapmayı denedim fakat umduğum kadar kullanışlı değil extensionlar, Merak edenler Joomla Fish eklentisine bakabilirler.Fakat ben tavsiye etmiyorum,mutlaka tam yedeğinizi alın.